Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 62

Wątek: Tele zoom dla GX80

  1. #31
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Hej,

    Do domu wróciłem z panasem, ale olympus też dawał radę, podobała mi sie płynność zmiany ogniskowej i pierscienia MF no i ogólnie wymiary, w Panasie chodzi to dużo ciężej, nie podobało mi sie że producent nic nie dodaje do obiektywu tylko gołe szkło w olympusie, zawsze miło jest otrzymać jakieś dodatkowe akcesoria, nie mówiąc już o tym że osłona przeciwsłoneczna jak dla mnie powinna być.

    @viruuss
    Pan w sklepie uświadomił mnie że z 100-300mm nie będzie dual is bo to dopiero w nowych działa...Więc chyba tylko mam priorytet z obiektywu lub to co z body, jeszcze jutro przetestuje dokładnie, zawsze można zwrócić do 30 dni

  2. #32
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez smokehead Zobacz posta
    Hej,

    Do domu wróciłem z panasem, ale olympus też dawał radę, podobała mi sie płynność zmiany ogniskowej i pierscienia MF no i ogólnie wymiary, w Panasie chodzi to dużo ciężej, nie podobało mi sie że producent nic nie dodaje do obiektywu tylko gołe szkło w olympusie, zawsze miło jest otrzymać jakieś dodatkowe akcesoria, nie mówiąc już o tym że osłona przeciwsłoneczna jak dla mnie powinna być.

    @viruuss
    Pan w sklepie uświadomił mnie że z 100-300mm nie będzie dual is bo to dopiero w nowych działa...Więc chyba tylko mam priorytet z obiektywu lub to co z body, jeszcze jutro przetestuje dokładnie, zawsze można zwrócić do 30 dni
    http://shop.panasonic.com/dual-is/dual-is-lenses#
    nie tylko w nowych, bardziej to chyba kwestia oprogramowania w obiektywie które udostępnia producent ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #33
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Mam jeszcze takie spostrzeżenie, robiłem jakieś tam zdjęcia w sklepie testując obiektywy mam takie porównanie dla 275mm oczywiście wyszukałem najlepsze zdjęcia jakie mogłem wszystko z ręki przy ogromnym iso, w każdym razie moje pytanie brzmi dlaczego na zdjęciu z olympusa napisy są bardziej czarne(bardziej wyraźne?) a na Panasoniku już mniej, wiem że zdjęcia z ręki to raczej ciężko porównać, w każdym razie jak już jakieś wyszło bardziej wyraźne to na Olku nie dość że czarny to bardziej czarny to jakby bardziej wyraźne, co o tym myślicie? olympus f6.7 i panas f5.5. Po lewej olympus.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oly-panapana.JPG
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	180221  

  4. #34
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    inne ustawienia aparatu jeżeli robiłeś w jpeg. Jak w raw to zresztą też mają znaczenie.

  5. #35
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Wszystko robiłem w trybie auto i rawy też mam, oczywiście trzeba wziąć poprawkę na moją rękę, bo z pewnością nie trzęsie się tak samo, no ale powiem szczerze że to z olympusa chyba najlepiej wyszło a jak szukałem czy w 300mm czy trochę mniej dla panasa to nie mogłem znaleźć, no i jest chyba minimalnie bardziej ostre? mam rawy też.

  6. #36
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    szafir51 patrzyłem na Twoje próby zdjęć na długich czasach, z moim zestawem przy włączonym OIS zapomnij że zrobie takie zdjęcie 1/40s to już jest problem czasem wyjdzie zaczem nie w biały dzień, zazwyczaj wiekszość nieostrych, ogólnie nawet na małych czasach nie łatwo przy 300mm uzyskać dobrą ostrość, mam już sporo próbek. Czytałem zagraniczne fora i mówił koleś, że testował olympusa i panasa na m5 ii, olkiem robił ostro na 1/10s a panasem już tak różowo nie było przy ibisie, po włączeniu OIS było trochę lepiej ale nie tak jak z olkiem. Co mnie ciekawi to to czy ja moge zminić priorytet stabilizacji np na body a nie na OIS, bo automatycznie jak wlączam OIS to mam stabilizacje jak wyłącze to na ekranie pokazany brak stabilizacji a gdzie stabilizacja z samego body? Dlatego się zastanawiam czy nie warto przejsc na sam IBIS w gx80 i olympusa skoro wychodzi że działa to lepiej niż stary OIS, tym bardziej ze panasonic zadeklarował że dla 100-300mm nie robi DUAL OIS co mnie tymbardziej załamuje..

  7. #37
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    smokehead
    ale ja mam E-M10 i to w pierwszej wersji - z 3-osiową stabilizacją. Mam też 45-150 Panasa i jak przełączę w menu aparatu żeby korzystać tylko ze stabilizacji obiektywu to wydajność jest podobna. Czyli czy to IBIS Olka czy Mega OIS w szkle Panasonica to jeden pies.

    Wspominałem wcześniej, że te zdjęcia robiłem po dwóch kieliszkach wina. Może tego spróbuj? Grunt to stabilna postawa i spokojny oddech. A, Olek ma jeszcze jakieś bajery do redukcji rozmycia od shutter shock, czyli od migawki. Można ustawić też w menu migawkę na krótką zamiast normalnej, Wtedy pierwsza kurtyna jest chyba elektroniczna a druga już normalna. Chyba, że coś pokręciłem. Nie wiem czy to coś daje.

  8. #38
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    skoro na 3 osiowym masz podobnie jak na Mega OIS, to chyba warto spróbować samego 5 osiowego w moim body Problem w tym że ja w ustawieniach nie mam priorytetu stabilizacji;/ chyba że go gdzieś schowali...

  9. #39
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez smokehead Zobacz posta
    ... co mnie tymbardziej załamuje..
    Możesz zdradzić jakie zdjęcia chcesz robić? Mam wrażenie, że trochę dramatyzujesz.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #40
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Takie żeby wychodziły z ręki przy dłuższych czasach naświetlania skoro w 75-300mm przy ibisie nie jest to problemem, włączyłem robienie zdjęć bez obiektywu, ale aparat zachwouje się identycznie a na serwisie panasonica wiedzą mniej niż ja.

Podobne wątki

  1. Panasonic gx80
    By szamaniec in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 30.11.17, 12:29
  2. Potrzebuję pożyczyć zoom tele powyżej 200 mm
    By Koriolan in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.05.14, 15:19
  3. Efektywność stabilizacji dla długiego tele
    By jotes25 in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13.12.07, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.