Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: Panasonic GX80(?) i jaki obiektyw

  1. #11
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Lampa musi być
    Oj tam, przez ostatnie 2 lata chyba nie użyłem lampki ani raz - zarówno wbudowanej, jak i zewnętrznej.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #12
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Gm5 nie ma stabilizacji ani wbudowanej lampki. Moim zdaniem warto dopłacić do gx80.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez amberek Zobacz posta
    Nic do lustrzanek nie mam poza tym, że są znacznie większe i cięższe. ...
    C100 też jest wielki? Do kalkulacji cenowych przyjmij sobie z grubsza, że bezlustra w ogólnym rozrachunku są dwa ray droższe od luster. Jeśli kupujesz aparat do wygodnego noszenia, to wybór jest prosty. Jeśli do fajnych zdjęć, to chyba też. Jedno i drugie, a do tego nowe... w Twoim budżecie, to jednak "sajens fikszyn" z naciskiem na "fikszyn". Nastaw się na "da się", coś jak gotowanie jajka w kubku z grzałką...
    Ostatnio edytowane przez fret ; 6.11.16 o 18:11
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #14
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    c100? ten do filmowania?

    jak dla mnie różnicy gabarytowej trochę jest. http://camerasize.com/compact/#673.9...03,671.26,ha,t

  5. #15

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    C100 też jest wielki? Do kalkulacji cenowych przyjmij sobie z grubsza, że bezlustra w ogólnym rozrachunku są dwa ray droższe od luster. Jeśli kupujesz aparat do wygodnego noszenia, to wybór jest prosty. Jeśli do fajnych zdjęć, to chyba też. Jedno i drugie, a do tego nowe... w Twoim budżecie, to jednak "sajens fikszyn" z naciskiem na "fikszyn". Nastaw się na "da się", coś jak gotowanie jajka w kubku z grzałką...
    Nie wiem jakie C100 miałeś na myśli, wyskoczył mi w google canon eos c100 za 13 tysięcy.

    Wiem o canon 100D, które jest najmniejszą lustrzanką. Po dodaniu obiektywu przestaje być jednak maluszkiem i zaczyna wyglądać karykaturalnie.
    W testach też szału nie robi, rozważałam go i odrzuciłam.

    Wolę jednak coś z bezlusterkowców, gdzie są malutkie obiektywy do wyboru.
    Myślę, że zdecyduję się na tego panasonica gx80, wydaje mi się najlepszą opcją na dzień dzisiejszy.
    Z obiektywami waham się między 12-32 i 14-140 i widzę, że zdania są również podzielone.
    Nie widziałam tej 14-140 na żywo, a wolałabym coś pstryknąć wcześniej.

    Dziękuję wszystkim za rady. Fajnie, że chciało się Wam pomóc.

  6. #16
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez amberek Zobacz posta
    Z obiektywami waham się między 12-32 i 14-140 i
    .

    Dla mnei te szkła się nie wykluczają. Inne zastosowania.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez amberek Zobacz posta
    ...
    W testach też szału nie robi...
    Jeśli robisz zdjęcia testami...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Oj tam, przez ostatnie 2 lata chyba nie użyłem lampki ani raz - zarówno wbudowanej, jak i zewnętrznej.
    Nie mierz innych swoją miarą. Ja mówię o fotografii, a koleżanka podobno portret chce praktykować, więc dodatkowe źródło światło/światła może sie przydać.
    PS też rzadko używam, tak jak zapasowego akumulatora, ale wolę mieć.

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Gm5 nie ma stabilizacji ani wbudowanej lampki.
    12-32mm ma stabilizację aa szczęście. GM5 ma sens jak zależy nam na miniaturyzacji.
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Moim zdaniem warto dopłacić do gx80.
    Wg mnie również, ze smutkiem stwierdzam, że chyba wygrywa pojedynek nawet z OM-D em10 v2.
    Cytat Zamieszczone przez amberek Zobacz posta
    Wiem o canon 100D, które jest najmniejszą lustrzanką. Po dodaniu obiektywu przestaje być jednak maluszkiem i zaczyna wyglądać karykaturalnie.
    W testach też szału nie robi, rozważałam go i odrzuciłam.
    C 100d to bieda lustrzanka.

    Cytat Zamieszczone przez amberek Zobacz posta
    Wolę jednak coś z bezlusterkowców, gdzie są malutkie obiektywy do wyboru.
    + brak problemów z obiektywami jak np. z kalibracją i wiele innych zalet

    Cytat Zamieszczone przez amberek Zobacz posta
    Z obiektywami waham się między 12-32 i 14-140 i widzę, że zdania są również podzielone.
    12-32mm zaczyna się szerzej tj. od 12mm to raz, a poza tym nie pozbawisz się kompaktowości zestawu na co dzień,
    tj. nie musisz mieć zawsze większej lufy- ta może czekać jako np. jakiś Panasonic LUMIX G Vario 45-200 f/4-5,6 MEGA O.I.S.... w torbie.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  9. #19

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta

    12-32mm zaczyna się szerzej tj. od 12mm to raz, a poza tym nie pozbawisz się kompaktowości zestawu na co dzień,
    tj. nie musisz mieć zawsze większej lufy- ta może czekać jako np. jakiś Panasonic LUMIX G Vario 45-200 f/4-5,6 MEGA O.I.S.... w torbie.
    Dzięki za koncepcję z oddzielnym zoomem. Myślałam, że to droższa zabawa, ale widzę, że finansowo może to wyjść podobnie jak gx80 z 14-140. Z tym, że raczej chyba skłaniałabym się wtedy do 45-150 zamiast 200. Jest znacznie lżejszy. Inna sprawa, że zmiana obiektywów co chwilę może być średnio zabawna.

    Jesteście w stanie określić który obiektyw jest po prostu lepszy, czyli mniej zniekształceń, większa ostrość itd? Podejrzewam, że 12-32 będzie ostrzejszy od 14-140 z racji, że to duży zoom? A jak porównanie 14-140 z 45-150/200?

    PS. Tak, wiem że są testy. Czytałam je (przynajmniej niektóre), z tym że laikowi te testy niewiele mówią tak naprawdę.

  10. #20

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez amberek Zobacz posta
    Dzięki za koncepcję z oddzielnym zoomem. Myślałam, że to droższa zabawa, ale widzę, że finansowo może to wyjść podobnie jak gx80 z 14-140. Z tym, że raczej chyba skłaniałabym się wtedy do 45-150 zamiast 200. Jest znacznie lżejszy. Inna sprawa, że zmiana obiektywów co chwilę może być średnio zabawna.

    Jesteście w stanie określić który obiektyw jest po prostu lepszy, czyli mniej zniekształceń, większa ostrość itd? Podejrzewam, że 12-32 będzie ostrzejszy od 14-140 z racji, że to duży zoom? A jak porównanie 14-140 z 45-150/200?

    PS. Tak, wiem że są testy. Czytałam je (przynajmniej niektóre), z tym że laikowi te testy niewiele mówią tak naprawdę.
    Też bym się trzymał gx80 z 14-40. Ew. potem bym kolejny obiektyw dokupił. Tak, czy siak się sprawdzi. Testy wychodzą obiecująco.

Podobne wątki

  1. Panasonic gx80
    By szamaniec in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 30.11.17, 12:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.