Strona 3 z 117 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1164

Wątek: E-3 subiektywne odczucia posiadaczy

  1. #21

    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    61
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    Widziałem ostatnio fotki z C40D i pasy czy jak tam kto woli są na wielu zdjściach ( były to miniaturki ok 480x680...) mniej lub bardziej widoczne ale są, chyba, że ja zle widziałem
    Źle widziałeś.

    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    PS. coś ten E-3 szumi
    Szumy w E-3 są do przyjęcia.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    nie mogę wziąśc z tej stronki fotek ale wydaje mi się, że paseczki tam są... A co do szumu to patrząc na fotki ptaszków z E-510 wygląda to zupełnie podobnie..;/
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jeronimo:

    zobacz jak wygląda obszar nieostry na Twoim kadrze... na koncertówkach wylezie mocniej - widziałem trochę zwalonych zdjęć tego typu. szkoda...


    C+:

    a te Twoje sample to masakratory, nie zabijaj ludzi.

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    E-3 i ISO1250 - rodzaje odszumiania

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    zobacz jak wygląda obszar nieostry na Twoim kadrze... na koncertówkach wylezie mocniej - widziałem trochę zwalonych zdjęć tego typu. szkoda...
    jaki obszar nieostry? chodzi o ptaka ze nieostry.... to tylko blednie działający AF, lub front focus (polecam temat "system 4/3 a FF/BF") albo po prostu brak opanowania nowego sprzętu (AFa) - niepotrzebne skreślić. Fotka robiona przy F/5.6 (a nie F/3.5)

    To jest jedna z bardziej ostrych fotek jakie zrobilem... nie wiem co niektorzy sie tak czepiaja jej ostrosci :P

    Lubicie szumy to proszę bardzo.... możecie teraz stękać przez następne kilka stron (patrz załączniki).

    Nie wiem co ma fotka ptaka do fotek koncertowych niedługo może wybiorę się na koncert i pokaże tutaj fotki...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poziomy_odszumiania.jpg
Wyświetleń:	696
Rozmiar:	660,5 KB
ID:	3712  
    Ostatnio edytowane przez Jeronimo ; 9.04.08 o 00:35
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #25
    Awatar Dariusz Jeżewsk
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    SULEJÓWEK
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-3

    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem E-3 i jestem zachwycony
    ergonomia szybkość to sprawia że jest to mercedes
    a z obiektywami SWD To wogule bajka
    daropstryk

  6. #26
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    A ja miał bym prośbę... jak by tak ktoś nagrał i zapodał gdzies małą serie z 15 strzałów Bardzo jestem ciekaw jak strzela nasz flagowiec.
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    C+ - wołałeś Raw Shooterem?

    nie wiem co się tak czepiacie tych szumów - są większe niż w Canonie i to jest jasne jak słońce ale w porównaniu do każdego innego body w E-systemie jest naprawdę znakomicie. Może nie robiłbym wszystkiego na ISO 1600 ale do 1250 jest moim zdaniem więcej niż elegancko. Umiejętna obróbka i naswietlenie kadru likwiduje w ogóle pojęcie szumu w tym aparacie. Dla "niskoszumowców" to nie ten system. Koncerty, hale sportowe, ciemnica itd to tylko D3/5D/40D.
    Seria w E-3 brzmi pięknie....ale i tak ładniej brzmi w E-1 choć wolniej...
    I nadal obstaję przy swoim - ergonomia i guzikologia jest w tym aparacie skopana, porównując do E-1. Najbardziej doskwiera to w przypadku zmian trybu AF i wyboru pola. Moze trochę dlatego że mam 11 a kiedyś miałem 3 i uzywałem tylko jednego bo dwa pozostałe nie chcialy działać.. Nie używam za to LV...nie miałem okazji....

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jeronimo:

    mnie chodziło tylko o to, żebyś przyjrzał się obszarowi poza GO a konkretnie wiadomej atrakcji tam widocznej.


    lessie:

    mnie przy kolejnych macaniach drażniło tylko umieszczenie przedniej rolki, ale E-1 i tak był nie do pobicia.


