Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Olympus PEN E-PL6 dla totalnego amatora???

  1. #1

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus PEN E-PL6 dla totalnego amatora???

    Witam serdecznie,

    Przymierzam się do zakupu nowego aparatu. Mam zwykłą cyfrówkę ale bardzo długo łapie ostrość i robienie nią zdjęć dziecku, które jest w ciągłym ruchu, jest niemal niemożliwe. Oczywiście szybciej jest telefonem ale jakość bez porównania.
    Dodatkowo lubię robić zdjęcia, łapać ciekawe kadry, sprawia mi to przyjemność I przed kolejnymi wakacjami chciałabym zainwestować w nowy aparat.
    Jestem totalnym nowicjuszem jeśli chodzi o temat wyboru aparatu. Chcę, żeby był lekki i nie wymagał dużo dodatkowego sprzętu- zwykle w jednej ręce mam swoją torbę i plecak dziecka a w drugiej- dziecko Chcę, żeby miał możliwość robienia zdjęć z wyostrzonym pierwszym planem (tło zamazane) i żeby zdjęcia w słabym, wieczornym świetle również nie były dla niego problemem.

    Polecono mi PEN'a E-PL6 ze względu na dobrą matrycę. Akurat jest promocja i do aparatu dostaje się dwa obiektywy 14-42 +40-150.

    Moje pytania:
    1. Czy jest to aparat dla amatora? Czy nie sprawia problemów z obsługą i pozwala osiągnąć to na czym mi zależy?
    2. Czy te dodatkowe obiektywy są niezbędne? Do czego właściwie ich się używa? Będę wdzięczna jeśli ktoś mi to wytłumaczy

    Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Witaj na Forum!
    Tak - aparat dla amatora, podwójny kit daje spore możliwości, niemniej do portretów z zamazanym tłem lepiej mieć względnie jasny, stałoogniskowy obiektyw, np. m.zd 45/1.8. Inwestycja w aparat ma IMHO sens jeżeli idzie w parze z inwestycją w elementarną wiedzę o technice fotograficznej i w podstawy obsługi aparatu. Jednym to zajmuje popołudnie, innym kilka lat mało .
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Całowicie popieram Karola.
    A do portretów dokupisz sobie na gwiazdkę jasną stałkę 1,2, 1,4 lub 1,7 jak już bedziesz wiedzieć jakiej ogniskowej potrzebujesz lub lampkę.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    OMD e-10?? moze nowszy?? to obryaat z wizjerem i wg mnie lepszy wybór.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mamba Zobacz posta
    ...
    1. Czy jest to aparat dla amatora? Czy nie sprawia problemów z obsługą i pozwala osiągnąć to na czym mi zależy?
    ...
    Tak, to jest aparat dla amatora. Nie sprawia problemów z obsługą i pozwoli osiągnąć to, na co pozwolą Twoje umiejętności. To na czym Ci zależy nie ma tu żadnego znaczenia jeśli nie jest to poparte umiejętnościami. Dlatego samo kupno aparatu bedzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Zacznij od początku, pokaż swoje zdjęcia, pokaż takie, jakie chcesz robić i doświadczeni koledzy udzielą Ci wtedy sensownej rady, powidzą z grubsza jaka droga jest przed Tobą i wtedy ocenisz, czy zakup nowego aparatu ma sens.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #6

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi choć przyznam, że nie wszystkie do końca rozumiem ("OMD e-10?? moze nowszy?? to obryaat z wizjerem i wg mnie lepszy wybór.").
    Moja wiedza na temat fotografowania jak i sprzętu fotograficznego jest żadna, zerowa wręcz. Na obecnej cyfrówce (Samsung ST500) włączam tryb "auto" i nie muszę nic ustawiać. Na telefonie ewentualnie wrzucam jakiś filtr. Ale robienie zdjęć sprawia mi dużą przyjemność i chciałabym tą wiedzę pogłębić. Może zakup nowego aparatu nie jest wcale konieczny, żeby osiągnąć pożądane efekty- właśnie dlatego konsultuję to m.in. tutaj

    Dużo podróżujemy, dużo pstrykam też mojemu dziecku. Tak jak wspominałam wcześniej, mój obecny aparat jest za wolny- długo łapie ostrość co przy dziecku kompletnie się nie sprawdza. Nie muszę wspominać o jakości zdjęć z telefonu jeśli chce się je wywołać. Chcę robić zdjęcia zabytków, budynków, krajobrazów i trochę portretów. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że surowe zdjęcia wymagają jeszcze obróbki w odpowiednim programie.

    Cóż więc robić- inwestować w PENa?


  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Odczytaj prywatną wiadomość którą Ci wysłałem.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Osobiscie wolalbym aparat z wizjerem {takie male okienko, przez ktore sie patrzy} i model Olympusa omd -em10 pasuje jak ulal.Do robienia zdjec z rozmytym tłem powinno sie kupic obiektyw z jasna przesłona np. panasonic 25/1.4 lub Olympus 25/1.8 lub bardziej portretowy {a przez to mniej uniwersalny, szczegolnie w pomieszczeniach} olympus 45/1.8.Żaden jednak z prostszych aparatow nie da rady w ustawianiu ostrosci i sledzeniu obiektu w ruchu jakim jest biegajace dziecko, szczegolnie przy przyslonie 1.4-1.8.Do tego bardziej przydatna jest lustrzanka z dobrym fazowym autofocusem {i to nie zawsze}.Jesli natomiast dziecko moze przrez chwilke stanac i pozowac do zdjecia, to moze lepiej pomyslec o kompakcie pokroju canon g7x lub sony rx100{1,2,3} ustawic na auto lub program i strzelac fotki, tam jest obiektyw zoom {ktory oddala lub przybliza} dosc jasny {canon g7x oraz sony rx100III}.Wieksze rozmycie tła, niz wspomniane da aparat z wieksza matryca np. sony a6000 z odpowiednim obiektywem np. 35/1.8 lub 50/1.8 {byc moze autofocus dla obiektu w ruchu, tez jest lepszy}.

Podobne wątki

  1. Zdjecia totalnego fotonooba ;)
    By baczek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15.08.13, 17:43
  2. Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 4.02.13, 15:50
  3. Prośba i pytanie totalnego laika
    By NightCrawler in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14.12.10, 13:22
  4. Statyw dla amatora
    By Belezo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.10.10, 21:34
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.07.06, 12:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.