Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: WildLight - zdjecia

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Zdjęcie jest ciemne i mało ciekawe, niestety. Jak na początek jednak może być.

  2. #12
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    A nie przeszkadza ten kawalek lodygi na dole?
    mi troche przeszkadza.. dlatego ścięłabym dół tak solidnie
    i zrobiłaby się bardziej "panorama" i horyzont by się nie połowił i wg mnie byłoby lepiej

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    A ja by troche wode zmienil o tak i szerzej pokazal
    tak

  4. #14
    rocco
    Gość
    Moim zdaniem, o wiele ciekawiej
    Kadr nabrał malowniczości.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lucca
    A ja by troche wode zmienil o tak i szerzej pokazal
    tak
    Wow - niezle, chyba bede musial sie zapisac na jakies lekcje edytowania zdjec bo na poczatku mialem ambicje by utrwalac tak jak jest ale z biegiem czasu jednak ta teoria u mnie upada ze czasem warto zdjecie podrasowac w programie graficznym.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    pogoda ladniejsza mozna wiecej czasu spedzic na robieniu zdjec ale nie o tym. Zgodnie z sugestiami staralem sie poprawic jedno ze zdjec ktore mialem okazje dzisiaj zrobic czyli numer 6.

    6.

    7.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    8.

    bede wdzieczny za uwagi i komentarze
    Ostatnio edytowane przez WildLight ; 6.04.08 o 04:11

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Szóstka mi się podoba (bo przerabiałem te miejsca jakiś czas temu) choć leci trochę w prawo. 7. i 8. szkoda ale zniweczony efekt, przepały (choć w nocy trudno ich czasami się pozbyć) i nieostre.
    Na jakich parametrach robiłeś te fotki?

    ps. ja bym ustawił czułość ISO na minimum, np. 50 , przesłonę między 6,7 a 8,0 (metodą prób i błędów). Bez statywu oczywiście się nie obejdzie, choć E-510 ma stabilizację. Raczej odradzam fukcje "zdjęcia nocne" na rzecz M lub A.
    Czasami autofocus może nie ostrzyć to ustaw ostrość ręcznie... .
    Powodzenia

  9. #19
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bit4 Zobacz posta
    Szóstka mi się podoba (bo przerabiałem te miejsca jakiś czas temu) choć leci trochę w prawo. 7. i 8. szkoda ale zniweczony efekt, przepały (choć w nocy trudno ich czasami się pozbyć) i nieostre.
    Na jakich parametrach robiłeś te fotki?

    ps. ja bym ustawił czułość ISO na minimum, np. 50 , przesłonę między 6,7 a 8,0 (metodą prób i błędów). Bez statywu oczywiście się nie obejdzie, choć E-510 ma stabilizację. Raczej odradzam fukcje "zdjęcia nocne" na rzecz M lub A.
    Czasami autofocus może nie ostrzyć to ustaw ostrość ręcznie... .
    Powodzenia
    Czesc
    6 - ISO: 100 Ekspozycja: 20.0 sec Przesłona: f/9.0 Ogniskowa: 42mm
    7 - ISO: 100 Ekspozycja: 50.0 sec Przesłona: f/9.0 Ogniskowa: 39mm
    8 - ISO: 100 Ekspozycja: 60.0 sec Przesłona: f/8.0 Ogniskowa: 16mm

    Wszystkie zdjecia byly robione w Manualu, natomiast piszesz o przeslonach 6-7 i pytanie bo slyszalem ze w nocy najlepiej jest robic na 9? No jak wiadaomo prrzy takich czasach bez statywu ani rusz. Co do Ostrosci w sumie masz racje zawsze jakos polegalem na AF ale juz widze ze nie pierwszy raz ktos zwraca mi uwage na ostrosc, albo to ze zadko kiedy (zapominam/nie zwracam uwagi a wczesniej nie wiedzialem) zeby po pomniejszeniu zdjecie wyostrzyc w programie graficznym.

    A co do ISO w e-510 niestety 100 to minimum

  10. #20
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Wg mnie zdecydowanie za długie ekspozycje (dotyczy też fot 4). Szótka wyszła lepiej bo krócej naświetlałeś. Nie trzymałbym się sztywno przesłony 9. możesz trochę poekpresymentować. Przy 9. zmniejszyłbym czas do tych 20- 30 s. W manualu ustawiaj na początek skalę na "0" i potem koryguj. Jak będzie przepał zmniejsz do np. "-1" a jak będzie za ciemno zwiększ w skali na "+". Oczywiście manual to podstawa ale polecałbym też próbę focenia w nocy w preselekcji przesłony (A): ustaw np. tę swoją 9. a program sam dostosuje czas lub w preselekcji czasu (S), nastaw na 20 s a system poukłada sobie sam. Oczywiście ISO 100. Zobaczysz co wyjdzie. Nad Odrą wieje stąd ważna sprawa uniknięcia mikrodrgań, albo dociążyć statyw u podstawy albo uaktywnić funkcję blokady podniesionego lustra ["anti-shock"] co powinno zniwelować drgania w trakcie długiego naświetlania.

    ps. karuzela fot. 2 mi się fotoba ale za dużo chciałeś zmieścić na jednej fotce. Przeszkadzają skrajne elementy. W tym przypadku dałbym trochę dłuższy czas aby obraz koła zlał się w całość , aby nie było tych przerw. Czasami warto zrobić tylko fragment karuzeli i też fajnie to wygląda>>>>> pozwolę sobie na wstawkę w Twoim wątku, z pamięci (Olympus c8080) to ISO 50, przesłona 6,7; czas ok. 10 sekund
    http://img250.imageshack.us/img250/7...asteczkzv0.jpg

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.