Strona 1451 z 1527 PierwszyPierwszy ... 4519511351140114411449145014511452145314611501 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14.501 do 14.510 z 15263

Wątek: Co sobie kupiliście ostatnio?

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    Stawiam na tęczowe malowanie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

| OlyJedi
    Siła reputacji
    61
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Pracujesz w marketingu?
    W którym miejscu było coś związanego z marketingiem? Napisałem tylko, że najważniejsze są potrzeby kierowcy. To on w końcu płaci za samochód.

Animator
    Mieszka w
    Pszczyna
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    Rower to Marin Muirwoods w malowaniu "Rasta", czyli czerwono - żółto - zielony
    Na czarny nie było rabatu @fret byłeś blisko

No cóż, czasem tak bywa, że producent na czymś musi zaoszczędzić, a z drugiej strony człowiek w wieku 30lat, ma swoje dziwactwa, jak napęd bez przedniej przerzutki, więc wywala podłą korbę i wstawia ładnego Shimano SLX z jedną zębatką typu Narrow - Wide (genialny wynalazek!)

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    213
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Tylko że spalanie jest jednoznacznie powiązane z emisją CO2. Litr benzyny zawiera określoną ilość atomów węgla - i ta ilość atomów po spaleniu dostarczy dokładnie tę samą ilość cząsteczek CO2. To, że ktoś bajdurzy w reklamach, że jego samochód wprawdzie pali tyle samo lub więcej, ale mniej dwutlenku węgla emituje praw przyrody nie zmieni...
    No jest. Tylko nie w tą stronę. Mapy silnika są tak robione, żeby auto mało emitowało a spalanie ma drugorzędne znaczenie. Może spalać więcej, byle mniej CO2. I tak jest. Zresztą zawór EGR po co jest? Dla poprawy spalania? Auta po chipie z większą mocą tej jakoś więcej nie palą a potrafią mniej. Tylko do atmosfery idzie dużo.

Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    tak, bo ma turbinę, tylko jaka jest żywotność takiego silnika ? silnik wolnossący nawet po " katowaniu" wyłączasz i jest ok, jak jest z tym doładowanym ? podałem silnik 1,6 jako przykład niezawodności , a nie parametrów mocy itp, myślałem, że jasno to wynika z tego co napisałem ?
    Żywotność - no to się okaże, bo w tym konkretnym przypadku to nowa jednostka. Ale małe turbodoładowane silniki potrafią pojeździć. Turbina jest chłodzona cieczą, pompka elektryczna pracuje jeszcze po zgaszeniu silnika. GPF wypala się automatyczne, bo silniki mają dodatkowy wtrysk do tego.
    Po 10 latach jeżdżenia turbodoładowanym Dieslem do wolnossaka już bym nie wrócił. Już teraz mam 30 Nm mniej przy podobnej masie i trochę to odczuwam.

Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    A ja dla odmiany kupiłem sobie nowy rower
    Który dodatkowo udało się kupić 20% taniej ze względu na koniec sezonu i wybitnie głupi kolor
    A dzięki temu zostało sporo grosiwa na modernizację osprzętu na którym producent poskąpił
    I to jest dobry pomysł. Ja do pracy mam 5 km, 30 min samochodem i 15 min rowerem W sumie to mogłem zamiast samochodu kupić wybajerzony rower.

Animator
    Mieszka w
    Pszczyna
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    @szafir51 ja mam do pracy 35km, 50min (w jedną stronę). Rowerem nie ma szans, ale lubię wycieczki rowerowe po okolicy, jako odreagowanie po pracy i odpoczynek

Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    213
    Moja galeria
    Playstation 4 Pro sobie kupiłem. Jeszcze PS VR muszę dokupić.

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    361
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    No jest. Tylko nie w tą stronę. Mapy silnika są tak robione, żeby auto mało emitowało a spalanie ma drugorzędne znaczenie. Może spalać więcej, byle mniej CO2. I tak jest. Zresztą zawór EGR po co jest? Dla poprawy spalania? Auta po chipie z większą mocą tej jakoś więcej nie palą a potrafią mniej. Tylko do atmosfery idzie dużo.
    Niestety bzdurę napisałeś. Jeżeli auto spali więcej paliwa to wyemituje więcej dwutlenku węgla. Ponad 99% atomów węgla zawartych w paliwie jest w wyniku procesu spalania zamieniane w dwutlenek węgla i ten dwutlenek węgla jest uwalniany do atmosfery. Reszta (ułamki procenta) atomów węgla uwalnia się w postaci jeszcze bardziej szkodliwego tlenku węgla, sadzy, lub niespalonych resztek węglowodorów. I żadne mapy silnika czy zawory EGR nic tu nie zmienią - gdyby miały zmienić węgiel musiałby w jakiejś postaci pozostawać zmagazynowany w samochodzie.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Jedyna możliwość ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez samochód to ograniczenie zużycia paliwa - innej metody nie ma.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    213
    Moja galeria
    Bzdurę? To po co jest EGR? Zmniejsza spalanie? Nie, jest po to aby zminimalizować ilość "jeszcze bardziej szkodliwego tlenku węgla, sadzy, lub niespalonych resztek węglowodorów", a konkretniej tlenków azotu. Podanie spalin zamiast czystego powietrza do dolotu nie zwiększa spalania?
    Podobnie tworzone są mapy wtrysku, żeby uzyskać "optymalizację" spalin - nawet kosztem obniżenia mocy/zwiększenia spalania.

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    462
    Moja galeria
    A ja sobie RaspberryPi 4B kupiłem i się bawię
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    361
    Moja galeria
    Jednak bzdurę. Dokładnie bzdurą jest to: "Może spalać więcej, byle mniej CO2".
    Jeśli nadal uważasz, że masz rację, to rozważ następującą sytuację - jeśli samochód spali więcej paliwa, to w tej większej ilości spalonego paliwa będzie więcej węgla. A jeśli będzie więcej węgla, a ma być, jak twierdzisz, mniej dwutlenku węgla, to co się stanie z resztą węgla która ma się w/g Ciebie na dwutlenek węgla nie zamienić?
    Wszelkie 'optymalizacje spalin' mogą wpływać na emisję innych szkodliwych substancji - sadzy, tlenku węgla, tlenków azotu, ilości niespalonych węglowodorów. Ilości emitowanego dwutlenku węgla one nie zmniejszą, a nawet mogą nieznacznie zwiększyć (bo aby pozbyć się sadzy i tlenku węgla utleniamy je, w wyniku czego powstaje dwutlenek węgla).
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)