Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Flash w E410

  1. #11

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jak ktoś chce używać E-410 (w dodatku z kitem) po ciemku, to niech zapomni o wbudowanej lampie. To jest dobre rozwiązanie do wykorzystania sporadycznego - jak się zdarza tylko raz na jakiś czas, to tak bardzo nie wkurza. Bez zewnętrznej lampy, która wspomaga AF za pomocą wyświetlanego wzorka, ani rusz!
    Ja fotkuje bardziej outdoor w sumie nie przeszkadza mi to bo sporadycznie robie zdjęcia w pomieszczeniach w słabym świetle. Ale to była pierwsza rzecz, która mnie bardzo zdziwiła w E-410, to mruganie. Przesiadłem się z Camedia 765UZ a tam łapanie ostrości po ciemku w zasadzie nigdy nie stanowiło problemu.. AF, mimo że wolny, radził sobie świetnie w dzień i w nocy. A tu przeżyłem mały szok jak zobaczyłem ten stroboskop..
    A tak w ogóle, dzięki temu tematowi doczytałem trochę o AF i lampach, ale nadal nie do końca rozumiem idee "wzorku wspomagającego" - tj. domyślam się, że chodzi o rozjaśnienie w pewnym zakresie żeby aparat mógł złapać kontrasty, ale czemu czerwone światełko wspomagające i czemu jakieś wzorki?
    E-410 Double Kit + PL Hoya PRO1 + Hoya Gradual Gray + 2xBLS-1 + Velbon Sherpa 600R + LowerPro Orion Trekker II + dużo zapału i totalny brak umiejętności

  2. #12

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Zawadzkie
    Posty
    50
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hash3d Zobacz posta
    ... tj. domyślam się, że chodzi o rozjaśnienie w pewnym zakresie żeby aparat mógł złapać kontrasty, ale czemu czerwone światełko wspomagające i czemu jakieś wzorki?
    Nie wiem jak w lampach FL36 i FL50, ale w E-1 lampka wyświetla obok siebie trzy owalne pola z czerwonych linii poziomych-pionowych-poziomych.
    A linie pewnie dlatego, że punkty AF są "uczulone" na linie. I szybciej ustawiają wtedy ostrość.
    Dlaczego czerwone? Nie wiem... Może czujniki są bardziej uczulone na taką barwę?

    Pozdrawiam

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    483
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dzięki wzorkowi AF szybciej łapie ostrość. Jeśli oświetlisz w miarę jednolitą powierzchnię zwykłą lampką to AF nie złapie ostrości bo nie będzie kontrastowego elementu na którym tą ostrość mógłby złapać. Natomiast jeśli tą powierzchnię oświetlisz lampką rzucającą wzorek to dla AF nie będzie ona już jednolita.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hash3d Zobacz posta
    Przesiadłem się z Camedia 765UZ a tam łapanie ostrości po ciemku w zasadzie nigdy nie stanowiło problemu.. AF, mimo że wolny, radził sobie świetnie w dzień i w nocy. A tu przeżyłem mały szok jak zobaczyłem ten stroboskop..
    To wyłącz stroboskop. Albo nie otwieraj lampy, jak ustawiasz ostrość - podnieś ją dopiero po zatwierdzeniu ostrości. Poza tym weź pod uwagę jasność szkła. Jeśli fotografujesz kitem, to jest on ciemniejszy niż obiektyw kompakcie, a więc mniej światła (którego i tak już brakuje) dociera do czujnika AF. Podepnij szkło o jasności odpowiadającej temu z kompaktu (albo nawet jaśniejsze), a raz na zawsze zostawisz kompakt w szafie .

  5. #15

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    RZArt, sando, dzieki za rozjaśnienie Kompakt już dawno wylądował w szafie a szkiełka jaśniejsze owszem zamierzam kupić - jak tylko kupie ten adapter z potwierdzeniem ostrości o którym mowa w drugim wątku
    E-410 Double Kit + PL Hoya PRO1 + Hoya Gradual Gray + 2xBLS-1 + Velbon Sherpa 600R + LowerPro Orion Trekker II + dużo zapału i totalny brak umiejętności

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Tylko jak kupisz jasne szkło manualne, to poprawy działania autofocusa się nie spodziewaj

  7. #17

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tylko jak kupisz jasne szkło manualne, to poprawy działania autofocusa się nie spodziewaj
    Nawet na to nie liczę, hehe
    Niestety stać mnie tylko na niskobudżetowe szkiełka więc tylko m42. A ja ogólnie na autofocus nie narzekam, tak jak powiedziałem przesiadka z kompaktu 765UZ sprawia ze w E410 wszystko chodzi ekspresowo i jest w ogóle DUUUŻŻOO lepiej
    PS. Pewnie jak już kupie coś w m42 to bede narzekał na manual focus
    E-410 Double Kit + PL Hoya PRO1 + Hoya Gradual Gray + 2xBLS-1 + Velbon Sherpa 600R + LowerPro Orion Trekker II + dużo zapału i totalny brak umiejętności

  8. #18
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hash3d Zobacz posta
    Nawet na to nie liczę, hehe
    Niestety stać mnie tylko na niskobudżetowe szkiełka więc tylko m42. A ja ogólnie na autofocus nie narzekam, tak jak powiedziałem przesiadka z kompaktu 765UZ sprawia ze w E410 wszystko chodzi ekspresowo i jest w ogóle DUUUŻŻOO lepiej
    PS. Pewnie jak już kupie coś w m42 to bede narzekał na manual focus
    A może akurat spodba Ci się manualne ostrzenie.. Ja osobiscie preferuję AF nawet wtedy gdy mam czasAle jest wiele osób, które wolą ostrzyc manualnie...
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Mnie manualne ostrzenie nie grzeje. No, może z innym wizjerem...

  10. #20

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Mnie manualne ostrzenie nie grzeje. No, może z innym wizjerem...
    Prawda z tym wizjerem jest troche ciężko - zastanawiałem się nad tą powiększającą muszlą oczną, ale zdania na forum są bardzo podzieone, musiałbym zobaczyć na własne oko przed zakupem

    Za to lubie ostrzyć manualnie przy liveview
    E-410 Double Kit + PL Hoya PRO1 + Hoya Gradual Gray + 2xBLS-1 + Velbon Sherpa 600R + LowerPro Orion Trekker II + dużo zapału i totalny brak umiejętności

Podobne wątki

  1. Ring flash
    By Goro2001 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20.12.10, 09:42
  2. E-500 + flash canon
    By wow666 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.09.09, 21:12
  3. Ring Flash do e-xxx
    By viruuss in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.02.09, 11:09
  4. Compakt Flash 4GB
    By Jack11 in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21.05.06, 13:48
  5. Flash zewnętrzny a flash wbudowany
    By P in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.09.05, 09:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.