Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: BULB w E-PL7 - prośba do użytkowników tego modelu

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    BULB w E-PL7 - prośba do użytkowników tego modelu

    Z racji że to mój pierwszy post witam wszystkich forumówiczów!

    Niedawno nabyłem ten świetny sprzęt i mam prośbę do użytkowników E-PL7 o sprawdzenie trybu BULB.

    Aparat dysponuje predefiniowanymi czasami migawki do max 60s oraz ma też tryb BULB, który wg instrukcji powinien dawać możliwość długich ekspozycji do 30 min trzymając spust migawki bądź wężyka.

    U mnie jest z tym problem i stawiam że to błąd w oprogramowaniu. Po przełączeniu na BULB i tak nie da się zrobić dłuższej ekspozycji niż 60s - po tym czasie aparat automatycznie puszcza migawkę (pomimo że ją cały czas trzymam) i zapisuje zdjęcie.

    Jeżeli ma ktoś możliwość i czas bardzo prosił bym o sprawdzenie czy u Was jest podobnie.

    Firmware mam najnowszy.

    Pozdrawiam
    Luc

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    A może, po prostu, Timer BULB/TIME (menu ustawień własnych, zakładka E) masz ustawiony na jedną minutę? Nie wiem, co mogłoby jeszcze limitować czas B, ale może na wszelki wypadek jeszcze zrób reset

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ano właśnie tak miałem

    Sorki za zamieszanie - wszystko gra!

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego.
    Pytanie brzmi: na ile klapnięć jest obliczona migawka w tym aparacie?
    Wiem, że to już starszy model ale sytuacja jest taka. Koleżanka miała pożyczony E PL- 6 i aparat został uszkodzony przez szczeniaka . Jeżeli naprawa będzie kosztowna, to być może bardziej opłaci się odkupić aparat. Ten pożyczony nie był nowy, więc też odkupiłaby używany. Można dostać używane E- PL 7, tylko do jakiego przebiegu warto kupić? Jaką żywotność mają bezlusterkowce tej klasy?
    Sprawa nie jest bardzo pilna, bo najpierw da do wyceny naprawę uszkodzonego aparatu.
    Miłego dnia.

  5. #5
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Nie miałem ep-l6 ani 7 ale epl-1 przekroczyłem w trybie seryjnym te magiczne 150 tys i działał dalej . Rzadko kto sprzedaje aparat więcej niż 20 tyś. klapnięć więc nie ma co się martwic . Awarie występują przy przebiegach kilkuset klapnięć . Jest multum czynników wpływających na stan migawki zupełnie niezależnych od nas .

    Kupując Olka po prostu trzeba to sprawdzić . Trafiają się na rynku leżaki szufladowe z przebiegami poniżej 8000. Bardziej martwiłbym się czystością i nie uszkodzeniem matrycy oraz sprawnością stabilizacji . Ludziki w dziwny sposób próbują czyścić w środku patykami do uszu.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Hiszpan63 - bardzo dziękuję za odpowiedź. Przekażę koleżance na co ma zwrócić uwagę, jeżeli koszt naprawy przekroczyłby cenę używanego aparatu. Zresztą radziłam jej, że gdyby musiała kupić to tylko tam gdzie dają jakąś gwarancję i możliwy jest zwrot aparatu.
    Miłego dnia.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4.12.14, 11:15
  2. SP-510 pytanie do posiadaczy tego modelu
    By kondi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 2.03.07, 21:56
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31.05.06, 23:59
  4. 8080 -> dwa pytania do userów tego modelu
    By KaarooL in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20.07.05, 07:33
  5. Prośba do użytkowników C7xx i C4000
    By krupek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12.10.03, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.