Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Czy warto kupować adapter na 4/3? Może inny? (Kompatybilność)

  1. #1

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    27
    Siła reputacji
    8
    Moja galeria

    Czy warto kupować adapter na 4/3? Może inny? (Kompatybilność)

    Witam, chciałem się zapytać o współpracę Lumix G7 z obiektywami z mocowaniem 4/3 jak on z nimi współpracuje? Czy jest adapter który przenosi wszystkie funkcje i autofocusy? albo może wymieńcie najlepszy? Jakie szkła są warte polecenia, ze względu na ostrość, szybkość działania, jasność, cenę i kompatybilność z m4/3, bo rozumiem, że nie każdy obiektyw będzie współpracować tak samo? Może lepiej kupić przejściówkę na Nikon lub Canon? Jeśli tak to pytanie jak wyżej. Pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SnowFox Zobacz posta
    Witam, chciałem się zapytać o współpracę Lumix G7 z obiektywami z mocowaniem 4/3 jak on z nimi współpracuje? Czy jest adapter który przenosi wszystkie funkcje i autofocusy? albo może wymieńcie najlepszy? Jakie szkła są warte polecenia, ze względu na ostrość, szybkość działania, jasność, cenę i kompatybilność z m4/3, bo rozumiem, że nie każdy obiektyw będzie współpracować tak samo? Może lepiej kupić przejściówkę na Nikon lub Canon? Jeśli tak to pytanie jak wyżej. Pozdrawiam
    Adapter do micro z dużego 4/3 przenosi wszystkie funkcje. Autofocus działa ale jak jest z gx7 nich się inni wypowiedzą. Z G1 było jako tako tylko z obiektywami kitowymi. Jeśli nie potrzebujesz dużego tele i nie posiadasz szklarni 4/3 to zakup adaptera uważam za bezcelowy.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Zupełnie nie rozumiem problemu.
    Sama przejściówka zainstalowana na korpusie zdjęć "nie robi".
    Jeśli brakuje ci jakiegoś obiektywu i masz do wyboru zbliżone szkła z mocowaniem 4/3 i m4/3 - to zapytaj o konkretne szkło, pomożemy.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #4

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    27
    Siła reputacji
    8
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Adapter do micro z dużego 4/3 przenosi wszystkie funkcje. Autofocus działa ale jak jest z gx7 nich się inni wypowiedzą. Z G1 było jako tako tylko z obiektywami kitowymi. Jeśli nie potrzebujesz dużego tele i nie posiadasz szklarni 4/3 to zakup adaptera uważam za bezcelowy.
    Myślałem, że nie każdy Lumix współpracuje tak samo z 4/3, w Olympusie najlepiej współpracuje M1. Czyli przenosi też AFC? Ogólnie zastanawiam się czy jest coś interesującego w 4/3, zwłaszcza zastanawiam się nad opłacalnością pchania się w ten system. Czyli lepiej pomyśleć o Nikonie lub Canonie? AF będzie działać tak samo z tymi systemami, czy jednak z 4/3 lepiej?

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Moim zdaniem takimi kombinacjami utrudniasz Sobie fotografowanie co innego gdybyś miał już te szkła to wtedy miałoby sens.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SnowFox Zobacz posta
    Witam, chciałem się zapytać o współpracę Lumix G7 z obiektywami z mocowaniem 4/3 jak on z nimi współpracuje? ...
    Z tego co powyżej napisałeś można by wnioskować, że posiadasz Lumixa G7 i jakieś tam obiektywy z starego systemu 4/3 Olympusa ?

    Cytat Zamieszczone przez SnowFox Zobacz posta
    ...Jakie szkła są warte polecenia, ze względu na ostrość, szybkość działania, jasność, cenę i kompatybilność z m4/3, bo rozumiem, że nie każdy obiektyw będzie współpracować tak samo?
    Ze wzgledu na szybkość działania i kompatybilność zalecane są szkła dedykowane do systemu m4/3.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    jeżeli zależy Ci na jakości obrazu a rozmiar i AF schodzą na drugi (albo nawet trzeci) plan to warto kupić przejściówkę i szkła z dużego 4/3 takie jak 9-18, 12-60, 50-200, 50 f/2 macro.
    Gdybyś jednak chciał mieć w miarę szybko działający AF to musiałbyś mieć Olympusa E-M1, który oprócz AF kontrastowego ma jeszcze fazowy.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    jeżeli zależy Ci na jakości obrazu a rozmiar i AF schodzą na drugi (albo nawet trzeci) plan to warto kupić przejściówkę i szkła z dużego 4/3 takie jak 9-18, 12-60, 50-200, 50 f/2 macro. Gdybyś jednak chciał mieć w miarę szybko działający AF to musiałbyś mieć Olympusa E-M1, który oprócz AF kontrastowego ma jeszcze fazowy.
    W sumie to nie wiadomo co kolega SnowFox już posiada i na czym mu zależy:
    Cytat Zamieszczone przez SnowFox Zobacz posta
    Myślałem, że nie każdy Lumix współpracuje tak samo z 4/3, w Olympusie najlepiej współpracuje M1. Czyli przenosi też AFC? Ogólnie zastanawiam się czy jest coś interesującego w 4/3, zwłaszcza zastanawiam się nad opłacalnością pchania się w ten system. Czyli lepiej pomyśleć o Nikonie lub Canonie? AF będzie działać tak samo z tymi systemami, czy jednak z 4/3 lepiej?
    AF raczej ważny Pchać się w system 4/3 moim zdaniem nie warto, jeśli już to mikro 4/3. Jeśli zależy Ci na AFC to raczej Nikon/Canon.

