Strona 489 z 675 PierwszyPierwszy ... 389439479487488489490491499539589 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4.881 do 4.890 z 6741

Wątek: pokaż swojego ptaka

  1. #4881
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Zostałem wywołany do tablicy przez kolegę @viruuss w wątku https://forum.olympusclub.pl/threads...86#post1379086 . Chodzi o przykład wykorzystania ciągłego aefa (śledzenia obiektu) w dynamicznej fotografii ptasiej i odmiennego zrozumienia przez nas tego pojęcia. Dynamiczne zdjęcia viruussa znacie, są tu bardzo popularne, ja jednak pokażę nieco odmienne podejście do tematu. Generalnie raczej zajmuję się obserwacją ptaków i aktywną ochroną miejsc lęgowych ale kilka lat temu trochę się fotografowało. Wrzucam w tym wątku ponieważ czasem się odzywam pod ptasimi zdjęciami więc kilka przykładowych w temacie pokażę chociaż raczej stałym "wrzucaczem" zdjęć chyba nie będę.

    Co jest trudnego w śledzeniu ptaka i dlaczego inne obiekty są łatwiejsze? Najtrudniejszą rzeczą jest umiejętność utrzymania ptaka w okolicach środka kadru. Inne obiekty są łatwiejsze bo łatwiej nam przewidzieć kierunek ruchu.
    Najtrudniejszy przykład to ptak lecący na wprost.




    Nieco łatwiej złapać ptaka w momencie jak zaczyna hamowanie.



    Jeśli fotografujemy na leżąco wyzwaniem są pikujące ptaszki.




    Łatwiejsze jest śledzenie w locie bocznym ale zwracamy uwagę aby ptak był lekko skierowany do nas lub najwyżej prostopadle do osi obiektywu. Jeśli się odwraca d.... to fota tylko dokumentacyjna.




    Typowy i częsty przykład dynamicznej fotografii z wykorzystaniem śledzenia to start ptaka. Trzeba trafić w moment, kiedy oderwie się od ziemi. Jeśli uchwycimy go wcześniej to zdjęcie może być tez fajne ale dynamika nam ucieknie a tu skupiamy się właśnie na tym.


    Co ważne - im ptaka więcej w kadrze tym trudniej go śledzić i to właśnie jest wyzwanie, o którym wspomniałem wyżej - utrzymać go w środku kadru. Fotki cropowane do maks. 80% ale dokładnie nie powiem bo pewnie oryginałów już nie mam

    Rozmiar może nie na czasie ale te 900 z 5-10 lat temu było standardem a to starocie - wybaczcie

    jestem właśnie po próbach plażowych G9+ AFC, temat ciężki ale spokojnie do wykonania, nie wrzucam zdjęć bo są to wprawki
    czuję się zobowiązany do pociągnięcia tematu jak to AFC po kontraście jest gorszy od fazowego w fotografii dynamicznej ptaków według twierdzenia "kolegi" Boost i wrzuconych zdjęć jako odpowiedź na moje dwa zdjęcia, pragnę zaznaczyć, że absolutnie nie jest to osobista wycieczka do Boost i jego zdjęć które są miłe w odbiorze 
    2 wieczory rycia w necie i dzisiejszy dzień na plaży uświadomiło mi jedno kol. Boost nie ma racji w tym temacie, już tłumaczę dlaczego  fakt został wezwany do tablicy jednak to był błąd, a właściwie źle sformułowane wyzwanie, na zdjęciach kol. Boost są ptaki , ale diabeł tkwi w szczegułach – inne ptaki
    Na moich zdjęciach jest remiz i biegus zmienny , wikipedia prawdę powie na temat wagi wymiarów tych ptaków, na zdjęciach kol. Boost są bieliki, dudek, mewa śmieszka – odsyłam do wikipedia
    Jak wszyscy wiemy dobrze „dobre” zdjęcie to takie które oddaje szczegółowo obiekt w przypadku ptaków + ”ostre” oko, przy jakim ptaku aparat musi mocniej pracować AF ? przy dużym gdzie odległość jest dużo większa od obiektywu do ptaka tak aby wypełnił większą część kadru , czy tam gdzie ptak jest dużo mniejszy, tym samym odległość musi być dużo mniejsza ? dodatkowo duży ptak jest „wolniejszy” niż mały ptak, każdy kto robi zdjęcia ptaków o tym wie, po dzisiejszym dniu na plaży śmiało mogę powiedzieć, że zdjęcia wrzucone przez kol. Boost są spokojnie do wykonania wszystkimi aparatami m4/3 oczywiście przy większej lub mniejszej wprawie, tym samym ponawiam wyzwanie do kol. Boost – wrzuć proszę „dynamiczne” zdjęcia z AFC własnego autorstwa ale MAŁYCH PTAKÓW, wielkości remiza, mazurka itp., z resztą twierdzeń kol. Boost zgadzam się w 100 %
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  2. #4882