    MicSzu:

    nie słuchaj sampli i nie testuj, bo zachorujesz i tyle z tego będzie.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 10.04.08 o 08:04

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Jeronimo:

    mnie chodziło tylko o to, żebyś przyjrzał się obszarowi poza GO a konkretnie wiadomej atrakcji tam widocznej.
    dla mnie atrakcją jest główny model = ptak! wiec obawiam się że nadal ciebie nie rozumiem

    Dziś jak się uda to będę focił miasto nocą no a pod koniec miesiąca może jakiś koncercik. Później walne parę zdanek na temat moich odczuć co do tej maszynki no i koniec gadania na temat sprzętu (pa3 moja sygnaturka/podpis)



    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    A ja miał bym prośbę... jak by tak ktoś nagrał i zapodał gdzies małą serie z 15 strzałów Bardzo jestem ciekaw jak strzela nasz flagowiec.
    a czemu maja służyć te testy/fotki?
    zobacz tu https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=10784 no i pamiętaj ze szybka seria to jedno druga sprawa to okiełznanie samego body, refleks no i trochę szczęścia!

    Fotki które aktualnie wrzucam do galerii https://galeria.olympusclub.pl/thumb...php?album=1966 były wszystkie robione w serii, trudno ocenić np. ostrość pierwszego ujęcia od pozostałych z serii. Z braku miejsca na karcie kasowałem poszczególne zdjęcia ... a na monitorku LCD nie można za dużo ocenić co jest dobre.

    O przy okazji poruszenia tematu ostrości w trybie seryjnym mam pytanko do wszystkich - czy w trybie seryjnym AF jest do "doostrzany"? czy tylko ostrzy raz i wali całą serie czy może co którąś klatkę? (hehe staram się wytłumaczyć duża liczbę nieudanych fotek :P)



    W załączniku wrzuciłem nieudane ujęcie - powodem mogła być końcówka serii, błąd w AF lub po prostu nieumiejętność obsługi nowego body (brak wyczucia AF'a).... a może tak jak napisałem wcześniej brakowało mi trochę szczęścia :P
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aE3055541.jpg
Wyświetleń:	625
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	3736  
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  10. #30
    dinx6
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez lessie Zobacz posta
    nie wiem co się tak czepiacie tych szumów - są większe niż w Canonie i to jest jasne jak słońce
    może i jestem Olytalibem, ale do ISO1250 nie ma się absolutnie czego czepiać i w tym zakresie Olek IMO nie ustępuje Canonowi.

    psioczenie na szumy w E3 to trochę taki nawyk, moim zdaniem. wywołałem ostatnio próbkę w formacie 30 x 45 i możecie mnie krajać, ale dla mnie jakość jest po prostu git. fakt, była robiona zacną 50-tką, ale to niczego nie zmienia. poza tym- ile osób na co dzień wywołuje takie formaty? a ile faktycznie potrzebuje tak wysokiego ISO w codziennych pstrykach?

    w E3 także ISO1600 jest zupełnie jadalne a dobrze naświetlone ISO3200 lekko przepuszczone przez odszumiacz daje radę. szum jest niemal monochromatyczny i łatwo sobie z nim poradzić.

    nie ma sensu bić piany ale też nie ma się co oszukiwać, w ostatnich latach Olek zrobił największy technologiczny postęp z wszystkich marek dostępnych dla przeciętnego zjadacza chleba. fakt, miał co gonić, ale postęp jest wyraźny. a w czym np. 40D góruje nad 30D? (jakoś dziwnie często słyszę, że 30-tka jest lepiej dopracowana i gdyby nie większa matryca to nikt by sobie nią pióra nie zawracał)

Podobne wątki

  1. 11-22 moje odczucia wrażenia i opinie
    By dobas in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10.02.11, 10:10
  2. Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 25.02.09, 11:24
  3. 30D - pierwsze subiektywne wrażenia
    By m_o_b_y in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 9.08.07, 13:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.