Strona 1503 z 1525 PierwszyPierwszy ... 5031003140314531493150115021503150415051513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15.021 do 15.030 z 15243

Wątek: Co sobie kupiliście ostatnio?

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    216
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Ja posiadam starszą wersję T005, generalnie same nogi są ok ale głowica już taka sobie z dziadowską płytką od szybkozłączki.
    Po drobnych poprawkach daje radę. To oczywiście lekki i kompaktowy statyw do bezlustra... kompromis wagi/rozmiaru do stabilności.
    Może w nowszej wersji coś zmienili bo widzę, że ma lepszą funkcjonalność z odczepianą kolumną? Generalnie ze swojego jestem zadowolony - nie znalazłem niczego wyraźnie lepszego w podobnej cenie.
    sama głowica jest ok, nie ma podkładek itp, spokojnie trzyma g9+PL100-400, oczywiście mocowanie w obiektywie, fakt sama płytka jest mała, ale to standard Arca swiss więc samą płytkę łatwo zmienić, co do samego statywu jest ok, nie jest wysoki 138 cm, za to lekki i mały
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

| OlyJedi Awatar Mcarto
    Mieszka w
    Irlandia
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    sama głowica jest ok, nie ma podkładek itp, spokojnie trzyma g9+PL100-400, oczywiście mocowanie w obiektywie, fakt sama płytka jest mała, ale to standard Arca swiss więc samą płytkę łatwo zmienić, co do samego statywu jest ok, nie jest wysoki 138 cm, za to lekki i mały
    Ciekaw jestem czy węglowy jest wyraźnie sztywniejszy i stabilniejszy od aluminiowego?
    Mam jeszcze duży statyw Giottosa więc nie mam ciśnienia i jak ma być stabilnie to jego zabieram.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    216
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy węglowy jest wyraźnie sztywniejszy i stabilniejszy od aluminiowego?
    Mam jeszcze duży statyw Giottosa więc nie mam ciśnienia i jak ma być stabilnie to jego zabieram.
    mam podobnie - velbon sherpa, sirui to typowy statyw wycieczkowy

| OlyJedi
    Mieszka w
    śląsk
    Siła reputacji
    117
    Moja galeria
    Zmiana warty

Szkoda że Olympus nie ma modelu 10x32
    Zapraszam do albumu i galerii

| OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Siła reputacji
    298
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Zmiana warty
    Szkoda że Olympus nie ma modelu 10x32
    .... a Bernadetka wciąż ta sama
    Ciekawych obserwacji. Niech Tobie dobrze służy
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Miałem model 12x32 produkcji radzieckiej. Jak była powódź w Gorlicach to mi ją zalało.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    216
    Moja galeria
    napisz proszę coś więcej o tej lornetce bo od dawna chodzi mi po głowie zakup czegoś mniejszego niż 10x42

| OlyJedi
    Mieszka w
    śląsk
    Siła reputacji
    117
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    napisz proszę coś więcej o tej lornetce bo od dawna chodzi mi po głowie zakup czegoś mniejszego niż 10x42
    Lornetka dotarła do mnie przedwczoraj, tak że z powodu warunków i braku okazji pierwsze obserwacje typowo balkonowe.
    Na Śląsku mgła więc na dłuższe odległości trudno ocenić.

Tak na prawdę to w moim przypadku szukałem zamiennika lornetki Delta Optical Forest II 10x42.

Z obrazu Delty byłem zadowolony, ale często zdarzało się że nie zabierałem jej w góry. Była albo za duża, albo za ciężka, albo jedno i drugie.

Porównanie z Deltą będzie trudne, bo korespondencyjne, sprzedałem ją już wcześniej. Prawdę powiedziawszy planowałem zakup nowej lornetki najwcześniej na wiosnę/lato.

Zrobiłem rozeznanie co do dostępnych modeli i w moim budżecie, pomijając zupełnie mi nieznane firmy, znalazłem dwa modele:
    - Delta Optical One
    - Vortex Diamondback HD

Delta jest lżejsza o 80g, trochę mniejsza i wyraźnie tańsza (499zł vs 919zł)

Jednak opinie na forach odnośnie tego modelu są mieszane. W sumie w tej cenie wiadomo że kompromisy muszą być, ale trafiłem też na informacje o zdarzających się niedoróbkach, śmieciach wewnątrz i takie tam.
    O Vorteksie nie znalazłem za dużo, mam jednak doświadczenie z lunetami celowniczymi tej firmy i postanowiłem zaryzykować, przy czym tak jak pisałem ostateczną decyzję planowałem odłożyć na przełom wiosna/lato.

Może to głupie, ale na korzyść Vortexa działało też to że mi się po prostu bardziej wizualnie podoba.

Na wcześniejszy zakup skusił mnie kod rabatowy do sklepu kolba.pl (kalendarz-2020/20% ważny niestety jeszcze tylko dzisiaj) dzięki któremu cena wyniosła 735,20zł.

Lornetka jest według mnie dobrze wykonana. Korpus solidny, metalowy. Okładzina gumowa estetyczna. Nie odłazi.

Oczywiście "Made in China", ale w tej klasie cenowej chyba wszystkie są tam produkowane.

Co do obrazu nie mam większych uwag. Ostrość dobra.

Jest widoczna aberracja chromatyczna na mocno kontrastowych obiektach, ale chyba w każdej dachówce którą miałem tak było. Zarówno w Delta Optical Forest II, jak i w Olympusie 10x42 EXPW.
    Nie jest to jednak poziom który przeszkadzałby mi w obserwacjach. Z tego co pamiętam to w Olympusie EXWP było to bardziej irytujące dla mnie, ale bezpośredniego porównania nie robiłem.

Pole widzenia subiektywnie duże (oficjalnie 6,5°), trochę mała odległość od oka (14mm), w okularach daję radę, choć pewnie jakby było z 3mm więcej to byłoby wygodniej.

Vortex wydaje się być dobrym kompromisowym zakupem. Szczególnie za 736zł uważam że warto, choć oczywiście trzeba będzie trochę więcej testów "w terenie" żeby mieć pewność

Na pewno "wartością dodaną" jest dożywotnia gwarancja

Na razie to tyle, jak trochę więcej przez nią popatrzę to mogę więcej napisać.
    Zapraszam do albumu i galerii

Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Postanowiłem być beta testerem i kupiłem za 172 PLN obiektyw Xiaoyi 42.5mm F/1.8 pod micro4/3. Oczywiście zrobię recenzję i tu wkleję.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    335
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Postanowiłem być beta testerem i kupiłem za 172 PLN obiektyw Xiaoyi 42.5mm F/1.8 pod micro4/3. Oczywiście zrobię recenzję i tu wkleję.
    Opisz proszę a tymczasem wrzuć jakieś przykładowe rawy jestem ciekaw użyteczności tego chińczyka.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro