Strona 1358 z 1527 PierwszyPierwszy ... 35885812581308134813561357135813591360136814081458 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13.571 do 13.580 z 15263

Wątek: Co sobie kupiliście ostatnio?

Mieszka w
    Beskid Niski
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie lepiej jakiegoś darmowego Zonera odpalić, albo PS elementsa kupić?
    Tego mam jeszcze ze starych czasów, nim coś nowego kupię, muszę spróbować współpracy ze starym.
    Jak padnę psychicznie, to nie stracę dodatkowej kapusty.

OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Siła reputacji
    155
    Moja galeria
    Za butelke dobrej whiskey zostalem wlascicielem kolekcji ponad tysiaca plyt z poczatku ubieglego wieku. Sporo Victorow z okresu 1910-1920 jak i cale pudlo Edisonow - tych nawet nie mam jak przesluchac. Do tego cala masa bluesa, jazzu z okresu przed- i wojennego. Mam zajecie do emerytury
    Na razie restauruje starego Victora, ale juz mam igle do starych 78rpm i moge ich sluchac na normalnym adapterze.
    Takiego swinga i bluesa w radiu juz sie nie uslyszy - zastanawiam sie, czy kilku pozycji nie zgrac na komputer i nie zaczac obrabiac dzwieku - zawsze to cos nowego
    Czlonek najgorszego, najstraszniejszego, najokropniejszego, najwiekszego, najgrozniejszego, najpaskudniejszego, najbrzydszego, najdluzszego Forumowego TWA jakie mozesz sobie tylko wyobrazic !!!! A po godzinach: Spammer Spicell Kommando Foken Wulf Destrojer.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

| OlyJedi Awatar sepi19
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    111
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Za butelke dobrej whiskey zostalem wlascicielem kolekcji ponad tysiaca plyt z poczatku ubieglego wieku. Sporo Victorow z okresu 1910-1920 jak i cale pudlo Edisonow - tych nawet nie mam jak przesluchac. Do tego cala masa bluesa, jazzu z okresu przed- i wojennego. Mam zajecie do emerytury
    Na razie restauruje starego Victora, ale juz mam igle do starych 78rpm i moge ich sluchac na normalnym adapterze.
    Takiego swinga i bluesa w radiu juz sie nie uslyszy - zastanawiam sie, czy kilku pozycji nie zgrac na komputer i nie zaczac obrabiac dzwieku - zawsze to cos nowego
    Widzę , że nie tylko mnie odwaliło U mnie z popiołów powstał na nowo Radmor i Daniel z czterema ZG Kolekcja czarnych "placków" też rośnie.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

Mieszka w
    Siła reputacji
    155
    Moja galeria
    Niestety dosc ciezko o dobry adapter z napedem paskowym. A juz do starych, ciezkich i czesto pofalowanych 78 to bez sensu- przynajmniej wg mnie.

Ale zeby tam zaraz odwalilo
    Wpadlo w rece to sie slucha
    Nie cierpie wyrzucac dobrych rzeczy
    Czlonek najgorszego, najstraszniejszego, najokropniejszego, najwiekszego, najgrozniejszego, najpaskudniejszego, najbrzydszego, najdluzszego Forumowego TWA jakie mozesz sobie tylko wyobrazic !!!! A po godzinach: Spammer Spicell Kommando Foken Wulf Destrojer.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Niestety dosc ciezko o dobry adapter z napedem paskowym. A juz do starych, ciezkich i czesto pofalowanych 78 to bez sensu- przynajmniej wg mnie.

Ale zeby tam zaraz odwalilo
    Wpadlo w rece to sie slucha
    Nie cierpie wyrzucac dobrych rzeczy
    GRAMOFON Panie, Gramofon https://pl.wikipedia.org/wiki/Gramofon
    bez przesady, paskowców jest dużo, inna sprawa czego oczekujesz i co to znaczy "dobry" ?
    jaki jest stan płyt z lat 1910-1920 ? możesz wrzucic jakieś zdjecia ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Mieszka w
    Mazowieckie
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Olympus 12-40mm.
    Fajne to to

pzdr

| OlyJedi Awatar osiem1984
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Siła reputacji
    91
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez artart Zobacz posta
    Olympus 12-40mm.
    Fajne to to

pzdr
    Gratuluję, super obiektyw .
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

Mieszka w
    Siła reputacji
    155
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    GRAMOFON Panie, Gramofon https://pl.wikipedia.org/wiki/Gramofon
    bez przesady, paskowców jest dużo, inna sprawa czego oczekujesz i co to znaczy "dobry" ?
    jaki jest stan płyt z lat 1910-1920 ? możesz wrzucic jakieś zdjecia ?
    "Dobry" w sensie, ze nie musze ustawiac predkosci po kazdej zmianie plyty albo igly. Poza tym jestem troche wygodnicki i lubie jak mi sie talerz uruchamia i zatrzymuje w oka mgnieniu

A co do jakosci plyt - przy takiej ilosci jest wszystko, co mozna sobie wyobrazic. Sa egzemplarze jak nowe - bez sladu najmniejszej ryski - ciagle blyszczace jak z fabryki, ale sa tez takie, ktore zaczynaja sie rozwarstwiac albo pekac. Szelak nie jest zbyt wytrzymalym materialem. Potwornie kruchy i malo odborny na wilgoc lub czeste wahania temperatury.

Wrzuce pare zdjec w weekend. Generalnie jestem zaskoczony jakoscia dzwieku tych nagran - nie spodziewalem sie az takiej ilosci "informacji" muzycznej na tak starych krazkach.
    Ostatnio edytowane przez k@czy ; 10.02.17 o 07:07

Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    Nie, do takich płyt to PATEFON, Panie, Patefon. Żadnych pasków, kabli tylko sprężyna, nakręcamy korbką. Prądu nie trzeba. Można wziąć sprzęt do parku, zainteresowanie młodych dam - murowane!
    Aaa,nie zapomnij brylantynę na włosy, jakiś fajny, starożytny gajerek po dziadku, zegarek na dewizce. Napisz kiedy a zrobimy sesję do konkursu "To był świat, zupełnie w starym stylu..."

pozdrawiam
    Tomek

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    361
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    Napisz kiedy a zrobimy sesję do konkursu "To był świat, zupełnie w starym stylu..."
    A sprawdziłeś lokalizację, którą podaje Kaczy? Dojazd na sesję byłby dość kosztowny...
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)