Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: jak fotografować złoty papier

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    jak fotografować złoty papier

    Cześć, próbuję zrobić zdjęcie wizytówkom drukowanym na złotym kartonie i z tłoczeniami. Jak na razie efekty są mizerne. Fotografując z lampą złoto wychodzi albo szare albo białe w zależności od siły błysku. Bez lampy efekty są lepsze ale nie powalają.
    Mam prośbę o radę. Jak podejść do tego tematu, żeby złoty karton błyszczał tak jak w rzeczywistości i żeby na zdjęciu było widać wydane na niego pieniądze?
    W załączeniu zdjęcie wykonane przy świetle z okna. Najlepsze z bylejakich.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_5095319.JPG
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	4,70 MB
ID:	174101

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Podobny problem jest z pokazaniem metalicznego złota w 3D. Jeśli nic się nie odbija od złotych przedmiotów (powierzchni) to marny efekt..
    Ale to tyczy metalicznych powierzchni.
    Karton pokazany nie jest złotem błyszczącym i tylko swiatłem (może światłem dziennym słonecznym) można osiągnąć jakiś efekt. Jeśli już lampa to ze światłem odbitym.
    Dałbym jeszcze głębokie czerwone, bordowe lub szafirowe tło.
    Miłego eksperymentowania
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  3. #3
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    W tym ułożeniu papier chyba odbija zbyt dużo światła. Trzeba spróbować wymodelować światło. Zrobić jakiś namiot bezcieniowy, wytłumić światło czarnym kartonem, np. z góry. To tylko karton ze złotą farbą. Na stronie z nadrukiem będzie widać strukturę kartonu. Hmmm, spróbuj to pokolorować. Tak na szybko:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_5095319.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	320,2 KB
ID:	174118

    Co tu zrobiłem?
    1. Wykadrowałem odrobinę.
    2. Ustawiłem balans bieli na ten obrus (zakładam, że jest biały lub szary).
    2. Nałożyłem maskę na kartonik. W obrębie maski ująłem ekspozycji, a następnie pędzlem usunąłem odrobinę maski w poprzek kartonika tak by był nieco jaśniejszy w środku i ciemniejszy na bokach. Próba stworzenia wrażenia połysku, specyficznego odbicia w metalicznych powierzchniach. Z racji tego, że jest to jednak karton to nie ma co przesadzać z upieraniem się przy typowym metalicznym odbiciu.
    3. Rozmyłem nieco strukturę kartonu i dołożyłem saturacji.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 9.05.16 o 20:17

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za porady. Okazały się cenne. Wbiłem sobie dawno temu do głowy, żeby rozpraszać światło i żadna inna opcja nawet mi przez myśl nie przejdzie. Nie trzeba było nawet rozstawiać kramu z lampami, zasłonami. Wystarczyło wizytówki na słońce wystawić.
    Krakman - nie chciałem tłem konkurować z głównym tematem ale miałeś rację.
    hades - przepraszam, nie powiedziałem durny, że papier nie jest gładzony i narobiłeś się z rozmywaniem; a tu właśnie na włóknach światło gra.
    Ten obrus to jest szaro-beżowo-ecru kiecka mojej żony.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lbe-wiz-1.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	678,4 KB
ID:	174661  

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Miło mi , że nie wszyscy na mnie ostatnio nap...dzielają, lecz czasem chwalą. Dzięki.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  6. #6
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alex02 Zobacz posta
    hades - przepraszam, nie powiedziałem durny, że papier nie jest gładzony i narobiłeś się z rozmywaniem; a tu właśnie na włóknach światło gra.
    Z tego pierwotnego zdjęcia trudno zgadnąć. A akcja gładzenia to jeden klik w Lightroomie.

    Ale druga próba lepiej Ci wyszła.

Podobne wątki

  1. Stykówki - papier
    By fotomic in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 8.01.14, 15:43
  2. Złoty karp - 2 największe sprzętowe życzenia
    By Hom_er in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.09.13, 17:57
  3. [Fotopolis] Złoty medal DIWA dla aparatu Olympus PEN E-PL1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.10.10, 12:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.