Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Lampa w trybie slave

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Bełchatów/Warszawa
    Posty
    147
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Lampa w trybie slave

    Nie jestem oblatany w lampach, ale wiem, ze można je wyzwalać w trybie slave. Natomiast spotkałem się często z opiniami, że nie jest to .. powiedzmy wygodne czy też wystarczające. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym polega problem? I czy ewentualnie dokupienie do lampy takiego dinksa co umożliwia wyzwalanie lampy radiowo rozwiązuje problem (dinks kosztuje jakies 150PLN nadajnik + odbiornik)?

    Pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi Awatar dulak
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Londyn/Lublin
    Posty
    85
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A mozesz jasniej napisac co masz na mysli?
    S5Pro, D200, D3000, F50D, S8 3.5 FishEye, T 17-50 2.8, S105 2.8, 2 x Metz 48AF1, S 24-60 2.8

    Fotografia Ślubna Lublin

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    e-3, e420 i jakies kompakty sterują bezprzewodowo fl50r i fl36r bez żadnych dynksów... i to w trybie ttl...

    napisz o jaki sorzęt Ci chodzi.
    Ostatnio edytowane przez grizz ; 6.04.08 o 15:00

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Bełchatów/Warszawa
    Posty
    147
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Witajcie,

    Przepraszam, ze dopiero teraz ale brak czasu.
    Generalnie ja uzywalbym lampy z e510. A dokladniej to chodzi o to, ze spotkalem sie nawet tutaj z opiniami, ze tryb slave w lampach zewnetrznych to nie to samo co wyzwalanie np. po kablu. Rozumiem ze technicznie to inne rozwiazanie, ale czym faktycznie rozni sie jesli chodzi o uzyskiwane efekty np. porownujac tryb slave z wyzwalaniem kablem. A o wyzwalaniu radiowym pisalem, jako odpowiednik wyzwalania kablem - bo rozumiem, ze to juz to samo tyle ze bez plataniny. Jak cos pomylilem to poprosze o sprostowanie.

    Pozdrawiam

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Wynika z tego,z e piszesz o czymś czego e-510 nie ma.

    Dopiero e-3 i e420 ma sterowanie bezprzewodowe lampami.

    Różnić się to bedzie od wyzwalania kablem:
    a. jezeli to zwykły kabelek synchro - tym, ze w slave masz sterowanie tymi lampami z puchy, i one otrzymują z niej dane o przesłonie, ISO; Po kablu sam manual na lampie tylko zostaje

    b. kabelek TTL - różnica jest taka, ze kabel Ci się pląta pod nogami i nie obsłuzysz automatyka kilku lamp. Lampa na tym kabelku działa jakby była na sankach na aparacie.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Bełchatów/Warszawa
    Posty
    147
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Czegos tu nie rozumiem. Z tego co mi przynajmniej wiadomo tryb slave mozna uzyskać w lampach systemowych poprzez wyzwolenie błyskiem innej np. wbudowanej lampy. W zwiazku z tym niezaleznie od tego czy aparam ma wyzwalanie radiowe - to trym slave jest mozliwy do uzyskania. Tylko chcialem poznac wlasnie wady takiego rozwiazanie. Czyli wyzwalania lampy przy pomocy blysku innej lampy. I jaka bylaby roznica pomiedzy tym sposobem a np. gdybym dokupil sobie "dings" do wyzwalania radiowego (nadajnik + odbiornik) bo jak wiadomo w e510 nie ma wyzwalania radiowego.

    Ale dziekuje wszystkim za odpowiedzi - najwyrazniej niezbyt jasno sformulowalem swoje pytenie ;-/ no nic poczatki na forum sa trudne

    Pozdrawiam

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Zawadzkie
    Posty
    50
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja używam z E-1 lampę Metz ze stopką SCA. W tej stopce jest przełącznik trybu pracy NORMAL/SLAVE. W trybie SLAVE lampa jest wyzwalana drugim błyskiem innej lampy.
    Jak się to spisuje w praktyce dowiem się za kilka dni. Znajoma mająca E-330 będzie teraz robić jakieś zdjęcia w pracy i potrzebowała dodatkowego doświetlenia.
    Zrobiliśmy próbę i lampa z jej aparatu wyzwala moją, więc powinno być dobrze z synchronizacją. Nie wiem jak będzie z ustawieniem parametrów błysku. Może wystarczy tryb automatyczny lampy?

    Pozdrawiam

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Błyskać będzie, ale automatycznie na lampie Ci iso/przesłony nie ustawi.

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Zawadzkie
    Posty
    50
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Mając do dyspozycji tylko moją "jedynkę" bez wbudowanej lampy nie mogłem się tym trybem pobawić.
    Teraz możemy eksperymentować ze znajomą i jej E-330.
    Mam świadomość, że jest to jedynie namiastka tego, co jest np. w E-3 i FL-50R, ale zawsze jakaś możliwość uzyskania lepszego oświetlenia.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Nieaktywne C-AF w trybie S
    By Krzysiek127 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12.03.10, 21:09
  2. O trybie M
    By dzemski in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 17.12.09, 22:00
  3. Olympus sp-590 - 3 mp w trybie AV ??
    By mr_zoom in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11.05.09, 20:25
  4. panning a IS w trybie 1
    By lessie in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.05.08, 09:41
  5. Fotografowanie z zew. lampa w trybie MANUAL
    By vodnik in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18.05.04, 11:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.