Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przyzwoity zoom / przyzwoita cena

  1. #1
    | OlyJedi Awatar egahen
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    30
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Przyzwoity zoom / przyzwoita cena

    Dzień dobry

    Dawno mnie na forum nie było, w międzyczasie były dwa systemy, oba trochę do bani (canon fufu i fuji), więc wracam do tego co wspominam najmilej, czyli Olympusa

    Kompletuje sobie zestaw, na razie rzecz będzie skromna, ale pomyślałem, że pójdę w jakość a nie w ilość. Całość już mam wymyśloną, natomiast brakuje mi jednej małej rzeczy. Otóż fajnie by było mieć jakiegoś przyzwoitego zooma. Na świetle mi bardzo nie zależy, na końcówce z ogniskową 300 również. Pomyślałem więc, że może fajną opcją by był Panas 45-200. Niedrogi z użytecznym zakresem ogniskowych. Co o tym myślicie? A może macie jakiś inny pomysł?

    Dodam, że jakkolwiek staram się nie być "pixel-peeperem" to jednak czasem lubię sobie popatrzeć na cropa i zobaczyć tam ładny obrazek. Miło by było jakby mój wymarzony zoom nie koniecznie miał zawrotną ogniskową a raczej ładny obrazek. Miałem kiedyś olympusa 40-150 - nie wiem czy dostałem jakiś wybrakowany egzemplarz, ale nie zrobiłem nim chyba jednego ostrego zdjęcia po czym o nim zapomniałem a w konsekwencji sprzedałem...

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Możesz rozważyć Panasonica 45-150. Ja wybrałem to szkło głównie ze względu na gabaryt: http://j.mp/1rwvI9v

    Na 150 mm jest nieco miękko, ale do 135-140 jest dla mnie wystarczająco dobrze.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar egahen
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    30
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Faktycznie, jest zgrabniejszy Z drugiej strony zastanawiam się nad 75-300 - kolubryna z tego znacznie większa, ale mam wrażenie że paradoksalnie obrazek z dużego tele jest ładniejszy i ostrzejszy (choć pewnie również nie przy końcu). Cena już mniej przyjemna, ale pytanie czy i tak po jakimś czasie bym za tym nie zaczął wzdychać

  4. #4
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Jest jeszcze 45-175 wymiarami bliżej mu do 45-150 a jednak lepszy zakres. Może ktoś bawił się jednym i drugim i się wypowie ?
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    45-175 ma power zoom i stabilizację power o.i.s. (czyli lepszą). Taki niby bardziej pod kątem filmowania

  6. #6
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    No i się nic nie wysuwa przy zmianie ogniskowej - co dla mnie jest zaletą Nie wiem jak optycznie w porównaniu z pozostałymi.
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  7. #7
    | OlyJedi Awatar egahen
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    30
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    No właśnie zaczynam się przekonywać do tego 45-175. Ciut droższy, ale bez przesady no i nie ma abstrakcyjnej rozpiętości z którą nie wiadomo co zrobić na końcu

    Przeglądając sample w sieci, mam wrażenie że ich jakość jest najlepsza spośród "amatorskich" zoomów Panasonica. Jeśli starczy środków, to myślę, że to będzie mój typ A jeśli tak, to postaram się wrzucić jakieś fotki.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    wg Dxomark 45-150 jest lepszy od 45-15 - mniejsza aberacja i dystorsja.
    Sam mam w dalszych planach jakiś zoom do GX7.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  9. #9
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.093
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Miałem 40-150 oly do micro, a teraz panasa 45-150 . Wolę panasa, na długim końcu wydaje mi się ostrzejsze, no i mam stabilizację , co mi się przydaje w gm1. AA no i osłona przeciwsłoneczna w zestawie

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    ... AA no i osłona przeciwsłoneczna w zestawie
    Niby drobiazg, a cieszy. Olympus upatruje gdzie, na czym, by tu dodatkowo zarobić... Takie odnoszę wrażenie, bo chyba większość obiektywów od Panasonika osłonę przeciwsłoneczną ma na wyposażeniu, a w większości obiektywów Olympusa za ten "rarytas" trzeba dopłacić. (i to raczej nie mało...)
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 21.06.16 o 17:41
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Niedroga a przyzwoita lampa do E-330 ?
    By Lgrzechu!!! in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29.08.07, 15:51
  2. C-55 zoom i cena
    By alehar in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28.11.06, 22:36
  3. C-300 zoom czy C-350 zoom
    By Mariusz in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 3.05.03, 03:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.