    Może należałoby zacząć jaka fotografia Cię interesuje makro/portret/krajobraz/sport wtedy sądzę dostaniesz bardziej konkretne odpowiedzi.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #9

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    27
    Siła reputacji
    8
    Moja galeria
    Byłem ciekaw waszego zdania na ten temat. Niby jest ta kompatybilność "wstecz" z każdym body na m4/3 i byłem ciekaw czy opłaca się z niej korzystać. Jak zaczynałem ten temat zastanawiałem się nad G7, a teraz już jestem dumnym posiadaczem . Fakt jest taki, że to oczywiste, że obiektyw będzie większy, ale jeśli byłyby jakieś optyczne perełki w dobrej cenie na 4/3, można byłoby się zainteresować, głównie chodziło mi o jakieś tele. Można przecież skoro mówicie, że AF też tak mocno kuleje kupić w cenie podobnej do przejściówki body na 4/3 i mieć szybszy zapewne szybszy AF(choć wątpię), tylko czy warto, skoro można zakupić przejściówkę na Canon'a i można się cieszyć pełnią szczęścia.
    Także konkluzja jest taka, że nie warto pchać się w 4/3 (chyba, że jednak są jakieś obiektywy godne polecenia o których nie wspominaliście), oprócz sytuacji w której oczywiście posiadamy już szkła i kupić za kilka stów przejściówkę (można kupić dobry adapter za 200-300 złotych).
    Andtor: napisałeś, że mogę mieć AFC w Canonie lub Nikonie, powiedz proszę co masz na myśli? Słyszałem, że Speed booster, nie wspiera AFC(opinia sklepu cyfrowe). P.S. Strasznie się "uczepiłeś" odnośnie tego co posiadam, jakby to było ważne , przecież napisałem, że chodzi o współpracę z G7 i pytałem jakie obiektywy są warte zainteresowania, gdybym jakieś posiadał to nie pytałbym o to, wiedziałbym to

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SnowFox Zobacz posta
    ...Andtor: napisałeś, że mogę mieć AFC w Canonie lub Nikonie, powiedz proszę co masz na myśli?

    Miałem na myśli to, że w puszkach mikro 4/3 AFC mocno kuleje i odstaje od tego w lustrzankach. Tak poza tym, Ty wspomniałeś o AFC, ja nie używam, nie potrzebuję tego trybu autofokusa.


    Cytat Zamieszczone przez SnowFox Zobacz posta
    ... Strasznie się "uczepiłeś" odnośnie tego co posiadam, jakby to było ważne
    Cytat Zamieszczone przez SnowFox Zobacz posta
    , przecież napisałem, że chodzi o współpracę z G7 i pytałem jakie obiektywy są warte zainteresowania, gdybym jakieś posiadał to nie pytałbym o to, wiedziałbym to
    Jakbyś zinterpretował (w kontekście odpowiedzi na zadane pytanie) taki temat wątka: "Czy warto kupować adapter na 4/3? Może inny? (Kompatybilność)" i pytanie: "Witam, chciałem się zapytać o współpracę Lumix G7 z obiektywami z mocowaniem 4/3 jak on z nimi współpracuje? ..."

    Cytat Zamieszczone przez SnowFox Zobacz posta
    ... Strasznie się "uczepiłeś" odnośnie tego co posiadam, jakby to było ważne
    Cytat Zamieszczone przez SnowFox Zobacz posta
    Ważne o tyle aby coś rzetelniej odpowiedzieć na pytania, a także istotne przeznaczenie (rodzaj fotografii) o czym zresztą pisałem.

    Cytat Zamieszczone przez SnowFox Zobacz posta
    ... Jak zaczynałem ten temat zastanawiałem się nad G7, a teraz już jestem dumnym posiadaczem . ...
    Gratuluję, będzie Pan zadowolony, tak sądzę

    ---------- Post dodany o 10:52 ---------- Poprzedni post był o 10:49 ----------

    edycja posta dalej nie działa niestety, cuś tam z cytatami namieszało się, ale już nie będę pisał od nowa
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Czy warto kupować polarka z adapterem
    By anabolo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26.11.08, 23:08
  2. E-400 czy warto kupować? -PILNE!
    By aqq in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 7.10.08, 20:13
  3. Sony H2 czy może jakiś inny...?
    By MaciekR in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24.09.06, 12:26
  4. E-1 czy jeszcze warto go kupować ?
    By Robert1975 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 5.06.06, 08:44
  5. C740 czy Minolta Z1 a może warto C750
    By Arekk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 1.11.03, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.