Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Olek SP-550 UZ czy inny?

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olek SP-550 UZ czy inny?

    Witam, jest to mój pierwszy post więc przepraszam za ewentualne błędy.
    Potrzebuję pomocy w wyborze aparatu. Będzie to moja pierwsza cyfrówka i chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru. Aparatu będe używał na rodzinnych imprezach i wycieczkach poprostu okazjonalnie. Jestem laikiem więc na początek zapewne fotografia w trybie auto, ale chciałbym tez pobawić sie ustawieniami osobiście i w przyszłosci spróbować swoich sił. Napewno lustrzanki odpadają, może kiedyś. Kwota do wydania to ok. 1000 zł. Mam kilka modeli na oku:
    Olek SP 550 za 899 zł
    Panasonic fz 8 za 840 zł
    Panasonic fz 18 ok 1200 zl
    Fuji 5800 za 699 zł

    Nie wiem który wybrać ponieważ opinie są rózne cenowo też rozstrzał. Jeśli chodzi o wygląd i ergonomię to najbardziej odpowiada mi Olek i cena dość znośna (już teraz), choć opinie są diametralnie rózne. Fuji wszyscy chwalą no i cena przemawia za nim, ale mi jakoś niespecjalnie leży. Mówiono mi że Fz8 jest porządnym aparatem. Zastanawiam się nad Fz 18, ale czy warto dokładać co najmniej 300 zł, czy jest tego wart?
    Wiem że podobnych postów jest masa, przglądałem ale nie mam jasności. Z góry dziekuję za pomoc.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    FZ8 jest chwalony za szybkość, jakość fotek/ ale przy niskim ISO, pow. ISO200 szumi, że hej/ ,łatwość obsługi. SP550, może robić nieco gorsze zdjęcia, powiedzmy ciut bardziej mydlane od Panasa, ale ma zooma od 28mm Najlepiej pomacać, kupić tego, który najlepiej leży i za którym przemawiają recenzje, choć imho to każdy wymieniony przez Ciebie model ma zalety i raczej spełnia wymogi amatora. Dzis widziałem DSLRy za 1300-1350zł- Samsung G1L i Nikon D40 Pozdrawiam.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Re: Olek SP-550 UZ czy inny?

    Cytat Zamieszczone przez czarnamamba82
    Witam, jest to mój pierwszy post więc przepraszam za ewentualne błędy.
    Potrzebuję pomocy w wyborze aparatu. Będzie to moja pierwsza cyfrówka i chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru. Aparatu będe używał na rodzinnych imprezach i wycieczkach poprostu okazjonalnie. Jestem laikiem więc na początek zapewne fotografia w trybie auto, ale chciałbym tez pobawić sie ustawieniami osobiście i w przyszłosci spróbować swoich sił. Napewno lustrzanki odpadają, może kiedyś. Kwota do wydania to ok. 1000 zł. Mam kilka modeli na oku:
    Olek SP 550 za 899 zł
    Panasonic fz 8 za 840 zł
    Panasonic fz 18 ok 1200 zl
    Fuji 5800 za 699 zł

    Nie wiem który wybrać ponieważ opinie są rózne cenowo też rozstrzał. Jeśli chodzi o wygląd i ergonomię to najbardziej odpowiada mi Olek i cena dość znośna (już teraz), choć opinie są diametralnie rózne. Fuji wszyscy chwalą no i cena przemawia za nim, ale mi jakoś niespecjalnie leży. Mówiono mi że Fz8 jest porządnym aparatem. Zastanawiam się nad Fz 18, ale czy warto dokładać co najmniej 300 zł, czy jest tego wart?
    Wiem że podobnych postów jest masa, przglądałem ale nie mam jasności. Z góry dziekuję za pomoc.
    osobiscie brałbym Panasonic fz 18 ok 1200 zl
    bardzo szybki, intuicyjny - bez zbednych fajerwerków - wiem bo w pracy na co dzien pstrykam nim.
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  4. #4
    Awatar Kurak
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Kraków / Tarnobrzeg
    Posty
    21
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A ja wybrałbym jeszcze inny model np. Fujifilm S8000 za 999zł a może nawet niżej. Jeśli chodzi o jakość to nieodbiega ona od fz 18 a nawet jest ciut lepsza jeśli chodzi o kolorystyke w słabym oświetleniu. Przy dziennym świetle to podejrzewam że cięzko Ci będzie zauważyć różnice między którym kolwiek (napisałem to po polskiemu ) z nich. Jeśli chodzi o szumy to FZ18 jest niewiele lepsza od FZ8 a jeśli chodzi o optykę to może nawet gorsza (szeroki kąt+w ciul zoomu=przeciętność). A jak zależy Ci już na dużych powiekszeniach to lepiej kup S8000
    E-510 + 14-42 + .....i tyle

Podobne wątki

  1. Olympus FE-340 lub inny?
    By WojTech in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14.08.10, 13:17
  2. Olek a może inny z RAWEM poniżej 900zł
    By piorut in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 5.09.06, 12:03
  3. portret inny...
    By juka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12.07.06, 20:07
  4. Olympus (C-350, itp.) czy inny?
    By dolby in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.08.04, 09:45
  5. Olek C-350 i dodatki (lub inny podobny kompakt)
    By BaTuS in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14.01.04, 12:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.