Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Jaka niedroga lampa do E-M10

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Mirek
    dzisiejsza sytuacja - w przedszkolu Dzień warzyw. Wczoraj wieczorem zrobiliśmy przebranie - ananasa. Dzisiaj rano jeszcze przymierzaliśmy i chciałem mu zrobić zdjęcie jak w tym wygląda (szałowo!). Próbowałem go zainteresować ale to właśnie ta kilkusekundowa chwila. Potem zaczyna się marudzenie i albo ucieczka albo właśnie nienaturalne pozowanie.
    No wlasnie.Szalowo Twoim zdaniem.Dla Niego nie warte uwagi.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie muszą kombinować z ogniskową. Na LP nie ma normy. 32 i dwie bateryjki? Nawet jeśli z LP trochę pofantazjowali, to stawiam na jakieś 8-10s ładowania...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Ja się obawiam, czy oni (Meiko, Voking) nie podają LP dla "teoretycznej" ogniskowej, tzn. lampa nie ma zooma ale gdyby miała to przy ogniskowej 105mm wynosiłaby LP32. A tak wynosi tyle, ile wynosi - czyli niewiadomo. Może za bardzo nieufnie odnoszę się do parametrów podawanych przez producenta ale coraz więcej ściem i marketingowego bełkotu więc wolę uważać.
    Też mam trochę obaw (podobnie jak Ty przymierzam sie do zakupu niedużej lampy i waham sie miedzy Meike MK-320 a Nissinem I-40). Jedyny w miarę wiarygodny test Meike MK-320 znalazłem pod adresem http://www.lightingrumours.com/meike-mk320p-review-7458 - wyniki własnego pomiaru liczby przewodniej autor opisuje następująco:
    'Under the same conditions, using an incident light meter I measured f/22 at one metre and f/13 at two metres from the MK320 at 1/1 power, compared to the Yongnuo YN560-III, which yielded f/36 and f/20 respectively at its 24mm setting.' Niestety brak informacji, przy jakim ISO mierzył. W teście Nissina i-40 (http://www.lightingrumours.com/nissi...43-review-6683)ten sam autor podaje: 'The i40 metered f/22, Iso-200 for a full power flash at the 50mm zoom level, at 1 metre range.' Z tego by wynikało, że jeśli Meike też była obmierzana przy ISO200, to ma przy kącie świecenia odpowiadającym ogniskowej 24mm (dla pełnej klatki) taka samą liczbę przewodnią jak Nissin przy kącie świecenia odpowiadającym 50mm - zatem po ustawieniu w Nissinie szerokiego kąta świecenia Nissin powinien mieć mniejszą LP niż Meike.
    Nissin wygrywa z Meike większym zakresem obrotu głowicy wokół osi pionowej i możliwością pracy w trybie TTL bezprzewodowym (Meike w wersji do Olympusa wbrew niektórym opisom w trybie bezprzewodowym nie obsługuje TTL). Meike z kolei wygrywa ceną i lepszym umiejscowieniem diod LED do oświetlania światłem ciągłym. Co do zooma palnika - mam mieszane uczucia. Z jednej strony umożliwia on lepsze wykorzystanie energii błysku, z drugiej - i tak rzadko błyskam 'na wprost' a miałem kiedyś Metza 58 AF1 do Pentaxa w którym najmniej trwałym elementem okazał się właśnie układ zoomowania palnika - rozleciał się po kilku latach w sumie rzadkiego używania lampy... Ergonomia też chyba jednak bardziej pasowałaby mi w wydaniu Nissina - z pokrętłami, bez konieczności ustawiania wszystkiego przez menu.
    U mnie decyzja którą wybrać jeszcze nie podjęta - wciąż się waham.

