Strona 469 z 674 PierwszyPierwszy ... 369419459467468469470471479519569 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4.681 do 4.690 z 6733

Wątek: pokaż swojego ptaka

  1. #4681
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    "Podchodzę je i przyzwyczajam je powoli do swojej obecności"
    - z jednej strony jestem ubawiony z drugiej podziwiam wyjaśnij proszę w miarę prosty sposób jaką technikę stosujesz np. w stosunku do dzięcioła, raniuszka itp, jak budujesz czatownie na drzewach i ile ich zbudowałeś ?
    podziel się doświadczeniami jak podchodziłeś kukułkę, słowika szarego/rdzawego, skowronka, itp - jeżeli to robiłeś wrzuć proszę zdjęcia
    są gatunki ptaków których nie podejdziesz- czaple, żurawie,wszelkiego rodzaju drapole, jeżeli komuś się udało to przypadek, są tez gatunki ptaków np. siewkowce które dobrze tolerują fotografów, wystarczy się położyć nie ruszać i robisz zdjęcia z odległości metra, dwóch, mnie nie interesują zdjęcia poglądowe/dokumentacyjne i niestety inaczej nie da rady, przy okazji w okresie zimowym pomagasz ptakom, przebywanie na łonie natury to już inna sprawa
    na początku swojej przygody z ptakami (dalej uważam, że jestem na początku) myślałem chyba jak wszyscy kupię aparat + "długi" obiektyw i zrobię ekstra foty, niestety prawda jest inna - umiejętności i rodzaj nabytego z czasem sprytu fotograficznego są ważniejsze niż sprzęt, druga sprawa ilość "dobrych/fajnych"zdjęć jest pochodną czasu sPędzonego w terenie, jako ostatnie - dobry sprzęt pomaga post nie jest formą "nabijania" się z Ciebie tylko próbą wytłumaczenia
    ps.już wiem dlaczego pytałeś czy łażę po drzewach
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 21.01.20 o 21:54
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  2. #4682
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Nie ma to jak orzechy..
    Nazwa:  b1224b92aaa5eddfmed.jpg
Wyświetleń: 168
Rozmiar:  68,1 KB
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  3. #4683
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    "Podchodzę je i przyzwyczajam je powoli do swojej obecności"
    - z jednej strony jestem ubawiony z drugiej podziwiam wyjaśnij proszę w miarę prosty sposób jaką technikę stosujesz np. w stosunku do dzięcioła, raniuszka itp, jak budujesz czatownie na drzewach i ile ich zbudowałeś ?
    podziel się doświadczeniami jak podchodziłeś kukułkę, słowika szarego/rdzawego, skowronka, itp - jeżeli to robiłeś wrzuć proszę zdjęcia
    są gatunki ptaków których nie podejdziesz- czaple, żurawie,wszelkiego rodzaju drapole, jeżeli komuś się udało to przypadek, są tez gatunki ptaków np. siewkowce które dobrze tolerują fotografów, wystarczy się położyć nie ruszać i robisz zdjęcia z odległości metra, dwóch, mnie nie interesują zdjęcia poglądowe/dokumentacyjne i niestety inaczej nie da rady, przy okazji w okresie zimowym pomagasz ptakom, przebywanie na łonie natury to już inna sprawa
    na początku swojej przygody z ptakami (dalej uważam, że jestem na początku) myślałem chyba jak wszyscy kupię aparat + "długi" obiektyw i zrobię ekstra foty, niestety prawda jest inna - umiejętności i rodzaj nabytego z czasem sprytu fotograficznego są ważniejsze niż sprzęt, druga sprawa ilość "dobrych/fajnych"zdjęć jest pochodną czasu sPędzonego w terenie, jako ostatnie - dobry sprzęt pomaga post nie jest formą "nabijania" się z Ciebie tylko próbą wytłumaczenia
    ps.już wiem dlaczego pytałeś czy łażę po drzewach
    Ja jestem zadowolony nawet ze zdjęć poglądowych choć robię je już bardzo rzadko.
    Nie mam zdjęć ptaków, które trzeba zwabić jedzonkiem. To jest mój wybór. W necie jest ich tysiące, więc spokojnie mogę je pooglądać
    Zwróć uwagę, że ptaki nie żyją wyłącznie na wysokich drzewach. Nie trzeba wszędzie budować czatowni, wystarczy czasem sprytny namiot, Zauważyłeś że ptaki w różnych miejscach Polski czy Świata są bardziej, albo mniej płochliwe? Oczywiści piszę o tych samych gatunkach.
    Zobacz ile gatunków ptaków w ostatnich czasach migruje do miast. Miesiąc temu przechodziłem koło, Rudzików na ulicy w mieście w odległości metra . Nawet nie miały zamiaru uciekać
    Na moim podwórku stoi olbrzymi dąb. Rok temu przyleciał sobie Myszołów i stacjonował tam dwa dni. Jakiś chory wariat albo co
    Czaple miewam w swoim parku miejskim. I te miejskie wersje dopuszczają ludzi czasem nawet na 15 metrów , A te z lasu 3 km dalej są absolutnie nie do podejścia.
    Świat się zmienia na naszych oczach. Teraz zwierzęta chcą do miasta, a ludzie do lasu .
    Generalnie fotografowanie ptaków już mi odeszło. Znudziło mi się monotonne chodzenie w te same miejsca.
    Owszem lubię tu pooglądać ptaszki, bo robicie fajne zdjęcia. Z pewnych powodów straciłem motywację na ptaki .
    No i oczywiści aspekt finansowy dla mnie nie wygląda dobrze w tej dziedzinie .


