Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79

Wątek: Panasonic LUMIX G80

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marun Zobacz posta
    Z testów wynika, że 12-60 od Panasonica (mimo że nie jest wyjątkowy) jest znacznie lepszy pod względem jakości obrazu od 12-50 Od Olka. A może faktycznie dać sobie spokój z m4/3 bo ceny sensownych obiektywów są irracjonalne, zwłaszcza do zastosowań hobbystycznych.
    Gdzie masz takie testy?
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  2. #12
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Gdzie masz takie testy?
    http://www.optyczne.pl/406.11-Test_o...sumowanie.html

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez marun Zobacz posta
    A może faktycznie dać sobie spokój z m4/3 bo ceny sensownych obiektywów są irracjonalne, zwłaszcza do zastosowań hobbystycznych.
    Nie, nie i jeszcze raz nie. Obiektyw hobbystyczny do wypadów to mZD 14-150 i jasna stałka 20/1.7.
    Nic więcej na wypadzie raczej nie będzie ci potrzebne.
    Z 14-150 wstawiał fotki Janko Muzykant - czytaj: super fotki. Fakt na 14mm f/4 jest mydło -> przykręcasz do f/5.6 i po problemie.
    20/1.7 to ossstre malutkie szkło, które buczy, wolniej niż wszystkie inne szkła ustawiając ostrość.

    Obydwa szkiełka kup z drugiej ręki. G80 w tej chwili to korpus #1 w m43.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Obiektyw hobbystyczny do wypadów to mZD 14-150 i jasna stałka 20/1.7.
    Nic więcej na wypadzie raczej nie będzie ci potrzebne.
    Z 14-150 wstawiał fotki Janko Muzykant - czytaj: super fotki. Fakt na 14mm f/4 jest mydło -> przykręcasz do f/5.6 i po problemie.
    Obydwa szkiełka kup z drugiej ręki.
    Miałem mZuiko 14-150 (pierwszą wersję), Panasonica 14-140 (wersja II), a obecnie użytkuję mZuiko 14-150 w wersji II. Wszystkie one są wystarczająco dobre do szeroko pojętej fotografii wycieczkowej, szczególnie, że większość widoczków robi się na f/8. Często używam 150mm na w pełni otwartej przysłonie do ujęć "portretopodobnych" i przy odpowiednich warunkach można nawet uzyskać całkiem fajną separację głownego obiektu od tła. A tak poza tym nawet jak z jakiegoś powodu używam tego szkła na otwartej przysłonie to nie widzę tego mydła, o którym inni piszą (no ale ja nigdy nie oglądam zdjęć w powiększeniu 1:1, nie mam czasu na takie bzdury).

    Do Panasa G80 chyba najlepiej byłoby kupić Panasonica 14-140, ale koniecznie w wersji II (czyli "Power OIS"). Jest znacznie mniejszy i lżejszy od wersji I ("Mega OIS").

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    G80 w tej chwili to korpus #1 w m43.
    Też mam takie wrażenie, jedyną wadą jest chyba to, że korpus nie jest tak ładny jak E-M5 MkII no ale to kwestia gustu.
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  4. #14
    | OlyJedi Awatar marun
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ze strony Panasonica wygląda, że G80 będzie sprzedawane w opcjach: Body, Body + 12-60 (uszczelniony), Body + 14-140 (chyba nieuszczelniony). Faktycznie ta druga opcja ogniskowych jest bardziej uniwersalna, choć obawiałem się, że tak duży przedział ogniskowych będzie przeważał na jego niekorzyść. Dzięki za podpowiedź - pooglądałem zdjęcia forumowiczów z mZD 14-150.
    Jednak ze względu na moją słabość do szerokiego kąta na pewno będę potrzebował czegoś w okolicach 12 mm - wybór jest duży. Mnie osobiście w E-M10 i E-M5 brakowało wygodnego chwytu. Mam spore dłonie i główny chwyt koncentrował się na obiektywie. W G80 ta sytuacja wygląda lepiej.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marun Zobacz posta
    ze względu na moją słabość do szerokiego kąta na pewno będę potrzebował czegoś w okolicach 12 mm - wybór jest duży.
    Jeżeli 12 to opcja #1 jest najbardziej zrównoważona. Piszę oczywiście o używanym mZD 12mm f/2.0.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  6. #16
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    A szeroki we wnętrzu czy plenerze. Jak drugie, to 9-18 wydaje się ciekawsze

  7. #17
    | OlyJedi Awatar marun
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    W plenerze. Miałem duże ZD 9-18 - bardzo mi odpowiadało.

  8. #18
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Eee tam 12mm 2.0 , szkoda na to kasy , no chyba , że ktoś chce takiego malucha podpiąć do małego korpusu i mieć do strita , no to jeszcze jestem w stanie zrozumieć . Chcesz szeroko szukaj 9-18 lub 7-14 , wtedy jest ten efekt .

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marun Zobacz posta
    W plenerze. Miałem duże ZD 9-18 - bardzo mi odpowiadało.
    Małe 9-18 jest naprawdę świetne. We wnętrzach też - szczególnie z nowymi puszkami gdzie wysokie ISO nie jest takie straszne.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #20
    | OlyJedi Awatar LuiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    341
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Jeżeli 12 to opcja #1 jest najbardziej zrównoważona. Piszę oczywiście o używanym mZD 12mm f/2.0.
    U mnie 12 mm nie sprawdziło się. Za bardzo rozciągał obiekty na brzegu kadru, natomiast zbyt wąski był do krajobrazu. Pomimo peanu zamiast recenzji na optyczne.pl, zakup był nietrafiony.
    9-18 czy 7-14 to bez porównania bardziej elastyczne szkła.
    E-M5 | E-M5 Mark II | EM-1 Mark II
    7-14 F2.8 | 25 F1.2 | 45 F1.2 | 45 F1.8 | 60 F2.8

Podobne wątki

  1. Panasonic Lumix G5
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.01.13, 08:55
  2. Panasonic Lumix GH3
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.11.12, 04:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.