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    @viruuss strasznie chcesz coś udowodnić. Daj spokój i rób zdjęcia. Tematem wyzwania nie było śledzenie małych ptaków. To tylko Twój aktualny wymysł. Tematem było używanie afc do dynamicznych zdjęć ptaków a Ty w odpowiedzi na mój post wrzuciłeś małe bo takie akurat masz. Od razu Ci powiedziałem, że to nie są przyklady śledzenia tylko Twoje przypadkowo udane kadry ponieważ odległość duża i GO wielka ale brniesz dalej naprawdę nie wiem po co bo wszyscy chyba to rozumieją. Im ptaszek jest w kadrze mniejszy tym łatwiej go sfocić w ruchu. Mówisz, że moje są duże i łatwe pokaż więc swoje duże tylko tak, aby pokrywały dużą część kadru. Ja nie muszę mieć racji tylko czekam na dowody, że G9 śledzi ptaki w locie. Nie jeden przypadkowy pstryk. Jak na razie to ktoś inny się odezwał tu na forum w temacie ale na hasło "zdjęcia" od razu zamilkł. Ty kombinujesz strasznie ale zamiast pisać zrób te zdjęcia i napisz "Boost zobacz myszołów czy tam bielik czy gęś czy żuraw czy biegus i ja go śledzę G9" po czym 5 ujęć w różnych okolicznościach i ja Ci tylko pogratuluję a nawet Ci tego życzę. Ja G9 śledzić za bardzo nie umiałem a zestaw z panaleicą po prostu chciał być mój. Może jest jakaś inna technika? Nie wiem. Na spokojnie sobie popracuj i zobaczymy co wyjdzie

  3. #4883
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    @viruuss strasznie chcesz coś udowodnić. Daj spokój i rób zdjęcia. Tematem wyzwania nie było śledzenie małych ptaków. To tylko Twój aktualny wymysł. Tematem było używanie afc do dynamicznych zdjęć ptaków a Ty w odpowiedzi na mój post wrzuciłeś małe bo takie akurat masz. Od razu Ci powiedziałem, że to nie są przyklady śledzenia tylko Twoje przypadkowo udane kadry ponieważ odległość duża i GO wielka ale brniesz dalej naprawdę nie wiem po co bo wszyscy chyba to rozumieją. Im ptaszek jest w kadrze mniejszy tym łatwiej go sfocić w ruchu. Mówisz, że moje są duże i łatwe pokaż więc swoje duże tylko tak, aby pokrywały dużą część kadru. Ja nie muszę mieć racji tylko czekam na dowody, że G9 śledzi ptaki w locie. Nie jeden przypadkowy pstryk. Jak na razie to ktoś inny się odezwał tu na forum w temacie ale na hasło "zdjęcia" od razu zamilkł. Ty kombinujesz strasznie ale zamiast pisać zrób te zdjęcia i napisz "Boost zobacz myszołów czy tam bielik czy gęś czy żuraw czy biegus i ja go śledzę G9" po czym 5 ujęć w różnych okolicznościach i ja Ci tylko pogratuluję a nawet Ci tego życzę. Ja G9 śledzić za bardzo nie umiałem a zestaw z panaleicą po prostu chciał być mój. Może jest jakaś inna technika? Nie wiem. Na spokojnie sobie popracuj i zobaczymy co wyjdzie
    właśnie nie chcę udowodnić na siłę, odległość w przypadku remiza to około 3 m , to samo mogę napisać, że wrzuciłeś zdjęcia które akurat wyszły, wrzuciłeś z mojego punktu widzenia "najłatwiejsze" zdjęcia które moim zdaniem nie przesądzają o wyższości afc po fazie nad tym po kontraście, parafrazując -Boost wrzuć zdjęcie ptaka wielkości modraszki itp, napisz patrz viruuss takiego g9 nie zrobisz łatwiej jest zrobić zdjęcie ptaka 100 razy większego niż tego mniejszego- z jakiej odległości "robiłeś" bielika ? 15 m 25 m ? rozumiesz o co mi chodzi ?
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 27.03.20 o 00:12
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #4884

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    właśnie nie chcę udowodnić na siłę, odległość w przypadku remiza to około 3 m , to samo mogę napisać, że wrzuciłeś zdjęcia które akurat wyszły, wrzuciłeś z mojego punktu widzenia "najłatwiejsze" zdjęcia które moim zdaniem nie przesądzają o wyższości afc po fazie nad tym po kontraście, parafrazując -Boost wrzuć zdjęcie ptaka wielkości modraszki itp, napisz patrz viruuss takiego g9 nie zrobisz łatwiej jest zrobić zdjęcie ptaka 100 razy większego niż tego mniejszego- z jakiej odległości "robiłeś" bielika ? 15 m 25 m ? rozumiesz o co mi chodzi ?
    Tylko remiz nie jest w żadnym stopniu dynamiczny. Trzyma się kurczowo patyka. Oglądający bez Twojego komentarza nie zgadnie, że on startuje. Pokaż kolejną klatkę, na której puścił już patyka to znaczyłoby, że śledzenie zadziałało ale zakładam, że takiej nie masz.

