Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Tele zoom dla GX80

  1. #1
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria

    Tele zoom dla GX80

    Witam,

    Wiem że to forum Olympusa, ale postanowiłem Was zapytać o radę w wyborze obiektywów, będe wdzięczny za porady i sugestie.

    jako pierwszy obiektyw po kicie chcialbym zakupic wlasnie tele zoom, pytanie jest proste 75-300mm v2 olympus czy panas 100-300mm, wszystkie testy i recenzke mam za soba niektorzy twierdza ze panas lepiej sobie radzi w niektorych przypadkach inni ze olympus, podoba mi sie tez ze olympus jest jednak mniejszy i bardziej zgrabny, nie wiem czy stabilizacja w panasie da mi co kolwiek skoro mam 5 osi w body, nie wiem czemu ale jak ogladalem rozne zdjecia to te z olympusa wyraznie mi sie podobaly. panasa mialem okazje testowac i hmm chodzil faktycznie srednio plynnie, jednak bylo to za malo czasu by wyrobic jakas opinie. Pewnie znacie ten dylemat...

  2. #2
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Przy takich ogniskowych lepiej gdy stabilizator jest w obiektywie. Bierz 100-300.

    Ps. Witamy na forum!
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #3
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Tutaj nawet u Was na forum czytałem wczoraj że ktoś badał stabilizację z body i z samego obiektywu i nie widział jakiejś specjalnej różnicy. No ale optycznie? Zdania są podzielone w sumie, jednak widziałem z olympusa kilka takich ostrych zdjęć nawet na 300mm że przykuły moją uwagę, ale teraz to mam mętlik w głowie w sumie.

  4. #4
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Miałem oba, aktualnie zostawiłem sobie 100-300 . Ale optycznie jeden pierun, dla mnie wygodniejsza akurat była stabilizacja w 100-300

  5. #5
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Ale z jakiego powodu zostawileś 100-300? Jakie masz body? Myślę że to istotne, wszystkie tematy które przejrzałem o tele zoomach prowadzone byly w czasach kiedy panasonic nie mial stabilizacji ibisa w body, a teraz gx80 jest najbardziej zaawansowany pod tym względem, dlatego sie zastanawiam nad tym wszystkim, dobre zdjęcia panasa są tu:
    https://www.dpreview.com/forums/thread/3153280

    A olympus nie podobał się bardziej z racji gabarytów?

  6. #6
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Nie widziałem jak działa w gx80, w gx7, którego mam tak sobie

  7. #7
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Ale to zostawiłeś Panasa tylko ze względu na stabilizację która działała lepiej? Optycznie jakie miałes odczucia przy obydwu? Stabilizacja w gx7 działa w 2 osiach a w gx80 w 5ciu - radzi sobie lepiej niż gx8 gdyż ten ma 4 osie. Dlatego tyle nad tym głowkuje.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.317
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    kupuj 300/4 olka - optycznie wymiata
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #9
    Awatar smokehead
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    38
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    taa i cenowo nie zgorsza nie no na poważnie będzie to moj pierwszy obiektyw poza kitem i uczę się dopiero więc wybór miedzy tym co pisałem i cenie ok 2k.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.317
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    różnica w produkowanym obrazku w obu tych szkłach mieści się w błędzie pomiarowym, innymi słowy na długim końcu szału nie ma jak masz parcie na jakość to jeszcze mZD40-150/2,8 +mc14- zdecydowanie taniej
    nie wiem jaka jest stabilizacja w GX80- 4,5,10 osiowa ? moim skromnym zdaniem ta w obiektywie jest wystarczająca, piszę jako użytkownik GX7+100-300
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Panasonic gx80
    By szamaniec in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 30.11.17, 12:29
  2. Potrzebuję pożyczyć zoom tele powyżej 200 mm
    By Koriolan in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.05.14, 15:19
  3. Efektywność stabilizacji dla długiego tele
    By jotes25 in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13.12.07, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.