Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Co do filmowania w 4K ze szklarnią Olka?

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Zrobiłem testy EM1 i filmowanie z ręki odpada w każdym wypadku, tego się po prostu nie da oglądać przy takich ogniskowych, więc tylko statyw. Także szukam G7 w dobrej cenie Gdyby ktoś chciał się pozbyć, zapraszam na priv.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #12
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Przy okazji tego zapytania link do poradnika wideo dla początkujących od redakcji
    http://www.dpreview.com/articles/032...world-of-video
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Witam !

    Zwroc uwage na to jak sobie radzi aparat z ruchem bo to ze masz filmowanie w 4K to jeszcze nie wszystko.

    Na full-hd przy mniej wydajnych procesorach czestym zjawiskiem jest smuzenie obrazu a 4K ma 4x wiecej danych do obrobienia wiec
    masz zwiekszone wymagania w tym wzgledzie.

    Kolejnym waznym elementem jest plynna praca AF trzymajaca ostrosc tam gdzie ma byc ostrosc na obrazie.
    Nastepnym waznym elementem jest dostosowywanie parametrow filmowania do zmiennych warunkow oswietleniowych i
    wiele aparatow tutaj zupelnie nie radzi sobie.

    Co do 4K poszukalbym cos w SONY ale najlepiej jak sam sprawdzisz jak dany model filmuje.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  4. #14
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Na full-hd przy mniej wydajnych procesorach czestym zjawiskiem jest smuzenie obrazu a 4K ma 4x wiecej danych do obrobienia wiec
    masz zwiekszone wymagania w tym wzgledzie.
    I tak i nie. Jest jeszcze kodek, który robi różnicę: pisałem Oly ma 77 megabitów a Panas GH2 ~ 70 mega na sekundę; obu obrazów nie da się porównać ze względu na to smużenie (u Olka) jak piszesz.
    Oba urządzenia all-I, oba podobny bitrate. Panas tylko bardziej wygrzewa kartę


    @4x więcej

    Pełna zgoda. Obecnie w mikro króluje 100 megabitów, generalnie/teoretycznie (patrz powyżej) jakość przez duże J zaczyna się od 400 w górę.

    Tu podaję link do stronki, skąd można pobrać filmiki testowe w UHD, zakodowane h265. Zobaczyć można ile jeszcze procom, kartom pamięci itd. brakuje pary
    Na samym dole plik (1.4GB), który powoduje, że (niezoptymalizowany) procesor 5960X jest zajęty na 88-94-96% by sobie poradzić z obliczeniem tego testu - ostatnie karty AMD i NVidii mają pełne wsparcie dla tych obliczeń.

    http://jell.yfish.us/

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Kolejnym waznym elementem jest plynna praca AF trzymajaca ostrosc tam gdzie ma byc ostrosc na obrazie.
    Nastepnym waznym elementem jest dostosowywanie parametrow filmowania do zmiennych warunkow oswietleniowych i
    wiele aparatow tutaj zupelnie nie radzi sobie.
    Kolega pisał o filmowaniu ze statywu więc najlepiej mu odradzić i AF i automat pomiaru ekspozycji.

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Co do 4K poszukalbym cos w SONY ale najlepiej jak sam sprawdzisz jak dany model filmuje.
    Jeszcze pisał, że zależy mu na jak najniższej cenie zakupu a tu chyba nic nie podskoczy używanemu G7.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Nie wiem czy to jest aż tak istotne to 4K. Przy dobrym Hd film jest o wiele bardziej plastyczny... Bardziej ważna niż 4K (8K) jest jakość obiektywyu, mirofonu...
    4K wcale nie poprawia nastroju filmu tylko techniczną doskonałość, która w wielu sekwencjach może razić..
    No tak uważam...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Kolejnym waznym elementem jest plynna praca AF trzymajaca ostrosc tam gdzie ma byc ostrosc na obrazie.
    Nastepnym waznym elementem jest dostosowywanie parametrow filmowania do zmiennych warunkow oswietleniowych i
    wiele aparatow tutaj zupelnie nie radzi sobie.
    Tak, i będę specjalnie na jeden wyjazd kupował całą szklarnię Sony... AF przy filmach to amatorszczyzna, nikt na poważnie nie używa AF.

    ---------- Post dodany o 10:55 ---------- Poprzedni post był o 10:50 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Nie wiem czy to jest aż tak istotne to 4K. Przy dobrym Hd film jest o wiele bardziej plastyczny... Bardziej ważna niż 4K (8K) jest jakość obiektywyu, mirofonu...
    4K wcale nie poprawia nastroju filmu tylko techniczną doskonałość, która w wielu sekwencjach może razić..
    No tak uważam...
    Obiektyw 40-150 PRO, dźwięk Rode, ale przy kamerowaniu dalszych scen i tak dźwięk nie ma znaczenia. Nie włożę lwu w paszczę mikrofonu. Różnica pomiędy dobrym HD a 4K faktycznie jest niewielka, ale 4K to możliwości kadrowania, robienia przesunięć, inna sprawa że HD z EM1 to nie ma wiele wspólnego z dobrym HD.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #17
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Na wniosek APZ-ta pozostawiam tą dyskusje usuwając z niej posty odległe od tematu.

    Wątek otwarty.

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Skoro tak, to ja tylko napiszę, że rozwiązanie, które mnie satysfakcjonuje, to zakup G7 na rynku wtórnym i to najlepszy wybór na ten moment na moje potrzeby.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Podobne wątki

  1. Obiektywy do filmowania w lustrzankach?
    By nuka11 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13.12.13, 08:49
  2. Zdjęcia ze starego "Olka"...
    By MobyDick in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27.02.11, 20:43
  3. Pro szklarnia pentaxa
    By cra3y in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 7.12.06, 17:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.