Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: E-510 i balans bieli

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Jacunio
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    141
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    E-510 i balans bieli

    Nie wiem, czy to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi się że 510 ma kłopot z WB przy jpgach. Przy kilku zrobionych zdjęciach w tym samym miejscu i auto WB zdarza się że kilka ma go całkowicie do kitu. Czy ktoś to także zaobserwował?

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Gundi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Muszyna / Kraków
    Posty
    927
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    daj przyklady;]

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hej. Wczoraj zrobiłam serię zdjęć i stało się to samo - mimo ustawionego auto niektóre zdjęcia wyszły niebieskie . Potem doczytałam w instrukcji, że przy ustawieniu auto aparat ustawia balans bieli wg koloru najbardziej zbliżonego do bieli, który znajdzie się w kadrze. Jeśli takiego nie ma, to sobie biel zniekształca, więc trzeba wybrać bardziej zaawansowane ustawienia w menu. Mam też inny problem z balansem bieli - na panelu przy kursorach powinno się wchodzić w sposób uproszczony w WB, AF, ISO (jednym przyciskiem) - ta funkcja u mnie nie działa - na LCD nic się nie pojawia... Martwi mnie to, bo aparat (E510) mam dopiero 4 dzień (już sporo funkcji rozkminiłam, a tego nie potrafię). Czy trzeba coś zmienić w ustawieniach? Może niechcący włączyłam jakąś blokadę? W instrukcji nic na ten temat nie znalazłam. I jeszcze jedno: zdarzyło mi się, że fotka się nie chce zrobić, naciskam migawkę i nic...Będę brdzo wdzięczna za pomoc, bo jeśli coś jest z nim nie tak, to jeszcze mam 3 dni, żeby go zanieść do sklepu i wymienić. Aha i nie dostałam instrukcji w formie książki...czy olympus daje teraz tylko na dvd...? Z góry dziiękuję za pomoc.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Skoro macie problemy z balansem bieli to polecam wydrukować sobie tabelke jaką temperaturę ustawiać w jakich warunkach oświetleniowych lub po prostu robic foty w RAWie.
    ...był Olek jest A6000

  5. #5
    rocco
    Gość
    Madziu, poczytaj instrukcję
    Jednoprzyciskowy balans bieli trzeba najpierw ustawić w menu, domyślnie do przycisku funkcyjnego przypisany jest podgląd głębi ostrości.
    Jeśli chodzi o kursory to może włączyłas blokadę?
    Nie mam już E-510 ale w instrukcji to było na pewno.

    PS
    Instrukcja, strona 73.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Jacunio
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    141
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ja sobie podpiąłem do definiowanego guzika ustawianie balansu bieli na białe pole i działa świetnie, szczególnie w trudnych warunkach - świetlówka, światło mieszane. Ze zdjęciami "normalnymi" w zasadzie nie ma problemu, faktycznie tylko czasem generator jpgów może mieć problem. Moje wczorajsze fotki liści na tle nieba w makro miały właśnie takie objawy, tyle że niestety poszły do kosza przy kopiowaniu do komputera. Generalnie to nie jest userka, tylko charakterystyka zachowania aparatu z którą trzeba sobie radzić.

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za szybką odpowiedź . Wieczorkiem jeszcze raz to dokładnie przestudiuję. Pozdrawiam.

  8. #8
    ja do balansu bieli używam WhiBal. działa bez zastrzeżeń i jest mały i poręczny.

    Pozdrawiam,
    Mariusz

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Używacie Auto WB przy sztucznym oświetleniu? Gratuluję...

  10. #10
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure
    Używacie Auto WB przy sztucznym oświetleniu? Gratuluję...
    A co to za róźnica przy RAWach?
    jeszcze nie używałem innej opcji WB niż Auto...

Podobne wątki

  1. Balans bieli w Oly E-500
    By Anubis76x in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7.04.10, 10:26
  2. E-520 Balans Bieli
    By Punisher89 in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12.09.09, 23:53
  3. Balans bieli.
    By markopolo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 4.08.09, 18:30
  4. Balans bieli
    By Mustafa in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22.07.09, 22:39
  5. Balans bieli w E-1.
    By Olo2 in forum E-System
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23.10.06, 13:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.