Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Awaria OMD EM10 - prośba o pomoc

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria

    Awaria OMD EM10 - prośba o pomoc

    Może ktoś będzie wiedział o co chodzi, chociaż objawy dość dziwne. Już parę dni temu zaczął mi wariować, potem samo wszystko wróciło do normy. Dzisiaj powtórka i już nie chce samo się naprawić. Robiłam zdjęcia, wszystko ok. nagle przy kolejnym (bez zmiany jakichkolwiek parametrów, czy czegokolwiek) przestał działać przycisk menu, info, ok, ekran dotykowy, podgląd zdjęcia, Fn1, Fn2, kursor i nie można ustawić ostrości. Działa natomiast pokrętło przysłony i korekty ekspozycji. Migawka klika, zdjęcia się zapisują, ale nie ma podglądu ani przez sekundę. Po naciśnięciu małego przycisku przy wizjerze pokazuje się panel sterowania, ale nie można niczego ustawić. Menu główne w ogóle się nie pokazuje. Zaraz zacznę płakać...
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    72
    Moja galeria
    Nie znam się na Olkach, ale może ponowne wgranie firmware pomoże.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  3. #3
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wtw Zobacz posta
    Nie znam się na Olkach, ale może ponowne wgranie firmware pomoże.
    Popieram,
    Olympus Digital Camera Updater w google wpisać, bateria musi być naładowana na maksa, ręce precz od myszki zanim nie przeczytasz co pisze w okienku/okienkach programu aktualizującego (generalnie chodzi o to by za wcześnie nie kliknąć next).

    Taka operacja resetuje wszystkie nastawy aparatu, jeśli nie pomoże: dzień dobry, jesteśmy z proigramu Ajemsory czytaj: serwis!
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Dziękuję wtw i gietrzy, niestety operacja nie do wykonania - kabelek usb został w domu ale dzisiaj włączyłam aparat i wszystko znów działa...
    Nie wiem na jak długo, bo zdarzyło się to już po raz drugi tutaj, więc pewnie się powtórzy. Mam wrażenie, że dzieje się to kiedy w krótkim czasie robię dużo zdjęć, jakby aparat się "przegrzał". Po powrocie chyba serwis nieunikniony, tylko jak opisać objawy kiedy raz są a raz ich nie ma? Mam nadzieję, że chłopaki w serwisie sobie poradzą z problemem. I tak na horyzoncie wizja zbierania na nowy aparat.. a horyzont daleko.
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  5. #5
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    Zaraz zacznę płakać...
    Zanim zaczniesz, wyjmij baterię (i kartę?) na parę minut. Jeśli możesz, zmień też te elementy. Tak czy inaczej, E-PM2 który nieraz tak ocipiał, wstawał po tym na nogi.

    ---------- Post dodany o 09:02 ---------- Poprzedni post był o 08:52 ----------

    Sprawdź też, czy problem istnieje w parze z każdym obiektywem.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Zanim zaczniesz, wyjmij baterię (i kartę?) na parę minut. Jeśli możesz, zmień też te elementy. Tak czy inaczej, E-PM2 który nieraz tak ocipiał, wstawał po tym na nogi.Sprawdź też, czy problem istnieje w parze z każdym obiektywem.
    Dobry duchu, witaj, dzięki. Wyjęłam, zmieniłam kartę i baterię. A wczoraj bez względu na obiektyw była kicha. Pocieszające, że E-PM2 też miał takie objawy, z reguły tylko mi zdarzają się dziwne rzeczy.
    Jadę w plener, wieczorem napiszę jak Olek się sprawował. A było EPL-1 zabrać awaryjnie, kurczę..
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Na razie wszystko działa. Może nie będzie trzeciego razu. Oby.
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  8. #8
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Trzymam kciuki, aby obyło się bez konieczności wysyłania do serwisu.

    Czy czasami te odloty E-M10 nie były związane z absorpcją zbyt dużej ilości wilgoci?

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez petreq Zobacz posta
    Czy czasami te odloty E-M10 nie były związane z absorpcją zbyt dużej ilości wilgoci?
    Myślę, że nie. Po prostu zrobiłam kilka zdjęć, powiedzmy, że 10, a przy 11 nagle nie mogłam niczego nacisnąć. I tak dwa razy zwariował i dwa razy sam się naprawił. Zobaczymy, może już będzie ok.
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    To z wyjęciem baterii to dobry pomysł, ale chyba nie zadziałał jak zrozumiałem. Wilgoć tez może być nie halo.

    ---------- Post dodany o 23:24 ---------- Poprzedni post był o 23:24 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    Myślę, że nie. Po prostu zrobiłam kilka zdjęć, powiedzmy, że 10, a przy 11 nagle nie mogłam niczego nacisnąć. I tak dwa razy zwariował i dwa razy sam się naprawił. Zobaczymy, może już będzie ok.
    Do trzech razy sztuka...
    Zawsze trzeba mieś sprzęt rezerwowy.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


Podobne wątki

  1. Lampa do OMD EM10 lub EM1
    By jacekzaw in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 6.08.17, 07:56
  2. Prośba o ocenę zdjęć z 12-40 2.8 PRO i OMD EM10
    By jacekzaw in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24.08.14, 20:04
  3. OMD-EM10 i coś lata w środku
    By jacekzaw in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14.07.14, 08:40
  4. Prośba o pomoc! [C4000 awaria?]
    By Anna Maria in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.02.06, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.