Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: 12-50 czy 12-32 ?...

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.642
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pendolino Zobacz posta
    ... czekam na aparat, który z modelki usunie ubranie
    Taki to i ja chciałbym mieć.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Ktoś już wcześniej na forum napisał, że najlepsze zdjęcia wychodzą gdy aparat i obiektyw są tej samej firmy.
    Od reguł bywają wyjątki. Aberacja jest łatwa do usunięcia choć faktycznie nie jest korygowana automatycznie w 12-32. Ja w każdym razie sprzedałem 12-50 a kupiłem 12-32.
    Cytat Zamieszczone przez Pendolino Zobacz posta
    ... czekam na aparat, który z modelki usunie ubranie
    ... ja tam do tego aparatu (fotograficznego ) nie potrzebuję . W ostateczności trochę wyobraźni wystarczy
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  3. #23
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Tia! A jeszcze jak ten aparat i obiektyw jest odpowiedniej firmy np. na L, to już fiu fiu!

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o te przykładowe zdjęcia i aberracje chromatyczną wydaje mi się (mogę się mylić), że przy połączeniu body Olympusa (E-M5) i obiektyw panasa nie zachodzi w ogóle korekcja aberracji w puszce, stąd duży ich poziom (porównanie PG róg). Podobnie może być z korekcją dystorsji. Może ktoś bardziej obeznany zaprzeczy lub potwierdzi. Niewykluczone oczywiście, że 12-32 ma większe CA i dystorsję nawet w połączeniu z puszką Panasonica.
    Może w jpeg tak jest, Lightroom czyta informacje zaszyte w RAW i stosuje korekcję szkła wg jego profilu

  5. #25
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Może w jpeg tak jest, Lightroom czyta informacje zaszyte w RAW i stosuje korekcję szkła wg jego profilu
    Też sądzę, że tak jest w JPG, co do LR na pewno stosuje automatycznie korekcję dystorsji. Jeśli chodzi o aberracje chromatyczne to jeż nie byłbym taki pewny. W LR jest zakładka Lens Corrections / Remowe Chromatic Aberration. Domyślnie jest to odznaczone i chyba słusznie bo nie zawsze aberracje występują. Dodatkowo jest próbnik, który można wybrać i zaznaczyć kolor aberracji do usunięcia.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #26
    | OlyJedi Awatar LuiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    341
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    12-50 używałem głównie do filmów i zdjęć makro sprzętu. W tych zastosowaniach sprawował się OK, plusy za zamkniętą, wodoszczelną konstrukcję i bardzo cichą pracę. Ale już szeroki kąt był jak dla mnie nieakceptowalny. Z 12-32 miałem do czynienia gdy znajomemu doradziłem aparat z tym kitem (dawno dawno temu GM1). Ostrość rzeczywiście lepsza, jakość wykonania dużo gorsza, aberracje zauważalne, ale proste do usunięcia w LR.
    E-M5 | E-M5 Mark II | EM-1 Mark II
    7-14 F2.8 | 25 F1.2 | 45 F1.2 | 45 F1.8 | 60 F2.8

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.