Strona 4 z 550 PierwszyPierwszy ... 234561454104504 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 5499

Wątek: Moje foto zrobione dziś - wątek zbiorowy

  1. #31
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Numerek dodany Ano mgliście jak cholera. To foto było robione po dziewiątej, teraz jest południe a mgła wciąż wisi

  2. #32
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Popołudniowy lekko mroźny spacer.
    Tak jak powinno być w pierwszy dzień nowego roku, cicho spokojnie i bez odgłosów tupania

    17

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	170101_J05256_forum.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	1,08 MB
ID:	186100

  3. #33
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Po prawie tygodniu mgieł, deszczu, ciemności i mroku wyjrzało trochę słońca. Wieje jak diabli i jest potwirnie zimno, ale coś tam się porobiło w ogródku

    18:

    Nazwa:  P1040223.jpg
Wyświetleń: 151
Rozmiar:  815,3 KB



    19:

    Nazwa:  P1040132.jpg
Wyświetleń: 150
Rozmiar:  678,6 KB


    Gdyby ktoś pytał, to ten ptak to z ręki (kwiat zresztą też) i to jest mniej niż połowa kadru. Badylek tylko przycięłam do kwadratu, zbędne boczki wyrzuciłam.
    Ostatnio edytowane przez alcha ; 4.01.17 o 22:03

  4. #34
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Po prawie tygodniu mgieł, deszczu, ciemności i mroku wyjrzało trochę słońca. Wieje jak diabli i jest potwirnie zimno, ale coś tam się porobiło w ogródku ...
    Ładnie wyszło.
    Jak wiesz lubię się nieco czepiać więc z mojego pierwszego postu w tym wątku zacytuję siebie: ..."Miałbym prośbę o numerowanie zdjęć i wstawianie w rozmiarze od 1024 do max. 1280 pix dłuższy bok."..., ..."EXIF mile widziany"... Numeracja jest, dzięki, 800pix dłuższy bok trochu mało.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #35
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dziękuję Poprawiłam rozmiar. Zapomniałam przestawić na flikrze. Exif jest, przynajmniej flickr go pokazuje normalnie, specjalnie zostawiłam, a tutaj exif viewer mówi, że "EXIF not found" i ja nie wiem dlaczego.

  6. #36
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Dzięki.
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    ... Exif jest, przynajmniej flickr go pokazuje normalnie, specjalnie zostawiłam, a tutaj exif viewer mówi, że "EXIF not found" i ja nie wiem dlaczego.
    Właśnie mi się zdaje, że ten flickr pokazuje go "nienormalnie". Chyba się nie mylę, że te dane EXIF są widoczne pod zdjęciem ?
    Moim zdaniem flickr wycina EXIF z zdjęcia, ale jednocześnie te dane umieszcza pod nim (przy okazji kompresuje najprawdopodobniej). Podlinkowane zdjęcie na forum już EXIF-u nie ma.
    Do takich wniosków dochodzę po tym jak przeglądałem w taki sposób zamieszczone zdjęcia w tym wątku i raczej się nie mylę.
    Lepiej byłoby zamieszczać bezpośrednio na forum moim zdaniem. Masz pewność, że nie będzie skompresowane (pogorszona jakość), EXIF będzie i nie wiem jak tam z trwałością tak wstawionych zdjęć. Tu nie zaginą, a na takich portalach różnie bywa, często po jakimś czasie już na forum się nie wyświetlają.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #37
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Akurat z flickra nie giną zdjęcia, bo to działa jak dysk, ale z exifem możesz miec rację. Muszę obadać wstawianie na forum, ostatnio nie udało mi się wstawić w pełnym rozmiarze tylko sama miniaturka się wstawiła. No i flickr jest wygodny, bo mam to wszystko w jednym miejscu (choć miszmasz tam straszny) i sobie linkuję tylko w dowolnym rozmiarze a nie, że wszystko porozwalane po całym internecie

  8. #38
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, wstawiasz większe zdjęcie, a linkujesz wpisując rozmiar jaki chcesz mieć ?
    Zdajesz się na ten flickr aby za Ciebie zmniejszył, po zmniejszeniu pewnie też wyostrzył ?
    Wstawiając na forum jak masz już tą miniaturkę (jeszcze przed zatwierdzeniem posta) klikasz na niej dwukrotnie i pojawi się okienko gdzie zaznaczasz jaki ma być rozmiar, np. full size.
    Można jeszcze ewentualnie to zrobić przy edycji zaawansowanej (jak cuś nie tak będzie).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 4.01.17 o 21:37
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #39
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nie, on nic nie robi z tym zdjęciem, to tylko kawałek BBcode zmniejszający fotkę, tak jak na przykład masz stronę swoją i na serwerze trzymasz jedno foto i chcesz umieścić je w trzech miejscach na stronce w róznych rozmiarach, to sobie kodujesz ten rozmiar odpowiednio i tyle. tak, lepiej mieć trzy rózne fotki, wiem, ale na porządnych monitorach te rzeczy ogląda może z 5% widzów (przy założeniu, że wśród populacji oglądających fotki na forach w necie jest duże zagęszczenie zawodowców i zaawansowanych hobbystów), reszta ogląda na telefonach czy lapkach o wątpliwej jakości monitorach, więc to serio nie ma znaczenia czy fota pójdze na forum bezpośrednio czy będzie przekierowana i zakodowana z innego miejsca w necie. No ale dobra Wgram je tutaj jeszcze raz i zobaczymy czy bedzie jakaś różnica

    Bez numeracji, bo to testowo

    Edit: A jednak wyostrza odrobinę, co jest dziwne nieco, bo nie powinno się dziać. Różnica jest jednak drobna, na zwykłym laptopie niedostrzegalna przez osobę, która o niej nie wie, ale skoro ja o niej wiem, to już mnie wnerwia i podmieniłam zdjęcia w związku z tym. Exify są jak były, rzeczywiście flickr je poblokował. No to będę do tego watku wrzucac fotki na forum, niech będzie
    Ostatnio edytowane przez alcha ; 4.01.17 o 22:10

  10. #40
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Coś nie widzę teraz zdjęć, jak były wcześniej dla mnie różnica była widoczna (zdążyłem ściągnąć ). Przede wszystkim różniły się wagą (kompresją). Te (z ptaszkiem) wstawione na forum ważyło 670 KB, a podlinkowane z flickr 270 KB. Jak to wpływa na zdjęcie to może pokażę, co prawda w dużym powiększeniu, tak dla pokazania co się dzieje przy krawędziach (te piksele) wskutek kompresji:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	635,1 KB
ID:	186159 (klikać do oporu po pełen rozmiar)

    Niby tego ubocznego efektu nie widać w normalnym rozmiarze, ale jest na zdjęciu. Sprawia to też wrażenie przeostrzenia oglądając nie powiększone.
    Chyba jest to dobrze widoczne.

    Edit.
    Widzę podmienione i słusznie
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 4.01.17 o 22:35
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. zdjęcia zrobione w czasie pracy - wątek otwarty
    By kris12 in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 3.09.16, 23:51
  2. Wątek morski - zbiorowy
    By waruga in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 2611
    Ostatni post / autor: 24.07.16, 19:46
  3. Instagram - wątek zbiorowy
    By witwicky in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.03.15, 18:21
  4. EURO2012 - wątek zbiorowy : )
    By glee in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 3.07.12, 23:27
  5. Foto-dziwactwa - wątek zbiorowy
    By Ania_ in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 24.05.11, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.