Strona 1452 z 1527 PierwszyPierwszy ... 4529521352140214421450145114521453145414621502 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14.511 do 14.520 z 15263

Wątek: Co sobie kupiliście ostatnio?

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    213
    Moja galeria
    CO2 było w mojej wcześniejszej wypowiedzi jedynie uogólnieniem, bo wszak UE nie walczy z każdym związkiem chemicznym z osobna a pod hasłem "CO2" rozumie ogólne zmniejszenie emisji gazów szkodliwych do atmosfery. Następnym razem będę się starał wypowiadać bardziej precyzyjnie.
    Nie zmienia to faktu, że silniki konstruowane są tak, aby zmniejszyć emisję szkodliwych substancji (szczególnie przy niskich prędkościach - miasta) i robią to kosztem spadku mocy/zwiększenia spalania.
    @Bodzip
    U mnie RPi chodzi już od jakiegoś czasu do zdalnej obsługi drukarki 3d. Bardzo fajne urządzenie. Tak fajne, że aż kupiłem sobie Pi Zero-W. Jeszcze nie wiem po co, ale kupiłem. Leży w szafie czekając na pomysł. Na 3B testowałem Kodi, działało super włącznie z obsługą pilotem przez CEC.

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    361
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    CO2 było w mojej wcześniejszej wypowiedzi jedynie uogólnieniem, bo wszak UE nie walczy z każdym związkiem chemicznym z osobna a pod hasłem "CO2" rozumie ogólne zmniejszenie emisji gazów szkodliwych do atmosfery. Następnym razem będę się starał wypowiadać bardziej precyzyjnie.
    Nie zmienia to faktu, że silniki konstruowane są tak, aby zmniejszyć emisję szkodliwych substancji (szczególnie przy niskich prędkościach - miasta) i robią to kosztem spadku mocy/zwiększenia spalania.
    Co do tych innych substancji - zgoda, zmniejszenie ilości innych szkodliwych substancji jak najbardziej jest możliwe. Ale jeśli w wyniku tego zmniejszania wzrośnie spalanie - to nie ma cudów - wzrośnie również emisja dwutlenku węgla. Trzeba się z tym pogodzić, bo te inne substancje są jeszcze bardziej szkodliwe i nawet za cenę zwiększenia emisji dwutlenku węgla warto się ich z naszego otoczenia pozbyć.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    462
    Moja galeria
    @Bodzip
    U mnie RPi chodzi już od jakiegoś czasu do zdalnej obsługi drukarki 3d. Bardzo fajne urządzenie. Tak fajne, że aż kupiłem sobie Pi Zero-W. Jeszcze nie wiem po co, ale kupiłem. Leży w szafie czekając na pomysł. Na 3B testowałem Kodi, działało super włącznie z obsługą pilotem przez CEC.
    Ja to na serwer NAS kupiłem, na razie stoi nexcloud. Jestem trochę zły bo 4B ma inny ficzer jądra i nie działa bootowanie z SSD. Nawet myk z obejściem typu: boot z karty, system z SSD (USB) nie przejdzie.
    Mają to zrobić niedługim czasie.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    ...silniki konstruowane są tak, aby zmniejszyć emisję szkodliwych substancji (szczególnie przy niskich prędkościach - miasta) ...
    Tak wtrącę tylko, obowiązek jazdy na światłach latem w mieście jest raczej niezbyt mądrym przepisem. Jednak alternator/ i pośrednio silnik jest bardziej obciążony (spala więcej, czy to benzyny, ropy, czy nawet gazu), a w związku z tym emituje więcej szkodliwych substancji do atmosfery. Tak, wiem, te nowsze auta maja światła dzienne LED z małym poborem prądu, ale chyba większość u nas to jeszcze musi jeździć na światłach mijania, a to ponad 100W obciążenia.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Żywotność - no to się okaże, bo w tym konkretnym przypadku to nowa jednostka. Ale małe turbodoładowane silniki potrafią pojeździć. Turbina jest chłodzona cieczą, pompka elektryczna pracuje jeszcze po zgaszeniu silnika. GPF wypala się automatyczne, bo silniki mają dodatkowy wtrysk do tego.
    Po 10 latach jeżdżenia turbodoładowanym Dieslem do wolnossaka już bym nie wrócił. Już teraz mam 30 Nm mniej przy podobnej masie i trochę to odczuwam.

