Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Używacie filtrów szarych typu FADER?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Używacie filtrów szarych typu FADER?

    Hej,
    Zastanawiam się nad zakupem filtra szarego. Wykorzystywany byłby w głównej mierze do długich czasów naświetlania, na OM-D.

    W związku z niskim budżetem raczej nie chcę kupować "Hoya" za 150zl+ bo wtedy muszę kupić co najmniej 2 o różnych gęstościach.

    Szukając trafiłem na tanie filtry FADER sprzedawane przez ELTEC. Wiadomo. Chińskie, połączone "polary".

    Piszą, że nie wpływają negatywnie na obraz...
    Korzystal ktoś z Was z takiego rozwiązania? Jakie jest Wasze zdanie?

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Holek
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    323
    Siła reputacji
    70
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez redrum1906 Zobacz posta
    Hej,
    Zastanawiam się nad zakupem filtra szarego. Wykorzystywany byłby w głównej mierze do długich czasów naświetlania, na OM-D.

    W związku z niskim budżetem raczej nie chcę kupować "Hoya" za 150zl+ bo wtedy muszę kupić co najmniej 2 o różnych gęstościach.

    Szukając trafiłem na tanie filtry FADER sprzedawane przez ELTEC. Wiadomo. Chińskie, połączone "polary".

    Piszą, że nie wpływają negatywnie na obraz...
    Korzystal ktoś z Was z takiego rozwiązania? Jakie jest Wasze zdanie?

    cena zależy od średnicy - w Olkach miałem 50pare mm i "niefirmowe" do zabawy kosztowały mnie grosze; jak się przesiadłem na średnicę 77mm no to już nie było tak wesoło; złapałem na alle... używkę za 40zeta czegoś takiego jak Green.L - nie znam się, nie słyszałem ale działa, solidnie wykonany, nie zniekształca obrazu, nie robi mydła, nie wpływa na AF chyba że go ściemnię bardzo mocno, w narożnikach nic się nie dzieje (mam zwykłego badziewnego polara i muszę obcinać górne narożniki bo zaczernia);
    jak nie potrzebujesz do wykorzystania komercyjnego to śmiało - ważne żeby było szkło optyczne, bez skaz i nie barwiło dziwnie obrazu (też miałem problem ze zwykłym badziewnym polarem za kilka zeta który zostawiał dziwny zafarb na zdjęciach);

    pzdr
    Hołek
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"


  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Darowałbym bym sobie tanie filtry typu FADER. W to, że piszą iż nie wpływają na obraz, nie wierz. Poczytaj opinie w internecie, na pewno znajdziesz sporo jak wpiszesz w szukajkę odpowiednią frazę.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #5
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Te FADERY działają na zasadzie złożenia dwóch filtrów polaryzacyjnych. Kiedyś w bardzo dawnych czasach sam sobie składałem taki filtr (gdyby ktoś chciał się pobawić - aby działało wejściowy filtr musi być liniowy lub zamontowany w odwrotnej pozycji). Działało to nawet dobrze przy umiarkowanych zakresach tłumienia - przy bardzo dużych tłumieniach (niestety nie pamiętam już jakich - ale coś mi chodzi po głowię, ze było to już ponad 100x) pojawiały się zafarby. Co do wpływu na ostrość, przenoszenie kontrastu, bliki itp. - to już zależy od jakości użytych filtrów.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #6
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez redrum1906 Zobacz posta
    Korzystal ktoś z Was z takiego rozwiązania? Jakie jest Wasze zdanie?
    Zajrzyj TU.
    Kupiłem kiedyś Hama Vario ND2 - 400 i zrobiłem kilka testów. Może coś Ci to pomoże
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez redrum1906 Zobacz posta
    ...
    Szukając trafiłem na tanie filtry FADER sprzedawane przez ELTEC. Wiadomo. Chińskie, połączone "polary".

    Piszą, że nie wpływają negatywnie na obraz...
    Eltec to fajna firma z tanią chińszczyzną, parasolki, blendy itp. można tam śmiało kupować, ale nie filtry.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2016
    Mieszka w
    Pułtusk
    Posty
    42
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Kiedyś kupiłem chinola ND8 niejakiej firmy Mandee. O nazwie "firmy" pewnie decyduje zamawiający w Chinach . Miał tak niejednorodną strukturę, że wyraźnie występował efekt krzywego zwierciadła podczas panoramowania. O utracie kontrastu czy blikach nic się nie wypowiem, bo od razu wylądował w koszu. Miałem też polara niejaki Matin. I również radocha z używania jak wyżej. Może to kwestia jak się trafi, bo przecież nie są to firmy, tylko partie taniego szmelcu zamawianego przez taki np. Eltec

  9. #9
    | OlyJedi Awatar grisza34
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    tarnobrzeg
    Posty
    1.241
    Siła reputacji
    94
    Moja galeria
    proponuje jednak odłożyć na HOYA PROnd. doskonała jakość za niewygórowaną cenę. ja znalazłem za 119zl 58mm średnicy i jestem bardzo zadowolony pozdr

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.628
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Zakładanie filtra na obiektyw to jest ingerencja w optykę i tu nie należy ciąć kosztów, muszą być najlepszej jakości, wtedy ma się pewność, że może być ok, ale to kosztuje.

Podobne wątki

  1. fader filtr nd do zuiko 14-42 ez na E-M10?
    By zbigo in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14.07.14, 09:54
  2. obiektywy micro4/3 i fader
    By skrzynka97 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.06.12, 23:28
  3. Fader nd 400
    By pietro77 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.09.09, 16:14
  4. Dziewczyny ze święconką na tle szarych bloków
    By Tadeusz Jankowski in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.04.07, 13:21
  5. Czego uzywacie do rawow?
    By (A)rturo in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18.12.05, 23:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.