Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61

Wątek: Bezlusterkowiec do 6000 zł

  1. #51

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Pytałem o G7 nie o GX7.
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  2. #52

  3. #53

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dziękuję za odpowiedź. Teraz dopiero zacząłem studiować opisy i testy. Niebawem przyjdzie czas na zmianę wysłużonego g5, zastanawiałem się na E-M1 MkI lub E-M5 MkII ale chyba będzie to G80 tym bardziej, że z tego co zauważyłem siedzi tam Aku BLC12 tak jak w G5. G5 zostanie jako drugi korpus więc baterie te same, ta sama ładowarka = więcej miejsca w torbie.
    Ostatnio edytowane przez lisu84 ; 22.11.16 o 23:04
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  4. #54
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisu84 Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedź. Teraz dopiero zacząłem studiować opisy i testy. Niebawem przyjdzie czas na zmianę wysłużonego g5, zastanawiałem się na E-M1 MkI lub E-M5 MkII ale chyba będzie to G80 tym bardziej, że z tego co zauważyłem siedzi tam Aku BLC12 tak jak w G5. G5 zostanie jako drugi korpus więc baterie te same, ta sama ładowarka = więcej miejsca w torbie.
    Trzeba przyznać, że G80 zapowiada się bardzo dobrze. Co mi się podoba to, że są 2 pokrętła, 2 kółka i przełącznik (dźwigienka) do rodzaju pracy AF. Dużo lepsza funkcjonalność w obsłudze od G5, że o innych ulepszeniach/zmianach na + nie wspomnę. Co prawda mój g5 się jeszcze nie wysłużył, ale kusi ten g80.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #55
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Trzeba przyznać, że G80 zapowiada się bardzo dobrze. Co mi się podoba to, że są 2 pokrętła, 2 kółka i przełącznik (dźwigienka) do rodzaju pracy AF. Dużo lepsza funkcjonalność w obsłudze od G5, że o innych ulepszeniach/zmianach na + nie wspomnę. Co prawda mój g5 się jeszcze nie wysłużył, ale kusi ten g80.
    Mam w domu G5/G6/G7 i osobiście najlepiej mi w ręce leży G6, ale jest już dość starawy G7 jednak niewiele mu ustępuje.

    G7/G80 to bardzo fajne puszki, a G80 uzupełnione o uszczelnienia to bardzo fajny upgrade.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  6. #56
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ariell Zobacz posta
    zwracam się o pomoc przy wyborze aparatu (bezlusterkowca). Chciałbym żeby był to w miarę nowy model, żebym za chwilę nie czuł potrzeby zmiany (chociaż wiadomo jak to jest

    Zastosowanie powiedziałbym że typowe (spotkania rodzinne zarówno w mieszkaniu jaki i w plenerze, wycieczki, zdjęcia ”urlopowe”). Myślę że wymaga wspomnieć iż fotografowane będą w dużej mierze kilkuletnie dzieci.
    Nie ukrywam że bardzo pożądaną funkcją jest możliwość nagrywania w 4K oraz wejście na mikrofon zewnętrzny

    Po zbadaniu rynku upatrzyłem sobie kilka modeli:
    - Olympus OM-D E-M1 Mark II (problemem jest trochę zbyt wysoka cena)
    - Olympus OM-D E-M5 Mark II
    - Panasonic LUMIX DMC-G80
    - Sony Îą6500

    Oczywiście jeżeli możecie polecić coś lepszego to jestem otwarty na propozycje
    jeżeli miałby to być któryś z zaproponowanych modeli to czy różnica między M1 a M5 przy codziennym zastosowaniu będzie zauważalna?

    na body miałem przeznaczone niby 5-6 tys. no ale jak będzie warto dołożyć to rozważę i taką opcję

    Z góry dzięki za pomoc
    Witam !

    Moze sie usmiejesz ale do zdjec rodzinnych i filmowania w HD wystarczy RX100 III albo RX100 IV z filmowaniem w 4k.
    Bedziesz mial maly i lekki aparacik z jasnym zoomem a zrobisz nim bardzo bardzo duzo i nie wydasz az tyle kasy

    Co do filmowania uwazam ze format 4k jest nieco przereklamowany a bardziej widze sens 4K w samym TV do ogladania
    statycznych obrazow - fot

    Mozesz jeszcze sie pobawic w swietne full-hd A6000 + sel18-105/4 za mniej niz 6000 zl

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  7. #57
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    G7/G80 to bardzo fajne puszki, a G80 uzupełnione o uszczelnienia to bardzo fajny upgrade.
    G80 odkąd @andtor2 uzupełnił mi listę zalet też bardzo mi przypadł do gustu.
    Niemniej jednak różnica w jakości samej matrycy względem em10 nie przekonuje do zakupu.
    Na szczęście ja bardziej skupiam się póki co na zdjęciach, a nie na filmowaniu.
    PS też uważam że nagrywanie w 4k jest póki co przereklamowane. Wolę dobry kodek z 50p i bitrate w HD.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  8. #58
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    775
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Moze sie usmiejesz ale do zdjec rodzinnych i filmowania w HD wystarczy RX100 III albo RX100 IV z filmowaniem w 4k.
    Bedziesz mial maly i lekki aparacik z jasnym zoomem a zrobisz nim bardzo bardzo duzo i nie wydasz az tyle kasy

    Co do filmowania uwazam ze format 4k jest nieco przereklamowany a bardziej widze sens 4K w samym TV do ogladania
    statycznych obrazow - fot

    Mozesz jeszcze sie pobawic w swietne full-hd A6000 + sel18-105/4 za mniej niz 6000 zl

    Pozdrawiam
    Może się usmiejesz ale niektórym do takich zdjęć wystarcza telefon... RX100 to fajny kompakt ale ograniczony zoom, brak możliwości zmiany obiektywu plus nieuzywalny wizjer jak dla mnie eliminują go z listy opcji. Wolałem używać GM1/5 niż RX100

  9. #59
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    No to GH-4 wydaje się być pod względem rozmiarów jeszcze odpowiedniejszy?
    Niestety nie miałem okazji pooglądać GH4, a na Forum pokazała się używka M-1, więc się zdecydowałem.
    Ale dziękuję za poradę.
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  10. #60
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jeżeli chodzi o rozmiary to panas gx8 kapitalnie leży w ręce. Chyba od czasu e-1 żaden aparat tak mnie nie zachwycił pod tym względem.

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec
    By stpman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 28.03.18, 19:40
  2. Jaka bateria podtrzymania pamięci w Tough 6000?
    By Makromaniak in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.03.15, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.