Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Jaka niedroga lampa do E-M10

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Jaka niedroga lampa do E-M10

    Jakiś czas temu padł mi mój Metz 36 AF-4. Czasami niedoświetla, czasami wali na full mocy, czasami nie odpala w ogóle. Lampy używam bardzo sporadycznie, głównie do zdjęć w domu w okresie gdy na zewnątrz jest mało światła.

    Pomyślałem o kupnie Nissina i40 - niewielka, z TTL, manualem, HSS, sterowania bezprzewodowo. Tylko czy na te kilka okazji potrzebuję lampy za 700 zł?
    Są chińskie Meiko MK-320 i Voking VK-360 (to chyba to samo)? poniżej ~350 zł. Bez HSS, bez sterowania bezprzewodowego i z dość małą LP.
    Jest też w końcu Yanguno YN-560, które z ceną <300 zł są chyba nie do przebicia pod względem "tanio a dobrze". Tyle, że one są cholernie duże jak na system mikro a ja z błyskaniem poza sankami nie mam żadnego doświadczenia.

    Co byście polecili? Ktoś użytkuje MK-320/VK-360 i może się wypowiedzieć?

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    A w domu to potrzebna CI duża LP i szybkie ładowanie.
    Takie maleństwo jak FL‑300R nie sprawdzi Ci się?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Mam Nissina i40 i jestem bardzo zadowolony - ale to lampa do zabierania ze sobą u mnie Jest na tyle mała że zawsze się gdzieś zmieści Do domu kupiłbym Yanguno (tz kupiłem dwie - stary model YN-460II były poniżej 150zł Też się bardzo dobrze sprawdzają. Ale ergonomicznej nie na sankach .
    Podsumowując - przy sporadycznym użyciu i raczej nie do noszenia to polecam 2xYangnuo + wyzwalacz za cenę Nissina i40 => więcej zabawy
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Do domu potrzebujesz mocy, ttl i hss są zupełnie zbędne. Nadmiar mocy jest potrzebny z tego względu, że lampy używa się wtedy głównie w okolicy 1/4 mocy i nie musisz się martwić przegrzaniem lampy i czasem ładowania. Lampa poza sankami nie jest niczym strasznym, możesz zacząć od odbijania od ścian i sufitu, jak na sankach YN mają zdecydowanie najlepszy stosunek możliwości do ceny. Na sankach mikrusa mogą wyglądać zabawnie...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    duża LP niekoniecznie, biały sufit na 2,5 m ułatwia odbijanie. Szybkie ładowanie raczej przydatne, dużo zdjęć robię dziecku, które wiadomo - jak to dziecko, jest niecierpliwe. Czasami chciałbym mu zrobić zdjęcie w jakiejś sytuacji ale mam na to dosłownie kilka sekund zanim maluch gdzieś nie pobiegnie. Wiadomo, jak ładowanie będzie wolniejsze to też się nic nie stanie.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    duża LP niekoniecznie, biały sufit na 2,5 m ułatwia odbijanie. Szybkie ładowanie raczej przydatne, ...
    Szkoda, że nie zrozumiałeś tego co napisałem
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    fret
    spokojnie, zrozumiałem co napisałeś tylko dodałem posta przed przeczytaniem twojego. YN-560 fajnie wygląda jeżeli chodzi o moc/cena. Do tego wersja IV ma wbudowany nadajnik (III ma chyba tylko odbiornik), więc gdyby się spodobało mógłbym za jakiś czas dokupić druga lampę.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    duża LP niekoniecznie, biały sufit na 2,5 m ułatwia odbijanie. Szybkie ładowanie raczej przydatne, dużo zdjęć robię dziecku, które wiadomo - jak to dziecko, jest niecierpliwe. Czasami chciałbym mu zrobić zdjęcie w jakiejś sytuacji ale mam na to dosłownie kilka sekund zanim maluch gdzieś nie pobiegnie. Wiadomo, jak ładowanie będzie wolniejsze to też się nic nie stanie.
    Zainteresuj czyms dziecko aby miec chwile czasu na zdjecie.Niech ono czyms sie gleboko zajmie.Unikaj jak ognia pozowania .

  9. #9
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Są chińskie Meiko MK-320 i Voking VK-360 (to chyba to samo)? poniżej ~350 zł. Bez HSS, bez sterowania bezprzewodowego i z dość małą LP.
    Nie taką bardzo małą. O ile pamiętam, mają liczbę przewodnią 32 i brak zooma palnika - a to oznacza, ze ta liczba przewodnia jest przy szerokim kącie świecenia. W przypadku lamp z zoomem palnika producenci najczęściej podają LP dla wąskiego kąta świecenia - a przy ustawieniu szerszego kąta maleje ona dość silnie.
    Kolejna sztuczka przy podawaniu liczby przewodniej to czułość matrycy dla jakiej się ją podaje. Zwyczajowo jest to ISO100, ale spotkałem się już z podawaniem LP dla ISO200 - a dwukrotne zwiększenie ISO powoduje wzrost LP o ponad 40%...
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Mirek
    dzisiejsza sytuacja - w przedszkolu Dzień warzyw. Wczoraj wieczorem zrobiliśmy przebranie - ananasa. Dzisiaj rano jeszcze przymierzaliśmy i chciałem mu zrobić zdjęcie jak w tym wygląda (szałowo!). Próbowałem go zainteresować ale to właśnie ta kilkusekundowa chwila. Potem zaczyna się marudzenie i albo ucieczka albo właśnie nienaturalne pozowanie.

    Wyszomir
    Ja się obawiam, czy oni (Meiko, Voking) nie podają LP dla "teoretycznej" ogniskowej, tzn. lampa nie ma zooma ale gdyby miała to przy ogniskowej 105mm wynosiłaby LP32. A tak wynosi tyle, ile wynosi - czyli niewiadomo. Może za bardzo nieufnie odnoszę się do parametrów podawanych przez producenta ale coraz więcej ściem i marketingowego bełkotu więc wolę uważać.
    Ostatnio edytowane przez szafir51 ; 4.10.16 o 14:08

Podobne wątki

  1. jaka lampa?
    By wiedzmin23 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 3.07.12, 11:06
  2. Niedroga lampa do e510
    By bartek2807 in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 4.05.09, 09:26
  3. Niedroga a przyzwoita lampa do E-330 ?
    By Lgrzechu!!! in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29.08.07, 15:51
  4. E-300 jaka lampa
    By ForPlay in forum E-System
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23.08.06, 09:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.