Strona 1454 z 1527 PierwszyPierwszy ... 4549541354140414441452145314541455145614641504 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14.531 do 14.540 z 15263

Wątek: Co sobie kupiliście ostatnio?

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Siła reputacji
    324
    Moja galeria
    A ja na mój serwis nie narzekam. Póki co spisują się dobrze.
    Nie kombinują, jak coś jest do kitu, to najpierw informują i po mojej akceptacji albo robią od razu, albo umawiają się na termin.
    Tylko ceny mogliby obniżyć. Ale mam za wierność i odwagę 10% rabatu na prawie wszystko co grzebią w mojej Madzi.

Właśnie dostałem zaproszenie na prezentację nowej CX30.
    Prezentacja z Hołowczycem w roli głównej.
    Jakieś jazdy próbne z w/w rajdowcem, jakiś konkurs i coś tam jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez henry1 ; 24.09.19 o 21:03 Powód: Błąd ort, zauważony przez panią O. :-)
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

Mieszka w
    Polska
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    oświeć mnie proszę jaka to wina użytkownika ? auto było serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta w serwisie, jaką to tajemną wiedzę trzeba posiadać ? sprawa jest prosta - lejesz paliwo, serwisujesz, jeździsz, nic więcej nic mniej, sąsiad ma serwis VW/Seat/Audi, jego słowa o małych doładowanych silnikach - takiego g..na nigdy nie widziałem, nie ma znaczenia czy jest to "niemiec" czy "francuz" małe silniki doładowane są bardzo awaryjne
    I on ma rację. W porównaniu do VR6 to na pewno. Ale tu padło porównanie 1.6 vs 1.4t i w tym przypadku i podobnych ten z turbiną pokazuje miejsce w szeregu temu drugiemu. Porównaj silniki o takich samych osiągach a nie pojemnościach. Tego 1.4t musiałbyś zestawić hmmm no z czym? 2.0 wolnossący to chyba mało będzie. 2,5l albo więcej. Ile wtedy zapłacisz za auto, ubezpieczenie i paliwo? I wyjdzie, że to małe turbo to okazja dnia.

A propos tematu -nowy zestaw pojemników do segregacji odpadów zamówiłem.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Z tym serwisem to powiem tak:
    kupiłem autko. Na dzień dobry kazałem wymienić rozrząd, filtry, płyny.
    I tak co roku - wprawdzie już bez rozrządu, ale filtry, oleje, płyny wymieniam systematycznie.
    Teraz pod koniec lata zaczęła mi śmierdzieć klima. Więc do serwisu - innego niż poprzedni, bo ten stary nie prowadził odgrzybiania. I co ? - wyjęty z auta filtr kabinowy był ORYGINALNY renault, fabryczny. Przez trzy lata płaciłem jak debil za to że auto sobie postało w serwisie. To tylko jeden filtr wyłapałem, a co z olejem, pozostałymi filtrami ? Skur***syństwo się dzieje.
    No w marce na P wydali auto bez oleju. Rano odpalamy i.... Olej się świeci. Daliśmy własny olej i... Znalazł się w szafce u mechanika. To że ukradł to jedno ale że dureń spuścił stary.... Serwis autoryzowany oczywiście.

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Ale jak na pewno wiesz w 99% przypadków to wina użytkownika a nie samochodu.

dalej czekam na wytłumaczenie jaka była wina użytkownika ? patrz mój poprzedni post
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    213
    Moja galeria
    wg książki serwisowej Renault pierwsza wymiana oleju po 30 tys. km. Ja wymieniłem przy przebiegu 1700 km. Niby nie trzeba, a jednak.

Mieszka w
    Polska
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    Ale jak na pewno wiesz w 99% przypadków to wina użytkownika a nie samochodu.

dalej czekam na wytłumaczenie jaka była wina użytkownika ? patrz mój poprzedni post
    Niezależnie od konstrukcji i sposobów przeciwdziałania problemowi przez producenta samochodu nie należy po ostrej jeździe nagle gasić silnika. Po odpaleniu zimnego nie dawać od razu ostro po garach. To są dwa główne aspekty, które w autach służbowych oraz prywatnych użytkowanych przez indolentów mogą spowodować problemy. Natomiast oczywiście może coś się zepsuć podobnie jak i w samochodzie bez turbo. W mojej prywatnej Corsie 1,2 16v silnik padł przy 175 tysiącach a w służbowym superbie 1,4 tsi mam, a właściwie miałem bo właśnie zdałem, 220 tysięcy i chodzi idealnie. Czy na podstawie tego wniosek, że silniki wolnossące są do bani jest uprawniony? Tak samo jak Twój na podstawie padniętego Opla i to chyba wszystko już na ten temat bo i tak spore OT w tym wątku się zrobiło

Z nowych rzeczy to kupiłem kiedyś gdzieś słuchawki chińskie QKZ CK8. Przerośnięty dwuprzetwornikowy projekt chińskich braci. Nawet nie wiem gdzie ale ... może z rok temu albo dawnIej w przypadkowym sklepie za 0,99$. Taka mi się reklama wyświetliła 90% off i kliknąłem aby zobaczyć co i jak. Zapomniałem o tym ale przyszły. Na AMAZONIE zawrotna cena https://www.amazon.de/QKZ-Design-Ear.../dp/B07G8BPF6H ale w Chinach będą 10 razy tańsze. Na pewno warte 0,99$. Dla mnie są ciut za grube w części dokanałowej no i mam dużo lepsze słuchawki więc moja ocena może nie być obiektywna. Kabelek trochę za sztywny ale łatwo się rozplątuje. W pracy sprawdziliśmy kilka par słuchawek załączanych do smartfonów i żadne nie miały startu do chińczyków więc jak ktoś potrzebuje tanich słuchawek można próbować. Szczególnie jeśli słuchacie głośno. W cenie twardy futerał.

Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Mieszka w
    Wieliczka
    Siła reputacji
    124
    Moja galeria
    Plecaczek foto typu filpside. Znudziło mi się dźwiganie torby na ramieniu.
    Zobaczymy czy to wygodniejsze.

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    Wracając na chwilę do samochodów, to zastanawiam się, czy te europejskie normy, to faktyczna troska o środowisko, czy polityka? Infiniti już się wycofuje z Europy...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Mieszka w
    Białystok
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Niezależnie od konstrukcji i sposobów przeciwdziałania problemowi przez producenta samochodu nie należy po ostrej jeździe nagle gasić silnika.
    No ale te downsizingowe turbo-bzyczki maja turbinę zintegrowaną z kolektorem wydechowym wiec cena ratowania/wymiany drastycznie rośnie.

Renault Captur 0.9 TCe 90 KM [tak 900ccm -trzy gary z burbo] wykazywał na dystansie 4000 km średnie spalanie 12,7 l/100km [przy czym z 60% była to trasa].
    Fakt: kierowca cieszył się nowym autem i "wduszał" na przyspieszaniu -w trasie 140-stu nie przekraczał .

Uważajcie na auta poprezentacyjne!
    Ten samochód miał odkręcony licznik przez sprzedawcę -salon. [co wyszło przy odsprzedaży]
    Po 45 tys. przebiegu [formalnie ch. wie] zaczął brać olej.
    [U dilera był przez 7 m-cy]
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 25.09.19 o 21:22

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    213
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    zastanawiam się, czy te europejskie normy, to faktyczna troska o środowisko, czy polityka?
    Jedno jest nierozerwalnie związane z drugim. Nie jestem żadnym pro-eko itp. ale tak sobie myślę, że jak zaczniemy coś robić dzisiaj, to może ze te 20-30-50 lat będą jakieś efekty. Jak nie, to każda dekada zwłoki będzie nas w przyszłości kosztowała bardzo dużo. Przez ostatnie 100 lat mocno eksploatowaliśmy planetę mówiąc, że rozwój ma swoją cenę. Dziś jest czas żeby pomyśleć o przyszłości.
    Taka wizja mi się jawi, że jeżeli nic się nie będzie robiło globalnie w celu ochrony środowiska to za jakiś czas (w perspektywie stuleci) ziemia będzie podzielona na strefy, gdzie będzie czyste powietrze, woda i dobre warunki do życia i tam będą żyli ci najbogatsi a plebs będzie żył w smogu i brudzie próbując dożyć do 40-tki.
    Dzisiaj słuchałem audycji o Bałtyku i dorszach, podobno nasze morze jest mega zanieczyszczone. UE (polityka) wprowadziła zakaz połowów dorsza, żeby odnowić populację (środowisko).

Co do samochodów to patrząc z dzisiejszej perspektywy nie ma innej drogi niż elektryki.Hybrydy to tylko okres przejściowy na czas rozwoju baterii i sieci ładowania. Czy tak będzie w przyszłości, nie wiadomo. Może skręci to w zupełnie inną stronę, której dzisiaj nie sposób przewidzieć.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Uważajcie na auta poprezentacyjne!
    Zastanawiałem się nad takim, ale po kilku jazdach próbnych już wiedziałem, że nie tędy droga. Odpalamy auto, silnik zimny, wyjeżdżamy na drogę a sprzedawca: ciśnij.
    Szwagier był ostatnio na jeździe próbnej i to samo, auto nowe, 400 km na liczniku, wyjechali na obwodnicę i heja, gaz w podłogę.
    3 miesiące i kilkadziesiąt osób za kierownicą, z których każdy traktuje auto... no właśnie.

Mieszka w
    Białystok
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    To jeszcze dodam jak oszustwo wyszło.
    Samochód był niejeżdżony długi czas. Najpierw właściciel ciężko chorował i auto stało, potem zmarł i nie wiadomo było co z nim zrobić: wykupić czy oddać (to był leasing)..
    W czasie tego stania trzeba było przegląd zrobić, ale rozładowała się bateria w używanym kluczyku.
    Na przeglądzie okazało się że na nieużywanym kluczyku jest zapisany wyższy przebieg niż jest na zegarach po ponad roku dodatkowego jeżdżenia.
    Nawet na wydruku z przeglądu był wyższy przebieg niż na zegarach!
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 25.09.19 o 22:17