Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Zamiennik Akku do Olympus OM-D E-M5 Mark II

  1. #1
    Awatar cocain
    Dołączył
    Oct 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Zamiennik Akku do Olympus OM-D E-M5 Mark II

    jak temacie proszę o podpowiedz jaki akumulatorek polecacie do Olympus OM-D E-M5 Mark II
    ważne żeby działał z oryginalna ładowarką, ktoś ma już sprawdzone?

    znalazłem takie Akumulator Newell BLN-1 Olympus OM-D EM-5 (5563564454) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Ostatnio edytowane przez cocain ; 26.10.16 o 21:54

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Mam dwa Newelle odpowiedniki BLN-1 których używam z E-M5, ale nieco inne - z czarną etykieta, podają na niej tę samą pojemność natomiast inne napięcie - 7.6V zamiast 7.4V (mam wrażenie, ze ta różnica napięcia to kwestia metody pomiaru, natomiast seria produkcyjna ewidentnie inna). Ładują się bez problemu w oryginalnej ładowarce, nie robiłem dokładnych badań ile wytrzymują na jednym ładowaniu, ale wydaje mi się, że nieco krócej od oryginału Olympusa. Nie jest to jednak różnica drastyczna - na pewno znacznie mniejsza od różnicy w cenie
    Akumulatorki Formaxa natomiast mi się E-M5 nie sprawdziły - jeden po kilku miesiącach przestał działać, a w drugim znacznie spadła pojemność. Natomiast w Fuji HS-30 akumulatory Formaxa działały przez kilka lat znakomicie (i nadal działąją, tyle, że HS-30 od trzech lat prawie nie używam).
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 26.10.16 o 23:19
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Mi newell BLS-1 spuchł. Na szczęscie nie w aparacie.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Sądzę, że sprawdza się teza, że kupując oryginalny akumulator zalecany przez producenta aparatu ma się gwarancje pewnego poziomu jakości. Kupowanie znacznie tańszego zamiennika jest loterią - bywają wśród nich akumulatory nie ustępujące fabrycznym, ale występują też buble. Co gorsza - producenci tanich zamienników tną koszty i kupują ogniwa tam, gdzie w danym momencie udaje je się tanio kupić i różne serie akumulatorów tego samego producenta potrafią mieć różną jakość.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Dokładnie tak uważam. Tak więc, albo kupić oryginał, albo cała masę tanich zamienników.

  6. #6
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    To ja może napiszę jakich nie polecam, działają z oryginalną ładowarką, ale same się rozładowują i po miesiącu codziennego ładowania mają 40% pojemności w końcu ładowarka przestała je rozpoznawać. Pierwszy i ostatni raz kupiłem zamienniki ACCESS (kupione w fotojoker), natomiast mogę polecić hahnel, zgodne z oryginałem w 80%.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Dokładnie tak uważam. Tak więc, albo kupić oryginał, albo cała masę tanich zamienników.
    Również zgadzam się z tym co napisał wyszomir. Mi na moje potrzeby wystarcza jeden zamiennik i akurat miałem szczęście w tej "loterii". Do tej pory kupiłem zaledwie 2 tanie zamienniki. Pierwszy do G1 wytrzymał ok. 5 lat, drugi do G5 (Newell) ma ok. 1,5 roku i ma się bardzo dobrze jak na razie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27.10.16 o 09:31
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Mam dwa zamienniki BLN-1 firmy Newelle. Cena atrakcyjna, brak problemów z oryginalna ładowarką „tylko” pojemność na poziomie +/- jednej trzeciej oryginału.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Marek61 Zobacz posta
    Mam dwa zamienniki BLN-1 firmy Newelle. Cena atrakcyjna, brak problemów z oryginalna ładowarką „tylko” pojemność na poziomie +/- jednej trzeciej oryginału.
    Potwierdza się ta loteryjność. U mnie zamiennik Newell (fakt, nie jest to BLN-1) niewiele ustępuje oryginałowi i będzie pewnie miał ok. 90% pojemności tego co fabryczny aku. panasa g5.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Jak dobrze trafi się z zamiennikami to są ok. Miałem takie kupione za ok 40 zł dwa z ładowarką, miały 80% pojemności oryginalnej i długo jak na zamienniki (prawie 2 lata) wytrzymały. Z kolejnymi nie mam jakoś szczęścia, pojemności szybko spadają, czy to Newell, czy inne. Nie ma reguły, nie da się niestety w 100% polecić jakie kupić. Ja po prostu kupuję kolejny zamiennik w momencie kiedy ostatnio kupiony wytrzymuje ok 30 zdjęć. Te stare trzymam do końca, czasem nawet możliwość zrobienia kilku zdjęć może mieć znaczenie.

Podobne wątki

  1. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33
  2. AKKU do E-300
    By voogee in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15.06.05, 18:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.