    To, że te duże są łatwe to tylko Twoja teoria. Jeśli takie łatwe są to je zrób. Nie zrobisz zdjęcia bielika teleobiektywem z 3m, chyba że zdjęcie dzioba A poza tym dudek wielki nie jest.

    Robimy tak - Ty wrzucasz zestaw łatwych ptaków typu bielik, dudek, myszak czy inny jastrząb itp. a ja tych trudnych wielkości remiza czy biegusa. Oczywiście dynamiczne czyli żeby było jasne pazury w powietrzu. Przyjmujesz wyzwanie? Masz w końcu łatwo a ja trudno czyli jesteś skazany na sukces.
    Dajesz

  5. #4885
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Za daleko to zabrnęło. Sugeruję jako pracownik Sanepidu, wypicie środka dezynfekującego. Na każdy pazur jedna flaszka
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #4886
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Za daleko to zabrnęło. Sugeruję jako pracownik Sanepidu, wypicie środka dezynfekującego. Na każdy pazur jedna flaszka
    Bogdan czy ten środek jest dobry? Ma certyfikat.
    (To wersja luksusowa w ozdobnej butelce ale chyba też może być?)


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3270109.JPG
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	433,0 KB
ID:	220685Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3270112.JPG
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	549,5 KB
ID:	220686

  7. #4887
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Bogdan czy ten środek jest dobry? Ma certyfikat.
    (To wersja luksusowa w ozdobnej butelce ale chyba też może być?)


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3270109.JPG
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	433,0 KB
ID:	220685Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3270112.JPG
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	549,5 KB
ID:	220686
    Doskonały. Kiedyś jak chlapnąłem to mi ścieżkę po języku przez przełyk do żołądka wypaliło. Zdezynfekuje wszystko. Tylko czemu taki kolor ?? masz tam w środku herbatę ??
    Jest jeszcze "gruszkówka" z tej samej "fabryki"
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #4888

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Za daleko to zabrnęło. Sugeruję jako pracownik Sanepidu, wypicie środka dezynfekującego. Na każdy pazur jedna flaszka
    Ale że co, sam mam pić?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Bogdan czy ten środek jest dobry? Ma certyfikat.
    (To wersja luksusowa w ozdobnej butelce ale chyba też może być?)


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3270109.JPG
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	433,0 KB
ID:	220685Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3270112.JPG
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	549,5 KB
ID:	220686
    Ja nie mogę. Kiedyś za duży łyk "pociągłem" i wiecej nie chcę ale po pracy zdalnej dużą szklankę "rudej" z Wami mogę wypić. Muszę przekopać pewnie z coś koło "tera"zdjęć sprzed 10 lat to bez popitki się nie da

  9. #4889
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    [QUOTE=Bodzip;1379368]Doskonały. Kiedyś jak chlapnąłem to mi ścieżkę po języku przez przełyk do żołądka wypaliło. Zdezynfekuje wszystko. Tylko czemu taki kolor ?? masz tam w środku herbatę ??
    Jest jeszcze "gruszkówka" z tej samej "fabryki" [/QUOT
    Boidziu kolor jest perfekt. Ato ciemne to jakieś cienie . W końcu to oryginał certyfikowany .

    "Ale że co, sam mam pić? " ...

    Ależ nie możemy sie umówić na zdalne wspólne degustacje .

  10. #4890

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    [QUOTE=DzejPi;1379382]
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Doskonały. Kiedyś jak chlapnąłem to mi ścieżkę po języku przez przełyk do żołądka wypaliło. Zdezynfekuje wszystko. Tylko czemu taki kolor ?? masz tam w środku herbatę ??
    Jest jeszcze "gruszkówka" z tej samej "fabryki" [/QUOT
    Boidziu kolor jest perfekt. Ato ciemne to jakieś cienie . W końcu to oryginał certyfikowany .

    "Ale że co, sam mam pić? " ...

    Ależ nie możemy sie umówić na zdalne wspólne degustacje .
    To Ja już zażywam - zdrówko

Podobne wątki

  1. Pokaż swojego konia...
    By Rafał Czarny in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 27.02.23, 23:32
  2. Zdjęcia z lotu ptaka - lotnicze - aerofoto
    By Aero73 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 29.06.10, 22:00
  3. zdjecia z lotu ptaka - witia1
    By witia in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 3.06.10, 08:24
  4. Fajerwerka swojego pokaż :)
    By paskud_nick in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.01.10, 17:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.