    Miłego

  4. #4684
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria


    pełzacz, ponieważ zdjęcie zrobione w parku to musi być parkowy
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #4685
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Hurrrrrraaaa, nareszcie !




    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1210149.1.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	119,9 KB
ID:	218058
















































































    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1210156.1.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	120,7 KB
ID:	218059


















































































    Face to face


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050119.1.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	156,8 KB
ID:	218060

  6. #4686
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    no gratuluję zimorodka i pełzacza kolegom.

    a ja mam taką bandę z mojej ostatniej zasiadki. ten dzień mogę tylko zatytułować "I tak nie zlecimy na dół, i co nam Pan zrobi" - parafrazując lekko polską filmotekę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	N72A6823.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	664,5 KB
ID:	218067

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    a za jakiś czas się zaczęło
    matoły nie ludzie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	N72A7272.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	918,1 KB
ID:	218075

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	N72A7315.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	846,9 KB
ID:	218076
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  7. #4687
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    @abir - już się bałam, że naprawdę nie zlazły na dół. Czas spędzony w lesie jednak nagrodzony Takich zdjęć tych pięknych ptaków Twojego autorstwa mi brakowało. Piękne.
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  8. #4688
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    ja też. pierwszy dzień to chyba tylko lis, bażant, sroka i kruki. bieliki miały w głębokim poszanowaniu piękną słoneczną pogodę. przyglądały się i dawały się gonić krukom
    za to drugiego dnia były bardziej aktywne. był mały przymrozek i to im chyba pomogło w tańcu. wtedy kruki zobaczyły gdzie ich miejsce w szeregu
    ale wiesz Olu dobrze że nie o same foty chodzi.....
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  9. #4689
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    ...ale wiesz Olu dobrze że nie o same foty chodzi.....
    Jeszcze o tą magię...
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  10. #4690
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    Jeszcze o tą magię...
    Tak,
    cokolwiek to znaczy.....

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    mam takie ssanie po awarii, że ..... dzwoniec
    to już koniec na razie ... idę nakręcać zegarki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	N72A6117.jpg
Wyświetleń:	2038
Rozmiar:	1,64 MB
ID:	218090
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

Podobne wątki

  1. Pokaż swojego konia...
    By Rafał Czarny in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 27.02.23, 23:32
  2. Zdjęcia z lotu ptaka - lotnicze - aerofoto
    By Aero73 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 29.06.10, 22:00
  3. zdjecia z lotu ptaka - witia1
    By witia in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 3.06.10, 08:24
  4. Fajerwerka swojego pokaż :)
    By paskud_nick in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.01.10, 17:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.