Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: Bezlusterkowiec do 6000 zł

  1. #1
    Awatar ariell
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Bezlusterkowiec do 6000 zł

    zwracam się o pomoc przy wyborze aparatu (bezlusterkowca). Chciałbym żeby był to w miarę nowy model, żebym za chwilę nie czuł potrzeby zmiany (chociaż wiadomo jak to jest

    Zastosowanie powiedziałbym że typowe (spotkania rodzinne zarówno w mieszkaniu jaki i w plenerze, wycieczki, zdjęcia ”urlopowe”). Myślę że wymaga wspomnieć iż fotografowane będą w dużej mierze kilkuletnie dzieci.
    Nie ukrywam że bardzo pożądaną funkcją jest możliwość nagrywania w 4K oraz wejście na mikrofon zewnętrzny

    Po zbadaniu rynku upatrzyłem sobie kilka modeli:
    - Olympus OM-D E-M1 Mark II (problemem jest trochę zbyt wysoka cena)
    - Olympus OM-D E-M5 Mark II
    - Panasonic LUMIX DMC-G80
    - Sony α6500

    Oczywiście jeżeli możecie polecić coś lepszego to jestem otwarty na propozycje
    jeżeli miałby to być któryś z zaproponowanych modeli to czy różnica między M1 a M5 przy codziennym zastosowaniu będzie zauważalna?

    na body miałem przeznaczone niby 5-6 tys. no ale jak będzie warto dołożyć to rozważę i taką opcję

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Panasonic LUMIX DMC-G80
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Panasonic LUMIX DMC-G80
    Amen. Wątek do zamknięcia

  4. #4
    Awatar ariell
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    to się nazywa błyskawiczna pomoc.
    Szczerze to też mi najbardziej pasuje G80 z uwagi na cenę . w moim odczuciu również w porównaniu z sonym i M5 ma lepszy kształt w szczególności spory grip. no i specyfikacja (przynajmniej na papierze) robi wrażenie. poczekam do pierwszych testów i wtedy podejmę decyzję.

    Przyznam się że nie miałem nigdy do czynienia z aparatami Panasonica, dlatego muszę zadać pytanie jakie obiektywy polecacie nabyć do G80 do zastosować opisanych w pierwszym poście? czy są jakieś pozycje "must have" ?

  5. #5
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ariell Zobacz posta

    Przyznam się że nie miałem nigdy do czynienia z aparatami Panasonica, dlatego muszę zadać pytanie jakie obiektywy polecacie nabyć do G80 do zastosować opisanych w pierwszym poście? czy są jakieś pozycje "must have" ?
    z prawej strony na górze masz "szukaj", użycie tego nie boli temat wałkowany pierdyliard razy !!
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #6
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    [QUOTE=ariell;1300573... jakie obiektywy polecacie nabyć do G80 do zastosować opisanych w pierwszym poście? czy są jakieś pozycje "must have" ? [/QUOTE]

    Wiele zależy od preferencji dotyczącej używanych ogniskowych, wielkości (a co za tym idzie mobilności zestawu), ceny.
    Uniwersalny zestaw to np. 12-35/2.8 Panasonica + 35-100/2.8 (szczególnie ten drugi przypadł mi do gustu - mały jak na zakres i światło i jakość obrazka - w większości wypadków wystarcza mi w połączeniu z Panaleicą 15/1.7.
    Niedługo do wyboru będzie w tym zakresie Leica DG Vario-Elmarit 8-18 mm, 12-60 mm i 50-200 mm o świetle f/2.8-4.0 (Ciekawie jak ceny?)

    Do portretów mamy w systemie dwie drogie perełki (ale warte swej ceny) tz. Panaleica 42.5/1.2 i Olympus 75/1.8 ale można je zastąpić tańszymi troszkę gorszymi np. 45/1.8 (Olympusa) i Sigma 60/2.8
    Pełna szafa stało-ogniskowych obiektywów "standardowych" 25/1.2, 25/1.4, 25/1.7, 25/1.8, 30/1.4, 30/2.8 (12/2.0, 15/1.7, 17/1.8, 19/2.

    i "szerokie" też pełen wybór

    Na początku chyba decydował bym się na jakiegoś uniwersalnego jasnego "zooma" plus uzupełnienie w postaci jasnych stałek (tutaj 15 / 25-30)
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  7. #7
    Awatar ariell
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wielkie dzięki za wyszarpującą odpowiedź. Będę miał co robić wieczorem

  8. #8
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ariell Zobacz posta
    pytanie jakie obiektywy polecacie nabyć do G80 do zastosować opisanych w pierwszym poście?
    Panasonic 14-140 wersja II
    Olympus mZD 12/2.0

    Oba najlepiej kup używane, chyba, że 14-140 będzie w zestawie z G80.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ariell Zobacz posta
    jeżeli miałby to być któryś z zaproponowanych modeli to czy różnica między M1 a M5 przy codziennym zastosowaniu będzie zauważalna?
    Nie, chyba, że:
    - masz obiektywy dużego 4/3,
    - lubisz makro, ale niekoniecznie chce ci się przy tym bawić na komputerze, wtedy M1 sam ci nie tylko zrobi, ale także poskłada w makro, sklejkę z kilku zdjęć z przesuniętą głębią ostrości.

    Powyższe imho nie ma znaczenia bo G80 dzisiaj jest naj/lepszym wyborem.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Chyba, że gx80 jak chcemy mniejsze wymiary i cenę .

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jurec
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    1.562
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    A jak w tym towarzystwie wygląda gx7 ?
    "A niekiedy wystarczy mi patrzeć na kamień"...

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec
    By stpman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 28.03.18, 19:40
  2. Jaka bateria podtrzymania pamięci w Tough 6000?
    By Makromaniak in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.03.15, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.