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie muszą kombinować z ogniskową. Na LP nie ma normy. 32 i dwie bateryjki? Nawet jeśli z LP trochę pofantazjowali, to stawiam na jakieś 8-10s ładowania...
    Z testu Meike MK-320 (http://www.lightingrumours.com/meike-mk320p-review-7458) - 'The recycle time depends on the type and condition of your batteries but with fairly old NiMHs I seemed to get around 7 seconds.'
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    ...

    Z testu Meike MK-320 (http://www.lightingrumours.com/meike-mk320p-review-7458) - 'The recycle time depends on the type and condition of your batteries but with fairly old NiMHs I seemed to get around 7 seconds.'
    Zmusiłeś mnie do wykonania szybkiego testu "With fairly old NiNHS" i na dodatek częściowo rozładowanych YN 560 ładuje się ok. 3 sekund. Biorąc pod uwagę różnicę mocy, jest to w domowych realiach z grubsza 1s vs 4s. Nie wiem jak to się przekłada na robale, ale przy fotografowaniu ludzi jest to przepaść.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 4.10.16 o 19:57
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #15
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zmusiłeś mnie do wykonania szybkiego testu "With fairly old NiNHS" i na dodatek częściowo rozładowanych YN 560 ładuje się ok. 3 sekund. Biorąc pod uwagę różnicę mocy, jest to w domowych realiach z grubsza 1s vs 4s. Nie wiem jak to się przekłada na robale, ale przy fotografowaniu ludzi jest to przepaść.
    Mój Metz ładuje się maks. 3s od całkowitego wyładowania na Eneloopach. 7 sekund to już sporo.

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    O patrz:

    FL-50R jest duuuża... wolałbym chyba już dopłacić do nowej i40.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zmusiłeś mnie do wykonania szybkiego testu "With fairly old NiNHS" i na dodatek częściowo rozładowanych YN 560 ładuje się ok. 3 sekund. Biorąc pod uwagę różnicę mocy, jest to w domowych realiach z grubsza 1s vs 4s. Nie wiem jak to się przekłada na robale, ale przy fotografowaniu ludzi jest to przepaść.
    Całkowicie wierzę że Yonguo naładuje się znacznie szybciej i że w wielu sytuacjach będzie to istotne, podobnie jak jej większa liczba przewodnia. Ale - każdemu w/g potrzeb - dla mnie (mimo, że raczej nie do robali tę lampę kupuję - robale wolę w zastanym) istotne są gabaryty i ciężar lampy - a pod tym względem zarówno Meike MK-320 jak i Nissin i40 biją Yonguo na głowę. Oczywiście trzeba mieć świadomość że coś za coś - jak lampa ma być mała, to zapewne będzie słabiej błyskała a i czas ładowania może być dłuższy.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Lampy Yongnuo są duże i ciężkie - używam je w terenie jako "zamienniki" lamp studyjnych, w tej roli spisują się całkiem nieźle.
    Jako małą lampę do "turystyki" (ewentualnie do makro) to mam Olympusową 300'kę - jest malutka, zgrabniutka, a przy tym całkiem silna.
    Ale zasilana jest dwoma małymi paluszkami - na pełnej mocy jest w stanie dać 22-24 błyski... i chce nowe akumulatorki

    Nie istnieje uniwersalna lampa do wszystkiego - trzeba wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb...

  9. #19
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    W moim przypadku decyzja zapadła - Meike MK-320 kupiona. Zadecydował prozaiczny przypadek - trafił mi się tanio Lumix G 25f1.7 i miałem wybór albo sam Nissin i-40 albo Meike MK-320+obiektyw
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    no to gratulacje. Teraz gorąca prośba o jakąś małą recenzję

Podobne wątki

  1. jaka lampa?
    By wiedzmin23 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 3.07.12, 11:06
  2. Niedroga lampa do e510
    By bartek2807 in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 4.05.09, 09:26
  3. Niedroga a przyzwoita lampa do E-330 ?
    By Lgrzechu!!! in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29.08.07, 15:51
  4. E-300 jaka lampa
    By ForPlay in forum E-System
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23.08.06, 09:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.