Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 81

Wątek: Wejście w micro 4/3

  1. #61
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Nie wiem jak Sigma, ale 75/1.8 robi genialnie miękkie portreciki, sprzedałem to szkiełko, ale jak patrzę sobie na te portreciki to nie mam pojęcia dlaczego to zrobiłem.
    Piszę oczywiście TYLKO o 1.8, a jak wiem na FuFu takie portrety - dla większej głębi - należało przymykać do f/3.5-4.0
    Jak znam życie Sigma pokaże każdą niedoskonałość twarzy, makijażu itp.
    A propos: nie masz mZD60?
    Nie, nie mam mZd mam Sigmę 60, zresztą nieczęsto używaną....

    ---------- Post dodany o 09:28 ---------- Poprzedni post był o 09:23 ----------

    Zastanawiam się właśnie nad mZD 75.

    ---------- Post dodany o 09:32 ---------- Poprzedni post był o 09:28 ----------

    Powolutku układam w sobie w głowie wizję szeregu stałek 8,5; 15; 30/1,4? lub 42,5 ktore? i 75. Stosowane zamiennie z ZD 12-60.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #62
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta

    Zastanawiam się właśnie nad mZD 75.
    Witam !

    Genialne szklo...

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  3. #63
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    frecie, powiedz coś o tym poniżej - portrecie / popiersiu. Się nie znam, nie robię, ale mnie poproszono więc trochę dziewczynom zrobiłem.
    Ogniskowa 150 w 4/3
    Ciut przepalenia na welonie i policzkach, ale ja nie o tym - chodzi o proporcje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4293271bp.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	444,4 KB
ID:	177139
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #64
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Chcesz porównać ? spróbuj własnymi rączkami

    oryginalny ORF

    Obrazek z aparatu:


    Obrazek wywołany w Darktable:

    Witam !

    Wyciagnalem cos takiego...


    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  5. #65
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Po prawdzie to nie do mnie.Jednak ja bym inaczej kadrowal.Niech dziewczyna ukradkiem zaglada w kadr a nie siedzi na stoleczku i czeka na kolejne zdjecie,mimo,ze robi to z usmiechem
    Moze tak?Załącznik 177140zeby choc "doleczek" w punkcie bylJeszcze MZ za duzo troche dolu,ale mozna samemu ciachnac.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 26.06.16 o 12:00

  6. #66
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    No i Mirek pięknie wykadrował W takiej sytuacji ja sobie poteoretyzuję. Nie tnij kończyn tam gdzie boli (ktoś kiedyś radził, żeby wziąć kijek i się uderzać w ręce i nogi, wtedy łatwiej zapamietać ), boli tam, gdzie nie ma mięsa, czyli unikaj cięcia przedramion, piszczeli, łokci i kolan. Do tego dla mnie było za dużo tła. W sumie zrobiłbym z grubsza to samo co Mirek, może minimalnie ciaśniej.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #67
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Po prawdzie to nie do mnie.Jednak ja bym inaczej kadrowal.Niech dziewczyna ukradkiem zaglada w kadr a nie siedzi na stoleczku i czeka na kolejne zdjecie,mimo,ze robi to z usmiechem
    Moze tak?Załącznik 177140zeby choc "doleczek" w punkcie bylJeszcze MZ za duzo troche dolu,ale mozna samemu ciachnac.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No i Mirek pięknie wykadrował W takiej sytuacji ja sobie poteoretyzuję. Nie tnij kończyn tam gdzie boli (ktoś kiedyś radził, żeby wziąć kijek i się uderzać w ręce i nogi, wtedy łatwiej zapamietać ), boli tam, gdzie nie ma mięsa, czyli unikaj cięcia przedramion, piszczeli, łokci i kolan. Do tego dla mnie było za dużo tła. W sumie zrobiłbym z grubsza to samo co Mirek, może minimalnie ciaśniej.
    Bardzo Wam dziękuję
    Naprawdę nigdy bab (to na wesoło) nie robiłem
    Wprawdzie nie chodziło mi o kadr, co przy okazji wyszło (dzięki) ... ale o ogniskową obiektywu i zniekształcenia twarzy.
    Z tego wynika, że dla 4/3 i mikro to całkiem sympatyczna ogniskowa, która pozwala nawet na dodatkowe kadrowanie delikwenta.
    ps. wieczór panieński był faaajny. Marysia była w domu
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #68
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Z ogniskową sprawa jest prosta. Podchodzenie za blisko powiększa elementy twarzy od strony obiektywu, czyli najczęściej nos. W życiu codziennym obserwujemy twarze najczęściej z odl. ok. 1,5m i takie proporcje wydaja sie nam naturalne. Zwiekszanie odległości nie jest tak istotne jak zmniejszanie, ale tez czasem może zaszkodzić fotografowanemu, szczególnie jesli ma duże uszy i uszy nie sa przykryte włosami . Jak pisałem wcześniej, optymalna odległość dająca naturalny wygląd to 1,5-3m, ale większa (w granicach rozsądku) rzadko zaszkodzi, natomiast mniejsza niż 1m zawsze zniekształci twarz. 1-1,5m efekt zależy od kierunku i od twarzy, czasem zaszkodzi, czasem nawet pomoże. Ogniskowa decyduje tylko o tym ile widać w kadrze.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #69
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    I warto pamiętać, że w fotografii nie ma sztywnych zasad, każdą regułę można i warto złamać jeśli zdjęcie na tym zyska
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #70
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dziękuję
    Myślałem, że dziewczę ma 18 lat, a okazało się, że 26.
    Kurcze, nie znam się na dzisiejszych dzieciach
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. wejscie tylko bokiem
    By judasz in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.07.11, 12:35
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2.11.10, 21:07
  3. Wejście do systemu E
    By Xyzzy in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 9.06.09, 23:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.