Strona 472 z 673 PierwszyPierwszy ... 372422462470471472473474482522572 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4.711 do 4.720 z 6728

Wątek: pokaż swojego ptaka

  1. #4711
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Konar i tak jest przysmyczony z innego miejsca a żeby przybliżyć się z aparatem to musiałbym przenieść też czatownię. To chyba zostanę przy przeniesieniu konara. Chodzi mi o taką drobnicę. Myślę, że jeden metr zrobiłby swoje. ...
    oczywiście, przy drobnicy metr to dużo. jeśli masz czatownię to rzeczywiście łatwiej będzie przenieść konara , poza tym świetny ten konar
    ja przy moim kijku na drobnicę nie mam czatowni, przerabiałem różne maskowania. wypraktykowałem już, że to nie ma znaczenia. znaczenie ma to czy się dużo ruszasz. obecnie siedzę około 4m-5m na krzesełku wędkarskim, ubrany tylko w "maskujące" ciuchy /kurtka, czapka, rękawiczki w barwach maskujących/, czasem, ale też nie zawsze szal wojskowy na aparat i to wszystko. siedzę i mało się ruszam. ptaki po 20 min od zasiadki ignorują mnie łącznie z dzięciołem, grubodziobem. lepszego relaxu nie miałem
    dla uczciwości muszę przyznać tylko, że dzięcioły są dość podejrzliwe i zanim zaczną smalcować to podglądają zza drzewa w moją stronę

    żeby nie na pusto, krogulec skubany siadł na pograniczu ostrzenia obiektywu, pełen kadr, ledwo się zmieścił

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	N72A4700.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	552,1 KB
ID:	218347
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  2. #4712
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Aj, te parę centymetrów... ale i tak jest przepiękny.
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  3. #4713
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    O centymetr nie chodzi, ważne, że cała reszta ptaka jest okazała.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  4. #4714
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    nie poczuł nawet gdy mu obcinałem te piórka na bagażniku
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  5. #4715
    | OlyJedi Awatar ronin75
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    191
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Cóż to za cudak ?
    Tzw. sołtys czyli mieszaniec jakiejś dzikiej kaczki (najczęściej krzyżówki) z jakimś uciekinierem z hodowli.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Wygląda na mieszańca z kaczką domową.
    Dokładnie tylko też jakiejś ciekawej rasy - tak na moje scentrowane oko - ma dość nietypowy dziób

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    krogulec skubany
    Skubany czy nieskubany - piękny.
    Mężczyzna bez kobiety jest jak samuraj bez pana.

  6. #4716
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    467
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    ....przerabiałem różne maskowania. wypraktykowałem już, że to nie ma znaczenia. znaczenie ma to czy się dużo ruszasz. obecnie siedzę około 4m-5m na krzesełku wędkarskim, ubrany tylko w "maskujące" ciuchy /kurtka, czapka, rękawiczki w barwach maskujących/....
    Krogulec super, marzę o takim spotkaniu. Jeżeli nie jest to tajemnicą to masz jakiś patent na utrzymywanie przez cały czas zasiadki aparatu przy oku [ jakiś stelaż ]?
    .....żeby nie na pusto....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6595.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	450,5 KB
ID:	218364

  7. #4717
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Masz świetne miękkie światełko w tym miejscu.
    Co do pytania. Temat jest prosty. Zdjęć statycznych, portretowych mam tyle że dalsze ich robienie mija się z celem, nie mają żadnej wartości dodanej.
    Ustawiam stały kadr w miejscu które mnie interesuje, ostrość ustawiona manualnie, ustawiona w miarę bezpieczna głębia ostrości, wężyk... I hailajf. Nie muszę patrzeć w wizjer, Mogę wtedy obserwować gałęzie drzew, co się czai nad karmnikiem i jestem gotów do akcji gdy ptak dynamicznie nalatuje nad kijek.
    Wiem jak zachowuje się na drzewie konkretny ptak i wiem czego mogę się po nim spodziewać. Ta wiedza daje mi min. 0,5 sek do 1 sek przewagi w mojej reakcji na lot ptaka. Migawkę uruchamiam już jak widzę że ptak nadlatuje do karmnika. Wtedy trzeba odrobinę szczęścia aby kadr się udał,ptak wpasował się pozą i ostrością.
    Kadr ustawiam w zależności co chcę osiągnąć, nalot na koniec kija, nalot na kij. Niektóre ptaki w ogóle nie nalatują na koniec kija tylko gdzieś po środku lub blisko karmnika. Niektóre siedzą dłużej na kiju, niektóre jak Kowalik góra 1 sek. potem już go nie ma. Niektóre po wizycie w karmniku siadają na kijku, inne od razu odlatują bezpośrednio z karmnika.
    Jeśli patrzyłbym cały czas tylko w wizjer byłbym ciągle zaskakiwany nowym ptakiem w kadrze. Zanim przesunę obiektyw, ustawie AF to już go nie ma.
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  8. #4718
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Jak bawię się w patrzenie w wizjer to zarzucam na siebie siatkę maskującą. Wtedy operuje spokojnie rękoma i głową.
    Przyznaję, jest to męczące dla mięśni szyi, pleców i ręki. No cóż.... nic za darmo :l
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  9. #4719
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    467
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    Masz świetne miękkie światełko w tym miejscu.
    Co do pytania. Temat jest prosty. Zdjęć statycznych, portretowych mam tyle że dalsze ich robienie mija się z celem, nie mają żadnej wartości dodanej.
    Ustawiam stały kadr w miejscu które mnie interesuje, ostrość ustawiona manualnie, ustawiona w miarę bezpieczna głębia ostrości, wężyk... I hailajf. Nie muszę patrzeć w wizjer, Mogę wtedy obserwować gałęzie drzew, co się czai nad karmnikiem i jestem gotów do akcji gdy ptak dynamicznie nalatuje nad kijek.
    Wiem jak zachowuje się na drzewie konkretny ptak i wiem czego mogę się po nim spodziewać. Ta wiedza daje mi min. 0,5 sek do 1 sek przewagi w mojej reakcji na lot ptaka. Migawkę uruchamiam już jak widzę że ptak nadlatuje do karmnika. Wtedy trzeba odrobinę szczęścia aby kadr się udał,ptak wpasował się pozą i ostrością.
    Kadr ustawiam w zależności co chcę osiągnąć, nalot na koniec kija, nalot na kij. Niektóre ptaki w ogóle nie nalatują na koniec kija tylko gdzieś po środku lub blisko karmnika. Niektóre siedzą dłużej na kiju, niektóre jak Kowalik góra 1 sek. potem już go nie ma. Niektóre po wizycie w karmniku siadają na kijku, inne od razu odlatują bezpośrednio z karmnika.
    Jeśli patrzyłbym cały czas tylko w wizjer byłbym ciągle zaskakiwany nowym ptakiem w kadrze. Zanim przesunę obiektyw, ustawie AF to już go nie ma.
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

  10. #4720
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
    do usług, jeśli tylko jestem w stanie to pomogę
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

Podobne wątki

  1. Pokaż swojego konia...
    By Rafał Czarny in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 27.02.23, 23:32
  2. Zdjęcia z lotu ptaka - lotnicze - aerofoto
    By Aero73 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 29.06.10, 22:00
  3. zdjecia z lotu ptaka - witia1
    By witia in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 3.06.10, 08:24
  4. Fajerwerka swojego pokaż :)
    By paskud_nick in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.01.10, 17:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.