Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Projekt

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Projekt

    Witam,
    Studiuję gospodarkę odpadami, na przedmiot odpady niebezpieczne mam opracować program gospodarki odpadami niebezpiecznymi dla zakładu fotograficznego.
    Chciałam Was prosić o pomoc. Mianowicie: potrzebny mi opis „technologii” wywoływania odbitek i kliszy czarno białych i kolorowych oraz najważniejsze: potrzebuję orientacyjnych ILOŚCI i rodzaje tych wszystkich odczynników chemicznych jakie zużywa zakład fotograficzny w ciągu roku. Jestem całkowicie zielona w temacie fotografii, próbowałam się przebić przez te wszystkie poradniki internetowe, ale mam jeszcze większy mętlik w głowie.
    pozdrawiam

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Najlepiej, gdybyś zagadała do właścicieli jakichś zakładów/pracowni fotograficznych, i to najlepiej starych.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    jetem tego świadoma, ale najpierw chcę przetestować siłę internetu

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Zapytaj w Fujifilm, Kodaku na pewno są normatywy do maszyn produkujących odbitki,
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Na początek, to zastanów się czy wiesz co dokładnie masz zrobić. Masz podane założenia, czy musisz sama coś wymyslić.

    Na początek, co to znaczy zakład - tylko maszyna do wywoływania w podstawowym procesie. Więcej maszyn? Wywoływanie ręczne? Odpady tylko dotyczace wywoływania? Zdaje mi się, że przy lampach trochę by się znalazło.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie mam podanych żadnych założeń. Wszystko muszę sama zrobić. Zależy mi, żeby był to rozbudowany zakład, który świadczy wszelakiego typu usługi i wytwarza jak najwięcej odpadów niebezpiecznych. Nie ma to być tylko chemia, ale wszystkie odpady niebezpieczne jakie pojawią się w procesie "produkcji" zdjęć. Może znajdzie się ktoś kto prowadzi taki zakład i mnie poratuje
    Na chwilę obecną zapoznałam się z katalogiem odpadów i są tam następujące odpady niebezpieczne z przemysłu i usług fotograficznych:
    Wodne roztwory wywoływaczy i aktywatorów, Wodne roztwory wywoływaczy do płyt offsetowych, Roztwory wywoływaczy opartych na rozpuszczalnikach, Roztwory utrwalaczy, Roztwory wybielaczy i kąpieli wybielająco-utrwalających, Osady z zakładowych oczyszczalni ścieków zawierające srebro, Odpady ciekłe z zakładowej regeneracji srebra, Przeterminowane odczynniki fotograficzne.
    Tak więc potrzebuję informacji jakich konkretnie odczynników, ile i jak szybko się zużywa. Trochę mnie to wszystko przerosło
    Ostatnio edytowane przez anette1993 ; 27.10.16 o 14:53

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    To mi się najbardziej kojarzy ze zdjęciami rentgenowskimi, jeśli tam jeszcze cyfra nie dotarła
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Może inaczej. Powiedzcie mi chociaż ile i jakich odczynników Wy zużywacie, żeby wywołać film i wykonać odbitki. Na ile zdjęć wystarcza taka jedna porcja wywoływacza czy utrwalacza itd. oraz ile zdjęć jesteście w stanie wywołać w jeden dzień?Resztę sobie jakoś poprzeliczam
    Ostatnio edytowane przez anette1993 ; 27.10.16 o 16:39

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez anette1993 Zobacz posta
    Może inaczej. Powiedzcie mi chociaż ile i jakich odczynników Wy zużywacie...
    99% z nas zużywa 0 (zero) odczynników Zdjęcia cyfrowe zużywają głównie prąd
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Serio nie ma nikogo kto by się pasjonował fotografią analogową?

Podobne wątki

  1. projekt NU
    By bogdi in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.02.13, 00:32
  2. Projekt ----- KŁY ------
    By MADNESS in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25.07.09, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.