Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Skanowanie negatywów z analoga.

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Michu (Pentax)
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    344
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Smerf Maruda Zobacz posta
    Skanowanie małego obrazka płaszczakiem to nieporozumienie. Mam 4490, kupiłem Vuescana i Silverfasta i jakość skanów jest koszmarnie niska.
    Nie zapominaj, że jest to kaner wybitnie amatorski. Sam mam model 2450 Epsona i dodatkowo dedykowaną Minoltę Elite Scan. O ile slajdy rzeczywiście lepiej wychodzą spod Minolty, o tyle kolorowe negatywy spod Epsona. Z pewnością spora zasługa w tym wtyczki Negafix w Silverfaście, która rewelacyjnie zdejmuje maski z negatywów. Przy filmach c-b różnicy w jakości nie zaobserwowałem (no, może z lekkim wskazaniem na Minoltę - ale to tylko ze względu na ostrość).
    Laby generalnie nie pieszczą się ze skanami - wszystko leci z autoamtu, również usuwanie ziarna, co niestety niekorzystnie wpływa na ilość detali. No i czasami dynamika pozostawia wiele do życzenia... Osobiście - jeśli masz dużo filmów lub zamierzasz cykać analogiem - polecałbym Ci któryś z nowszych, amatorskich skanerów Epsona: np. V200. Cena niezbyt wygórowana a podjrzewam, że w zupełności wystarczy do Twoich potrzeb.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam
    A może ktoś z koleżeństwa zapodałby skany przykładowe z podaniem parametrów ? Taka rozmowa bez przykładów jest trochę jałowa.
    Dla mnie ważne są tylko negatywy cz-b. Mam do skanowania ok.50 filmów i zlecenie tego w labie jest niestety zbyt kosztowne (ok. 50 PLN/ film). Zainteresowany jestem kupnem taniego skanera, takiego o jakim pisze Michu. Ciekawi mnie jak na tym wychodzą szczegóły i pótony.
    Pozdr.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    http://grabun.com/tmp/epsonsample.jpg

    99% jpg, Fuji Reala, bez ostrzenia (mały obrazek, rzecz jasna).

    A te tutaj

    http://grabun.com/zdjecia/2007/zawilce/

    to skany z Sensii, nie poddane większej - jeśli jakiejkolwiek - obróbce. Co prawda po plikach tej wielkości wiele nie zobaczysz, ale zawsze coś.

    Co do Twojego dylematu:

    50*50 = 2500, cena skanera to ok. 400 złotych, powiedzmy, oprogramowanie ze 100-200, powiedzmy, że razem 500. Zostaje 2000, powiedzmy, że spędzisz nad skanowaniem 30 dni - w przypadku płaszczaka tyle wyjdzie co najmniej. To daje 70 pozornie zaoszczędzonych złotych dziennie. Warto?
    Ostatnio edytowane przez Smerf Maruda ; 3.04.08 o 22:44

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Smerf Maruda Zobacz posta

    Co do Twojego dylematu:

    50*50 = 2500, cena skanera to ok. 400 złotych, powiedzmy, oprogramowanie ze 100-200, powiedzmy, że razem 500. Zostaje 2000, powiedzmy, że spędzisz nad skanowaniem 30 dni - w przypadku płaszczaka tyle wyjdzie co najmniej. To daje 70 pozornie zaoszczędzonych złotych dziennie. Warto?
    Warto. Siedze w domu wieczorami pracując i moge temu poświęcić czas. W końcu skaner sobie, a ja sobie. W czasie gdy on skanuje, ja mogę coś innego robić.
    A jeszcze jedno, dzięki za skany. Gdybyś jeszcze podał jakieś BW
    i z podaniem parametrów skanowania. Bede wdzięczny.
    Pozdr.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jak będziesz kupował skaner, pamiętaj, żeby miał sprzętowe ICE.

    Co do czarnobieli - wszystkie czarnobiałe foty na flickrze są skanowane 4490. Co prawda to średni format, ale pojęcie daje. Ja jestem z jakości zadowolony, w każdym razie.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Sorrki za durne pytnie, ale nazwa ICE nic mi nie mówi
    Mogłyś bliżej, co to jest ?
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Jeśli Epson to z nowych v500. Ze starszych model 3200 już może być. Temat już był poruszny, pamiętam jak w nim pisałem. Ja mam Epsona v700 i jakość jest rewelacyjna.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pi-er17 Zobacz posta
    Sorrki za durne pytnie, ale nazwa ICE nic mi nie mówi
    Mogłyś bliżej, co to jest ?
    Digital ICE - Wikipedia, the free encyclopedia

    Sprzętowe usuwanie paproszków, włosów, kurzu z kliszy. Kolorowych i slajdów, na czarnobieli to nie działa (tylko czarnobiel C-41 chyba może być tak skanowana).

    Bez tej funkcji trzeba dłuuugo czyścić negatywy i powierzchnię skanera, a potem jeszcze dłużej usuwać zabrudzenia z zeskanowanych negatywów.

    Nadal masz ochotę się w to bawić?

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Niestety Dzemski jest mały problem - kasa.
    Zdaję sobie sprawę, że za 400 PLN nie dostanę "bębna" , ale nie chciałbym dostac takiej kichy jaką ostanio dostałem z labu.
    To akurat były negatywy, z których robiłem kiedyś tam odbitki i wiem jak są zrobione. Były to fotki, którymi chciąłem zaryzykować watek w ocenie zdjęć, ale na CD było takie dziadostwo, że poszło na utylizaję
    Ze skanera mam nadzieję uzyskac więcej, a niem dużo dudków.
    Nie chce też robić brzydkich numerów ze skanowaniem paru negatywów i odsyłaniem do sklepu przed upływem tygodnia jako nienadjącego się, dlatego miałem nadziję, że ktoś ma V200 lub V350 i pomoże mi w wyborach.
    Pozdr.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    za 400 zł powinieneś dostać Epsona 3200. Skanuje materiały 35mm i średni format. Gęstość optyczna to 3.4D. W zupełności wystarcza. Sam go używałem dopokąd nie kupiłem v700.

Podobne wątki

  1. skaner do slajdów / negatywów , porada
    By danmacz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 10.07.16, 09:27
  2. Jak podłączyć skaner do negatywów?
    By Rafał Czarny in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28.12.10, 19:15
  3. Wywoływanie negatywów - ekonomiczny warsztat :-)
    By pat.p in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 12.12.10, 23:22
  4. zakup analoga - jak
    By fotomic in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.10.08, 07:38
  5. Pomoc w wyborze analoga...
    By HrabiaMiod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20.07.06, 22:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.