Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Foto Adapter / F-Adapter aparat podpięty do teleskopu/lunety

  1. #1
    Awatar Lara_Perkins
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Foto Adapter / F-Adapter aparat podpięty do teleskopu/lunety

    Witam

    Nie wiem czy gdzieś już na olympusclub było coś na ten temat, ale szukałam bardzo długo wpisując f-adapter i foto adapter i nic, z mizernym skutkiem, więc proszę się nie rzucać na mnie - przepraszam z góry jakby co za dublowanie wątków :/

    Chciałam zaczerpnąć trochę informacji na temat foto adapterów, jakie są rodzaje, mozliwości, ceny, czym się różnią i jaki jest najlepszy do podpięcia lustrzanki do teleskopu.

    Mam teleskop Nostrus F700 60M i olympuska E-410 o średnicy obiektywu 58mm, chce porobić zdjęcia dalekiej przyrody, ptakom, moze nawet obiektom na niebie jak da rade (w co raczej watpie:P), ale dopiero zaczynam przygode z takim wynalazkiem, przepraszam, chce zacząć

    Czy ktoś używa foto adapteru do lunety / teleskopu / lornetki i może mi pomóc w wyborze?

    jak narazie znalazłam tylko takie dwa do wyboru...
    http://www.allegro.pl/item332588776_...toadapter.html
    http://www.allegro.pl/item332979444_...skopem_lu.html

    (wiem, że jest jeszcze taki z podstawką i gwintem do wkręcania, znalazłam tylko foto, ale nic więcej o nim nie wiem, nawet jak się nazywa ten model, no nic i teraz kurcze nawet tej fotki z nim nie moge znaleźć grrr :/ wrzuce jak znajde...
    E-620 (+ jeszcze E-510) + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm + 2x HOYA UV HMC 58mm + 8GB SanDisk Extreme IV CF + Statyw TR-230 + inne mniej ważne duperele

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Oba adaptery służą do tzw. projekcji okularowej, ale tylko dla kompaktów.
    Lustrzanki proponuję nie zbliżać do tego "teleskopu", a jeżeli interesują Ciebie zdjęcia z większej odległości to proponuję zakup obiektywu 70-300 (ale to koszt 10x większy niż Nostrus F700 60M).
    Poszukaj informacji na forum astonomia.pl

  3. #3
    napisz bezpośrednie zapytanie do sklepu astrokrak. Ja tam ostatnio kupowałem redukcję 0.9cala na M42 do swojego teleskopu. Niestety - u mnie nie ostrzy w nieskończoności, co w tym przypadku jest dosyć istotne, i to z użyciem soczewki Barlowa.
    Zwróć się bezpśrednio do sklepu, ale wydaje mi się, że w przypadku takich zabawek jak my mamy (ja mam SkyWatchera) to nie warto się w to bawić.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    E-digiscoping brzmi fajnie
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #5
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    też tak kombinowałem i skończyło się na sigmie 135-400. Inaczej chyba bym musiał chyba brać 10-12 cali dobsona
    Jacek

Podobne wątki

  1. adapter
    By macieknr1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21.10.10, 12:38
  2. adapter MD 4/3
    By markus74 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16.03.10, 06:18
  3. adapter 4/3 > OM
    By onkiel in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25.01.10, 18:39
  4. Adapter MA-1 :?:
    By gregvip in forum E-System
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17.10.05, 19:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.