Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Pierwszy aparat na poważnie - na 99% Olympus.

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Pierwszy aparat na poważnie - na 99% Olympus.

    Dzieńdobry,

    od jakiegośczasu planuję zakup aparatu i rozwinięcia się pod kątem bardziejpoważnego fotografowania. Rozpocząłem półtora miesiąca temupracę przy obsłudze medialnej różnych wydarzeń,głównie konferencji i właśnie robienie takich służbowychzdjęć uświadomiło mi jak bardzo chciałbym zająć się tym wczasie wolnym, nie tylko amatorsko, chociaż od czegoś trzebazacząć.Zacząłem też korzystać z Corela i GIMPa, takżeprzechodzę przyśpieszony i niestety wybiórczy kursobróbki zdjęć.

    Umiejętności jakieśposiadam, jednakże niezbyt wielkie. Techniczny świat aparatów zcałą pewnością mnie przerasta, ale jak tylko uporam się zbieżącymi sprawami to zabieram się do nadrobienia.
    Póki cozdjęcia robiłem ośmioletnim kompaktem sony (niepamiętam dokładnie), a w pracy używam Nikona D5200 zobiektywem 18-105mm.

    Zapoznawszysięz treściątakiegozestawienia

    http://fotoblogia.pl/7703,bezlusterkowiec-do-3000-test,all
    orazparuinnych artykułów upatrzyłem sobie bezlusterkowce,akonkretnie OlympusaOM-DE-M,anastępnie jego nowszej wersji MarkII,któreprzypadłymi do gustu pod kątem stylistyki retro, a takżeparametrów ifunkcjonalności.
    Starszymodelznalazłem w zestawie:
    aparatOlympusOM-D E-M10
    -obiektywM.ZUIKO DIGITAL 14-42 mm f/3.5-5.6 II R
    - obiektywM.ZUIKO DIGITAL40-150 mm f/4.0-5.6 R
    Nowszy bez obiektywuM.ZUIKODIGITAL 40-150 mmf/4.0-5.6 R.
    Cena w obu przypadkach to około3000 zł.

    Zastanawiamnie czy wybrałem dla siebie w ogóle dobry aparat, czy nie będzieto przerost formy nad treścią, jeśli chodzi o mój poziomwtajemniczenia w sztukę fotografowania?
    Jeżeli M10 to dobrypomysł to lepiej wziąć starszy z dodatkowym obiektywem, czy nowszy.Jeżeli okaże się, że zapał mi nie opadnie, to nie wykluczamzakupu innego obiektywu w przyszłości,chociaż staram się podejśćdo tematu na spokojnie.
    Fotografować planuję miasto, główniebudynki, ulice, naturę oraz przy okazji ludzi. Chciałbym też robićzdjęcia z rozmyciem tła, choć tutaj już jakoś radzę sobie przypomocy obróbki cyfrowej. Wolałbym oczywiście wykonywać takiezdjęcia aparatem, a nie dłubanką w GIMPie.
    Wybaczciedługi post, ale tak już mam
    Ostatnio edytowane przez f_macomber ; 8.06.16 o 16:06

  2. #2
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria
    Ja się nie będę odzywał w temacie zawartym tematycznie w temacie stematyzowanym tematem tematycznym ale czuję się jakbym jakieś CV czytał, tylko cholernie rzuca się brak spacji między słowami
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Spóźniłeś się nieco, bo z końcem maja skończyła się promocja Cashback Olympusa.

    Brałbym E-M10 mark II z 14-42 i dokupił używany 40-150 za ok. 400 zł. Jak możesz jeszcze poczekać to za chwilę będzie pewnie jakaś nowa promocja.

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Niestety po edytowaniu posta spacje się nie pojawiają :/

    "Ja się nie będę odzywał w temacie zawartym tematycznie w temacie stematyzowanym tematem tematycznym ale czuję się jakbym jakieś CV czytał"
    - starałem się zawrzeć jak najwięcej informacji po prostu, może jak CV, ale z ilością wariacji na temat słowa "temat" to lekka przesada. Wszystko sprowadza się do wybrania sprzętu.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    I wybrałeś system w klimacie: jaki miejski kompakt dla firmy przeprowadzkowej? Ok, ok, maluchem dało się wozić pralki i lodówki
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I wybrałeś system w klimacie: jaki miejski kompakt dla firmy przeprowadzkowej? Ok, ok, maluchem dało się wozić pralki i lodówki
    Jak wspomniałem, nie jestem żadnym znawcą, co pewnie można też wywnioskować po sposobie w jakim o fotografowaniu piszę. Jeżeli wybieram źle, to będę wdzięczny za każdą konkretną wskazówkę.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jak nie wiesz co wybierasz i nie wiesz czego będziesz potrzebował, to wybieraj najbardziej rozbudowany system, o najwiekszych możliwościach, największych zasobach używek (czyli najtańszy) itp. Chyba, że głównym kryterium jest chowanie aparatu do kieszeni...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez f_macomber Zobacz posta
    Niestety po edytowaniu posta spacje się nie pojawiają :/

    "Ja się nie będę odzywał w temacie zawartym tematycznie w temacie stematyzowanym tematem tematycznym ale czuję się jakbym jakieś CV czytał"
    - starałem się zawrzeć jak najwięcej informacji po prostu, może jak CV, ale z ilością wariacji na temat słowa "temat" to lekka przesada. Wszystko sprowadza się do wybrania sprzętu.
    Już się tak nie stresuj ja sobie jaj robię . Normalnie napisałeś to tak jakbyś wpadł pod krawatem na pijackiego grilla na działce
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    Już się tak nie stresuj ja sobie jaj robię . Normalnie napisałeś to tak jakbyś wpadł pod krawatem na pijackiego grilla na działce
    Hahaha . Niestety tak mam, a dzisiaj to mi dużo bliżej do krawata niż picia na działce

  10. #10
    centrifugal
    Gość
    Jaki aparat w końcu wybrałeś?

Podobne wątki

  1. [OPL] Wygraj aparat Olympus TOUGH TG-850 na SUPER DRIVE
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30.07.15, 19:41
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.01.14, 00:06
  3. Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 4.02.13, 15:50
  4. Auto na weekend, aparat na zawsze!
    By RadioErewan in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.12.09, 01:24
  5. Moje pierwsze kroki "na poważnie"
    By kuba_psk in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14.04.06, 20:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.