Strona 1508 z 1509 PierwszyPierwszy ... 50810081408145814981506150715081509 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15.071 do 15.080 z 15088

Wątek: Co sobie kupiliście ostatnio?

Awatar m_a_g
    Mieszka w
    Earth
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Będzie gut. U mnie maszynka stoi obok "łoża małżeńskiego" - byłbym pozbawiony cojones gdyby było coś słychać. Jest cisza jak makiem zasiał. Też ciecz.. Myślałem o ogniwie Peltiera, ale chłopaki mi odradzili. Niby technologia opanowana, ale niech się gdzieś kropla skondensuje i spadnie nie tam gdzie trzeba
    Nie byłbym takim optymistą We wszystkich moich obecnych i poprzednich komputerach z ostatnich paru lat, jeżeli chodzi o procesor(y) to zawsze była cisza. Xeony pod tym względem są rewelacyjne, Dell w serii Precision robi wielkie obudowy z dużymi cichymi wiatrakami i specjalnym tunelowaniem (na każdy komponent typu procesor, pamięć, jest oddzielny zabudowany plastikowy tunel z wiatrakiem wlotowym i wylotowym). Apple w Mac Pro podobnie. Ale niezależnie od chłodzenia procesora jest słaby punkt - karta graficzna. Po uruchomieniu aplikacji intensywnie korzystającej z akceleracji 3D karcie z komputera robił się wyjący odkurzacz, zwłaszcza przy grach typu Modern Warfare gdzie chłodzenie karty i te trzy wielkie wiatraki na niej wydmuchują przez dedykowanych wydmuch na karcie (karta zajmuje 2 sloty w kompie) tak gorące powietrze że nie da się długo trzymać ręki w strumieniu tegoż powietrza bo parzy. Jest to bardzo wydajne ogrzewanie - po jakimś podnosi się temperatura w pokoju - to nie żart - po godzinie grania mojego syna potrafiła się włączyć klimatyzacja
    A tego co czytam w sieci RTX3090 to jeszcze większe i bardziej prądożerne bydlę, więc przy tym jak będzie katowany przez moje pociechy nie sądzę aby była szansa na ciszę
    Całe szczęście że do gier i zabaw mają oddzielny pokój więc hałas będzie dokuczliwy tylko dla nich

| OlyJedi Awatar jck
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    (...)
    Całe szczęście że do gier i zabaw mają oddzielny pokój więc hałas będzie dokuczliwy tylko dla nich
    Chyba, że się potłuką o to, kto i na której maszynie ma grać!

| OlyJedi
    Mieszka w
    śląsk
    Siła reputacji
    110
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    A ja sobie kupiłem najbardziej złożoną grę planszową na świecie. Instrukcja to jakieś 300 stron. Jestem podjarany, mam nadzieję, że w przeciągu najbliższych 2-3 lat uda mi się zagrać! (optymistycznie liczę na jesień).
    Co to za gra?
    Zapraszam do albumu i galerii

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    441
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Co to za gra?
    Pewnikiem Go
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||popieram stopkę Krakmana ||

| OlyJedi
    Mieszka w
    śląsk
    Siła reputacji
    110
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Pewnikiem Go
    300 stron instrukcji do GO?
    Zapraszam do albumu i galerii

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    91
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    300 stron instrukcji do GO?
    ... w dwunastu językach

| OlyJedi
    Mieszka w
    Krakow
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    W moim przypadku wszystko jest chłodzone cieczą, więc teoretycznie powinno być cicho, a jak będzie, to się okaże
    Wszystko czy tylko procesor? Wiatraki aliena niestety nie są ani ciche ani wydajne więc jeśli będą w zestawie to polecam szybką wymianę. Czy ten komputer jest tylko do grania? Jeśli tak to strzelasz trochę z armaty do muchy - 5800 + 3080 w wielu wypadkach da lepsze wyniki w grach przy sporo niższej cenie

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Mieszka w
    Polska
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    @MAF

Advanced Squad Leader.
    Gierka całkiem przyzwoita, zaczynam czytać podręcznik. W grze dostępna jest znaczna większość jednostek z czasów drugiej wojny. Do tego uwzględnia masę możliwych sytuacji, np. jednostki na nartach, rowerach, spadochroniarze, walkę w nocy, mgle, budynki piętrowe, gruz, okopy, teren pustynny, lasy, drogi i pewnie jeszcze 158 innych rzeczy.

Edit:

Ale ostatnio po raz chyba setny stwierdziłem, że szachy są najlepsze. Ale wiem też, że GO jest najlepszejsze nawet od szachów, choć ja nigdy nie mogłem się wkręcić.
    Ostatnio edytowane przez koza ; 4.07.21 o 19:46

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    321
    Moja galeria
    Bilet sypialny pierwszej klasy z Kołobrzegu do Polski...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    203
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Bilet sypialny pierwszej klasy z Kołobrzegu do Polski...
    jeżeli to miał być żart to chyba napisany przez Pietrzaka
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły