Strona 1504 z 1527 PierwszyPierwszy ... 5041004140414541494150215031504150515061514 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15.031 do 15.040 z 15263

Wątek: Co sobie kupiliście ostatnio?

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Lornetka dotarła do mnie przedwczoraj, tak że z powodu warunków i braku okazji pierwsze obserwacje typowo balkonowe.
    Na Śląsku mgła więc na dłuższe odległości trudno ocenić.

Tak na prawdę to w moim przypadku szukałem zamiennika lornetki Delta Optical Forest II 10x42.

Z obrazu Delty byłem zadowolony, ale często zdarzało się że nie zabierałem jej w góry. Była albo za duża, albo za ciężka, albo jedno i drugie.

Porównanie z Deltą będzie trudne, bo korespondencyjne, sprzedałem ją już wcześniej. Prawdę powiedziawszy planowałem zakup nowej lornetki najwcześniej na wiosnę/lato.

Zrobiłem rozeznanie co do dostępnych modeli i w moim budżecie, pomijając zupełnie mi nieznane firmy, znalazłem dwa modele:
    - Delta Optical One
    - Vortex Diamondback HD

Delta jest lżejsza o 80g, trochę mniejsza i wyraźnie tańsza (499zł vs 919zł)

Jednak opinie na forach odnośnie tego modelu są mieszane. W sumie w tej cenie wiadomo że kompromisy muszą być, ale trafiłem też na informacje o zdarzających się niedoróbkach, śmieciach wewnątrz i takie tam.
    O Vorteksie nie znalazłem za dużo, mam jednak doświadczenie z lunetami celowniczymi tej firmy i postanowiłem zaryzykować, przy czym tak jak pisałem ostateczną decyzję planowałem odłożyć na przełom wiosna/lato.

Może to głupie, ale na korzyść Vortexa działało też to że mi się po prostu bardziej wizualnie podoba.

Na wcześniejszy zakup skusił mnie kod rabatowy do sklepu kolba.pl (kalendarz-2020/20% ważny niestety jeszcze tylko dzisiaj) dzięki któremu cena wyniosła 735,20zł.

Lornetka jest według mnie dobrze wykonana. Korpus solidny, metalowy. Okładzina gumowa estetyczna. Nie odłazi.

Oczywiście "Made in China", ale w tej klasie cenowej chyba wszystkie są tam produkowane.

Co do obrazu nie mam większych uwag. Ostrość dobra.

Jest widoczna aberracja chromatyczna na mocno kontrastowych obiektach, ale chyba w każdej dachówce którą miałem tak było. Zarówno w Delta Optical Forest II, jak i w Olympusie 10x42 EXPW.
    Nie jest to jednak poziom który przeszkadzałby mi w obserwacjach. Z tego co pamiętam to w Olympusie EXWP było to bardziej irytujące dla mnie, ale bezpośredniego porównania nie robiłem.

Pole widzenia subiektywnie duże (oficjalnie 6,5°), trochę mała odległość od oka (14mm), w okularach daję radę, choć pewnie jakby było z 3mm więcej to byłoby wygodniej.

Vortex wydaje się być dobrym kompromisowym zakupem. Szczególnie za 736zł uważam że warto, choć oczywiście trzeba będzie trochę więcej testów "w terenie" żeby mieć pewność

Na pewno "wartością dodaną" jest dożywotnia gwarancja

Na razie to tyle, jak trochę więcej przez nią popatrzę to mogę więcej napisać.
    dzięki
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Opisz proszę a tymczasem wrzuć jakieś przykładowe rawy jestem ciekaw użyteczności tego chińczyka.
    W lutym jak przypłynie z Chin.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Postanowiłem być beta testerem i kupiłem za 172 PLN obiektyw Xiaoyi 42.5mm F/1.8 pod micro4/3. Oczywiście zrobię recenzję i tu wkleję.
    gdzie kupiłeś, możesz podać link do sklepu ?

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Postanowiłem być beta testerem i kupiłem za 172 PLN obiektyw Xiaoyi 42.5mm F/1.8 pod micro4/3. Oczywiście zrobię recenzję i tu wkleję.
    .. w sumie "będziesz Pan zadowolony" pod warunkiem nie przyrównywania tego obiektywu do macro Olympusa czy porównywania pikseli z 45mm m.zuiko. Dobra taniocha . W Polsce do kupienia poniżej 300 a na alliexpres około 190 zł .

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    https://www.youtube.com/watch?v=pzLeP-zZw_E
    taki teścik, pierścień ostrości to ściema

Awatar Zelik76
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020075.JPG
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	986,1 KB
ID:	229230

Pierwsze z opcją bluetooth. Trochę się obawiałem jak to będzie działać więc szukałem z opcją dodatkowego kabla. I powiem że działa to nieźle, nie zrywa połączenia, dźwięk przyzwoity jak za tę cenę, a wygoda użytkowania nieporównywalna. Szczególnie że działa to na akumulatorze do 30h. Kabel leży nieużywany. I taka ciekawostka - słuchawki kupiłem w EuroAgd za 349zł. w czwartek 29, w sylwestra były za 400zł, 1 stycznia były już za 419 a dziś kosztują 429 Zależało mi na tym by kupić je w sklepie stacjonarnym, bo na rynku jest mnóstwo podróbek tego modelu.
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    gdzie kupiłeś, możesz podać link do sklepu ?
    191,91 zł 42%OFF | New 42.5mm F1.8 fixed lens For XiaoYI M1
    https://a.aliexpress.com/_BUU6Lm
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

| OlyJedi
    Mieszka w
    śląsk
    Siła reputacji
    126
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    dzięki
    Jestem po pierwszym wyjściu w teren z Vortexem 10x32

Subiektywnie, bez możliwości bezpośredniego porównania, to obraz jest lepszy od Delta Optical Forest II (ale przypominam że Vortex jest prawie 2x droższy)

Jedynie to odstęp źrenicy mógłby być jednak większy bo okularach jest trochę mniej wygodnie.

Zobaczymy jak się sprawdzi na górskich wycieczkach.
    Zapraszam do albumu i galerii

| OlyJedi Awatar Holek
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    69
    Moja galeria
    Ptaki, przewodnik Collinsa, bo jest w cenie promo wyd. II - za 65pln a nie za 100, 200 czy 400 jak u niektórych; i powiem Wam, że nicholery nie zgadza mi się opis i rysunek ubarwienia samicy krogulca z tym co ostatnio miałem w ogródku i z większością zdjęć na necie... czyżbym żył w błędzie tyle lat?

pzdr
    Hołek
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    Kupiłem przejściówkę Nikon F - m4/3
    Główne przeznaczenie - podpiąć do OM-D M1 Sigmą 105/2.8 i przede wszystkim Nikkora 200/4.0 - oczywiście makro.
    Zobaczymy, jakie będą efekty.
    Z przypiętym Nikkorem 50/1.8 działa