https://www.youtube.com/watch?v=mcL3ATuyxGw&t=911s - wyjaśnienie problemów z małymi mocnymi silnikami
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

| OlyJedi Awatar osiem1984
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Siła reputacji
    91
    Moja galeria
    Zmieniłem Megane kombi na Megane kombi, taki ze mnie krejzol. Wcześniej Megane II Grandtour teraz IV Grandtour. Jedna różnica, że wcześniej był silnik Diesela a teraz benzynowy. Zobaczymy jak będzie, podobno wszystkie nowe samochody to szajs. Trochę w tym prawdy jest, widać że księgowi mają duży wpływ na materiały
    Ja czekam do przyszłego roku. Mam dwa samochody marki Hyundai (Elantra z 2016 i i30 z 200. Chciałbym w przyszłym roku wymienić i30 właśnie na megane kombi. Czekam na ofertę wyprzedażową rocznika 2019. Jak się jeździ, zadowolony jesteś?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Zmieniłem Megane kombi na Megane kombi, taki ze mnie krejzol. Wcześniej Megane II Grandtour teraz IV Grandtour. Jedna różnica, że wcześniej był silnik Diesela a teraz benzynowy. Zobaczymy jak będzie, podobno wszystkie nowe samochody to szajs. Trochę w tym prawdy jest, widać że księgowi mają duży wpływ na materiały
    Ja czekam do przyszłego roku. Mam dwa samochody marki Hyundai (Elantra z 2016 i i30 z 200. Chciałbym w przyszłym roku wymienić i30 właśnie na megane kombi. Czekam na ofertę wyprzedażową rocznika 2019. Jak się jeździ, zadowolony jesteś?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

| OlyJedi Awatar Fisher7811
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Samyanga 45 1.8 do Sony, małe, leciutkie i bardzo ładnie rysuje, a i cena jest ludzka.

Mieszka w
    Polska
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Jeśli kogoś interesują informacje o małych turbo to u nas handlowiec focusem 1.0 przeleciał 200kkm w trzy lata. To musiało być katowanie. Silnik dał radę. Małe suszarki nieźle jeżdżą. Wybór pomiędzy 1.0t od forda czy VW a np. 2.0 od mazdy nie jest prosty jeśli kupuje się samochód na 10+lat. Jeśli na krócej to traci znaczenie. Jedno jest pewne - przesiadka z turbo do wolnossącego silnika o podobnej mocy jest trudna Chociaż ostatnio robiłem trasę 16 letnim grand Cherokee z V8 i to jest to.... Może poza spalaniem bo tu ciężko zmieścić się w 20 litrach gazu...

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Jeśli kogoś interesują informacje o małych turbo to u nas handlowiec focusem 1.0 przeleciał 200kkm w trzy lata. To musiało być katowanie. Silnik dał radę. Małe suszarki nieźle jeżdżą. Wybór pomiędzy 1.0t od forda czy VW a np. 2.0 od mazdy nie jest prosty jeśli kupuje się samochód na 10+lat. Jeśli na krócej to traci znaczenie. Jedno jest pewne - przesiadka z turbo do wolnossącego silnika o podobnej mocy jest trudna Chociaż ostatnio robiłem trasę 16 letnim grand Cherokee z V8 i to jest to.... Może poza spalaniem bo tu ciężko zmieścić się w 20 litrach gazu...
    w firmie w której pracuję opel astra 1,4/125KM wyciągnął kopyta po 60 tys. km - wymiana silnika po awarii turbiny całe szczęście, że z gw
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    213
    Moja galeria
    W nowych uturbionych jednostkach kwestią kluczową jest dobry olej silnikowy i jego regularna wymiana. W książce serwisowej interwał wymiany oleju jest co 30 tys. km. I tyle spokojnie starczy żeby silnik pochodził bez problemów do końca nawet 5-letniej gwarancji. Daje to niski koszt eksploatacji czym chwali się producent. Ale w książce serwisowej jest też uwaga o skróceniu interwału o połowę gdy auto jeździ na krótkich odcinkach i tak naprawdę powinno się wymieniać co te 15 tys. km.
    Druga sprawa to właśnie wysoki moment obrotowy już od bardzo niskich obrotów. Jak ktoś pałuje taki silnik bez rozgrzania to padnie bardzo szybko. Zresztą producenci też się nauczyli i oprogramowanie pilnuje, żeby silnik nie dostawał za mocno.
    @osiem1984
    Zadowolony jestem, jeździ się bardzo przyjemnie o ile droga jest równa. W starej Megance zawieszenie było mięciutkie jak kaczuszka i przez progi zwalniające przelatywałem bez problemu. Tu zawieszenie jest nieco twardsze, do tego koła 225/40R18 nie pomagają na wybojach. Ale na równym płynie. Do układu kierowniczego nie mogłem się z początku przyzwyczaić ale już po kilku dniach się przyzwyczaiłem.
    To takie tanie auto, które ma wszystko co potrzebuję. Dobra relacja ceny do wyposażenia, bo już w niższych wersjach wyposażeniowych jest hands free, dwustrefowa klimatyzacja i inne szmery-bajery.