Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Dlaczego małoobrazkowe 85 mm to trudna ogniskowa?

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.628
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Chodzi też o to, by mieć frajdę z samego fotografowania i być samemu zadowolonym z efektów. Inaczej rzuca się aparat w kąt.
    O to też właśnie chodzi z podkreśleniem samemu, oczywiście jakaś ocena też się przydaje, ale tak jak pisałem wyżej.

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Przepraszam
    Wypowiadam się jako praktyk, opierając się na doświadczeniach swoich oraz znajomych. Ktoś inny może mieć inne i autora wątku przekonać do swoich racji. Na tym chyba polega forum?
    Nie ma za co. Dopóki robisz zdjęcia jakie robisz ja się przyglądam i cieszę, że mogę je pooglądać i że dzielisz się swoimi spostrzeżeniami. Szkoda tylko, że tak rzadko i że tak wiele Twoich wypowiedzi dotyczy forum a nie zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Chodzi też o to, by mieć frajdę z samego fotografowania i być samemu zadowolonym z efektów. Inaczej rzuca się aparat w kąt.
    Dokładnie tak też jest. Jeden z moich ulubionych portretów zrobiłem 20-tką Panasonica.

  3. #23
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Interesują mnie zwłaszcza dokonania artystyczne diabolique. Ktoś kto z taką swadą mówi o "dynamice" i "pazurze" oraz o "ciekawości", na pewno nie jest li tylko wybitym teoretykiem, ale i praktykiem. Może komuś uda się również wznieść ponad poziom "Fotoziutka" z Wólki Dzbądzkiej.
    Pod nickiem/awatarem jest tabelka. W ostatnim wierszu jest PROFIL FOTOGRAFICZNY. Można podejrzeć każdego z dyskutujących czym dysponuje w galerii.

  4. #24
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    (...) Szkoda tylko, że tak rzadko i że tak wiele Twoich wypowiedzi dotyczy forum a nie zdjęć.
    (...)
    Nieprawda, dużo piszę o zdjęciach w konkursie FM
    EOT

  5. #25
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ależ ja świetnie wiem, że kiedy się kliknie pod profilem diabolique to pokazuje się tam jakaś taka galeria ze zdjęciami portretowymi, rzeczywiście lepszymi niż te w stylu "Salon Fotoziutek". Mnie jednak nie chodzi o zwyczajne zdjęcia portretowe, ale o ciekawe zdjęcia portretowe. Bo takiego w rzeczonej galerii nie znalazłem ani jednego. Może diabolique na przykładzie jednego swojego zdjęcia portretowego przedstawi jak rozumie - tak często używane przez siebie - pojęcia "ciekawość", "dynamika" oraz "pazur"? Możemy na to liczyć, czy nie bardzo?
    Polska, cóż, to nie Śląsk, ale też tam ładnie, A. Sapkowski, "Boży wojownicy"

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Ależ ja świetnie wiem...czy nie bardzo?
    Chłopie, przełącz tryb "kompromitacja i trucie" na "off".
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #27
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Zobaczymy jakieś twoje portrety fret? Byle "ciekawe".
    Polska, cóż, to nie Śląsk, ale też tam ładnie, A. Sapkowski, "Boży wojownicy"

  8. #28
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Może diabolique na przykładzie jednego swojego zdjęcia portretowego przedstawi jak rozumie - tak często używane przez siebie - pojęcia "ciekawość", "dynamika" oraz "pazur"? Możemy na to liczyć, czy nie bardzo?
    Nie bardzo.
    Ale zapytaj np. któregoś z tych panów.
    EOT

  9. #29
    diabolique
    Gość
    Dobra, nie róbmy wiochy komuś w wątku. Odpowiadam precyzyjnie i konkretnie, wyczerpując z mojej strony temat:
    Grono kilkunastu różnych bardzo utytułowanych fotografów i fotoedytorów na przestrzeni kilku lat, w co najmniej 6 różnych konkursach (w tym o zasięgu ogólnopolskim) doceniło moje fotografie przedstawiające ludzi (czyt. portretowe).
    Obawiam się, że autorytet p. Benka jest za słaby, by podważyć ich opinię.

    Niech administracja wydzieli te dziwne przepychanki o charakterze personalnym do osobnego wątku, bo nie wnoszą nic sensownego dla autora pytań z pierwszego posta.
    Dziękuję.

  10. #30
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    15 minut przerwy. Zamykam temat na chwilę.

    ---------- Post dodany o 15:56 ---------- Poprzedni post był o 15:06 ----------

    Panowie, proszę o kulturalną dyskusje. Złośliwości i docinki odstawcie na bok. Od stania na placach i pokazania kto da radę wyżej można się tylko zmęczyć.

    Padło pytanie, zawarłem je w tytule wydzielonego wątku, proszę zatem o próbę odpowiedzenia na nie. Jest trudne, ale nikt nie oczekuje encyklopedycznego elaboratu z bibliografią.

    Benek, trochę otwartości. Twoja przedostatnia wypowiedź ocieka złośliwością. Pozostałych kolegów proszę by jednak spróbowali odpowiedzieć na pytanie. Pokazanie zdjęć to może być za mało by wyjaśnić swoje stanowisko. APZ, przepraszam, ale takie odpowiedzi nie przejdą.

    Temat otwarty.

Podobne wątki

  1. IBELUX 40 mm f/0.85 Zapowiedź
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.12.13, 22:05
  2. Zenit Helios 40-2 85 mm f/1.5
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20.06.13, 23:03
  3. obiektyw Samyang AE 85 mm f/1.4 IF UMC Aspherical
    By krokko in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21.09.11, 07:20
  4. Test obiektywu Canon EF 85 mm f/1.2L II USM
    By jps in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13.08.09, 11:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.