Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: m4/3 vs system FUJI(APS-C)

  1. #11

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Jak chcesz lepiej to sony a7, popatrzysz sobie na ceny i wielkość obiektywów to Ci się szybko odechce

    http://www.sony.pl/electronics/apara...deshow_default
    1kg.
    Hehe.
    Mam gdzieś tam A7 lub Nikon D810 z tyłu głowy
    Albo trzeba być "europejsko" bogatym hobbystą albo dobrym profesjonalistą.
    Nie upadłem jeszcze na głowę żeby nadwyrężać sobie kręgosłup wykonując fotografię amatorską.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    To koledzy Ci wyżej napisali, żebyś został w m43. O ile chcesz mały i dobry zestaw (zwłaszcza z zoomem).

    Zobacz sobie takiego 16-55 f2.8 od Fuji:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...m_f_2_8_r.html
    waży ten obiektyw bez osłony 655 gram. To tylko 100gram mniej niż Olek 40-150 f2.8 - waga bez stopki i bez osłony. Komentarz chyba zbędny

  3. #13
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    redrum1906, a szukałeś może używanego 12-35mm 2,8? Za około 3000 zł kupisz i będziesz miał mniejsze, lżejsze i ze stabilizacją optyczną szkło.
    Ja tam mam O 12-50mm. Super optyki nie ma, ale uniwersalne i daje radę.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  4. #14

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    To koledzy Ci wyżej napisali, żebyś został w m43. O ile chcesz mały i dobry zestaw (zwłaszcza z zoomem).

    Zobacz sobie takiego 16-55 f2.8 od Fuji:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...m_f_2_8_r.html
    waży ten obiektyw bez osłony 655 gram. To tylko 100gram mniej niż Olek 40-150 f2.8 - waga bez stopki i bez osłony. Komentarz chyba zbędny
    Zostaję przy m4/3.
    Przeanalizowałem dziś alternatywne rozwiązania- za ciężkie a wzrost jakości obrazu nie jest aż tak odczuwalny. W wielu aspektach za to spadek jakości...

    redrum1906, a szukałeś może używanego 12-35mm 2,8? Za około 3000 zł kupisz i będziesz miał mniejsze, lżejsze i ze stabilizacją optyczną szkło.
    Ja tam mam O 12-50mm. Super optyki nie ma, ale uniwersalne i daje radę.
    Rozgladam się za Olkiem i Panasem.
    Olek mimo, że większy to przekonuje mnie lepszą jakością na szerokim końcu, przełącznikiem na MF, sensownym MACRO(warto posiadać namiastkę), lepszym wykonaniem. No i jednak na chwilę obecną Olek pracowałby z Olkiem.
    Za PANASEM stoją mniejsze gabaryty, wbudowana stabilizacja(w razie przesiadki z Olka na Panasa w przypadku chęci kręcenia dobrego wideo), mniejsze, ciut tańsze filtry.
    Olka z gwarancja 10-20 miesięcy można dorwać w miarę bezproblemowo za 2800-3000.
    Panasoniców na rynku wtórnym praktycznie nie widać a jeśli są, to w niekorzystnych cenach(bliskich sklepowemu egzemplarzowi)

    W tym momencie dla mnie Olek 6:3 Panasonic.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    To sobie jeszcze zapoluj na darmowego DXO 9 i będziesz szczęśliwy - zwłaszcza jeżeli interesują Cię krajobrazy.

  6. #16

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Skorzystałem z "PROMO" na DXO 9 i mam nawet chyba zainstalowany...ale w sumie przyzwyczajenie do Lightrooma póki co zwycięża
    A co potrafi DXO czego LR nie potrafi w kontekście zdjęć krajobrazowych?

  7. #17
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Masz oba to się pobaw. Włącz sobie redukcję szumu "Prime" i pobaw się "Smart Lighting".

  8. #18
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez redrum1906 Zobacz posta
    Panasoniców na rynku wtórnym praktycznie nie widać a jeśli są, to w niekorzystnych cenach(bliskich sklepowemu egzemplarzowi)
    Miałem wystawione ogłoszenie z 12-35X. Niestety obiektyw jak najbardziej sprawny, wizualnie niezbyt atrakcyjny (mocno otarty gwint filtrów). Chciałem niewiele bo i tyle dałem (Za Wodą). Niestety zdjąłem ogłoszenie z giełdy bo znudziło mi się odpisywać: chyba, że Funtów, na pytania typu "za tysiaka kupię".
    Praktycznie zatem warto zaglądać do giełdy... często
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Miałem wystawione ogłoszenie z 12-35X. Niestety obiektyw jak najbardziej sprawny, wizualnie niezbyt atrakcyjny (mocno otarty gwint filtrów). Chciałem niewiele bo i tyle dałem (Za Wodą). Niestety zdjąłem ogłoszenie z giełdy bo znudziło mi się odpisywać: chyba, że Funtów, na pytania typu "za tysiaka kupię".
    Praktycznie zatem warto zaglądać do giełdy... często
    ja długo szukałem używanych 12-40 i 12-35, niestety nic w sensownej cenie nie mogłem znaleźć. Po zakupie gietrzy wystawił ogłoszenie, gdyby nie wcześniejszy zakup to brałbym od niego 12-35 bez gadania.
    Wczoraj poszedł na Allegro 12-40 za 2189, chyba przedwczoraj inny za 22xx

  10. #20

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Rozumiem, że 12-35 finalnie się sprzedał? Jaka była cena?
    Raczej nie byłbym zainteresowany bo jestem typem estety i bardzo dbam o sprzęt- ciężko byłoby mi się pogodzić z wszelakimi niedoskonałościami;p

    Tak śledzę alledrogo, że nie zauważyłem tych sztuk 12-40- musiały bardzo szybko zostać zakupione...wchodzę codziennie i nawet zassalem sobie kanal wyszukiwania do RSS...i jakoś umknęły.

Podobne wątki

  1. Porównanie 12-50/3,5-6,3 na m4/3 kontra 18-55/2,8-4 na APS
    By Bacio in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26.11.12, 16:28
  2. obiektywy m4/3 i E-System
    By majkens in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18.10.11, 16:26
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.09.10, 19:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.