Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: OM-D 10 MARK II lens turbo oraz mikrofon

  1. #1

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    OM-D 10 MARK II lens turbo oraz mikrofon

    Witam,

    Niedawno kupiłam Olympusa i mam dwa pytania w związku z tym. Będę wdzięczna za porady fachowców

    1. Czy do Olympusa om-d MArk II da sie podłączyć zewnętrzny rejestrator i połączyć z aparatem? Wiem, że nie ma on wejścia jack, tylko usb. Czy jest jakiś kabel który da ten efekt? Przewertowałam już pół internetu i nie mogę się doszukać

    2. Chodzi o tzw speed booster a dokładniej jego tańszą wersję turbo lens.
    Chciałbym coś takiego zakupić, nie wiem jednak jaki konkretny model. Są dedykowane do canonow, minolty itd ale nie widzę olympusa...
    Wydaje mi się, że ten będzie pasować ale chciałabym potwierdzić.
    http://www.aliexpress.com/item/Mitak...7-df8fd4d729d3

    Chciałabym się zmierzyć z obiektywami manualnymi na gwint m-42 stąd zakup turbo lens.

    będę wdzięczna za odpowiedzi.
    pozdrawiam

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  3. #3
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Jedna uwaga - zastanów się, czy rzeczywiście potrzebujesz adaptera typu turbo lens. Adapter turbo lens koryguje wprawdzie kąt widzenia obiektywu tak, aby na mniejszej matrycy był taki sam jak na pelnej klatce i podnosi jasność, ale ceną za to są dodatkowe soczewki w układzie optycznym które zawsze w pewnym stopniu degradują jakość obrazu. Zwykłe adaptery bez soczewek są też znacznie znacznie tańsze. Może się zatem okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie kupienie zwykłego adaptera bez soczewek i ewentualne dokupienie dodatkowych obiektywów M42 o krótszych ogniskowych. Oczywiście wszystko zależy od Twoich konkretnych wymagań co do jasności i kąta widzenia - jeśli będziesz chciała uzyskać z obiektywem M42 na Olympusie kąt widzenia odpowiadający ogniskowej 28mm na pełnej klatce, to bez adaptera turbo lens będzie ciężko - obiektyw M42 o ogniskowej 14mm będzie bardzo trudny do zdobycia.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    wyszomir
    Turbolens w przypadku Olympusa zmieni ogniskową do ekwiwalentu dla APS-C a nie pełnej klatki (zdaje się mnożnik 0.71x a nie 0.5x).

    Ale właśnie napisałeś to, na co też chciałem zwrócić uwagę. Można kupić przejściówkę Mikro 4/3 - M42 za kilkadziesiąt złotych i przez nią podłączyć manualne obiektywy M42. Nie potrzeba Speedboosterów.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    wyszomir
    Turbolens w przypadku Olympusa zmieni ogniskową do ekwiwalentu dla APS-C a nie pełnej klatki (zdaje się mnożnik 0.71x a nie 0.5x).
    Tego nie wiedziałem - dzięki za sprostowanie.

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Ale właśnie napisałeś to, na co też chciałem zwrócić uwagę. Można kupić przejściówkę Mikro 4/3 - M42 za kilkadziesiąt złotych i przez nią podłączyć manualne obiektywy M42. Nie potrzeba Speedboosterów.
    Oczywiście pod jednym warunkiem - że będziemy w stanie dokupić odpowiednio jasne obiektywy M42 o takiej ogniskowej, aby ich kąt widzenia z mniejszą matrycą nam odpowiadał. Ale to już sama pytająca musi sobie ocenić.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #6

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za odpowiedzi. No własnie nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy. I troch się z tym gubię. Mam obiektyw 14-42 mm i jest bardzo fajny. Ale myślałam o teleobiektywie żeby móc fotografować ptaki z oddali, stąd pomysł na m 42 bo przyznam, że nie stać mnie na teleobiektywy oferowane przez olympusa. Pomyślałam o turbo lens ponieważ dzięki temu obiektywy będą jaśniejsze. Do tego chciałabym jaką fajną portretówkę.
    I nie wiem czy droga, którą obieram z tym adapterem turbo lens jest dobra. Może macie jakieś sugestie?

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    zależy jaki obiektyw manualny chcesz kupić. Przez zwykłą przejściówkę nie będzie jaśniej, za to jak kupisz obiektyw M42 200mm F/3.5 to po podpięciu do Olympusa dostaniesz ekwiwalent 400 mm dla aparatu małoobrazkowego (crop factor 2x). Przez boostera będzie o 1EV jaśniej, ale i krócej - 2 x 200mm x 0,71 = 284 mm

  8. #8
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Do teleobiektywów to chyba raczej jednak zwykłą przejściówkę bez soczewek. Zysk na jasności wnoszony przez turbo lens będzie skutecznie niwelowany przez konieczność kupowania dłuższych obiektywów, które najczęściej są ciemniejsze.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #9

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ok. czyli podsumowując, najlepiej abym kupiła zwykły adapter i ajkiś obiektyw m 42 200 mm f 3/5 ? a mozecie polecic jakis adapter? dzieki wielkie za odpowiedzi pomoc, duzo mi to rozjaśnia.

    ---------- Post dodany o 19:53 ---------- Poprzedni post był o 19:43 ----------

    czy np taki obiektyw będzie ok?
    http://allegro.pl/jasny-mc-porst-1-3...225213449.html

  10. #10
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Niby bedzie OK.
    Tylko manualnie do ptakow to sie umordujesz nieco, no ale nie jest to awykonalne
    Mysle, ze szybko zaczniesz zbierac na cos dedykowanego i z autofokusem.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M1 oraz E-M5 Mark II - nowy firmware
    By DzejPi in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.02.16, 09:02
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.02.16, 07:45
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.