Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Olympus om-d e-m10 mark II -dziwna sprawa.

  1. #1

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    26
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria

    Olympus om-d e-m10 mark II -dziwna sprawa.

    Od razu zaznaczę, że w fotografii cyfrowej jestem totalnym amatorem i być może to tylko dla mnie dziwna sprawa i mój "problem" niektórych tylko rozśmieszy ale muszę zapytać bo nie wiem czy to normalne i tak powinno być
    Może nie zwróciłem na to uwagi ale wydaje mi się, że na początku tego nie było (mam ten aparat od kilku tygodni) a mianowicie;
    naciskam spust migawki, zamyka się migawka po czym otwiera i przez jakąś sekundę, może 2 sekundy po zrobieniu zdjęcia obraz jest strasznie przyciemniony (jakby o kilka wartości niedoświetlony), po czym wszystko wraca do normy czyli rzeczywistego światła i kolorów. Dodam, że dzieje się to tylko przy użyciu wizjera, na wyświetlaczu czegoś takiego nie zaobserwowałem. Czy to normalne? Pytam poważnie

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Nie sądzę aby to było normalne zjawisko, ale musisz poczekać na odpowiedź od kogoś z użytkowników e-m10
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    35
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    U mnie czegoś takiego nie zauważyłem i nie wydaje mi się żeby było to normalne

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    23
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Na dobry początek zresetowałbym aparat do ustawień fabrycznych i sprawdził czy problem nadal występuje.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.639
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Witam. Coś ostatnio coraz więcej tych usterek w Olympusach, czyżby zalatywało bylejakością?
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #6

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    26
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Zaaktualizowałem aparat, zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i jak na razie wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że to tylko o to chodziło..

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Witam. Coś ostatnio coraz więcej tych usterek w Olympusach, czyżby zalatywało bylejakością?
    Myślę, że to przesadzona opinia. W masówce zdarzają się słabsze egzemplarze. A tych OMD jest tutaj ostatnio trochę więcej.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.639
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Może i przesadzam, ale jeżeli jest to jedyny aparat to może to podnieść ciśnienie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  9. #9
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Onmato, Twój opis pasuje mi do pewnej funkcji w wizjerze E-M10 II. Jest tam symulacja zdjęcia powstałego z ustawień aparatu przed jego wykonaniem. Nie było przypadkiem tak, że ustawiałeś przysłonę albo czas migawki na zbyt ciemne do panujących warunków? Mogło się tak zdarzyć? Bo jeśli nie to być może należałoby podpiąć inny obiektyw do sprawdzenia, bo ten na którym to robiłeś mógłby mieć uszkodzoną (zacinającą się) przysłonę.

    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Witam. Coś ostatnio coraz więcej tych usterek w Olympusach, czyżby zalatywało bylejakością?
    Z takiego opisu trudno ocenić czy jest to awaria aparatu czy ustawienie kombinacji opcji.

    ---------- Post dodany o 09:42 ---------- Poprzedni post był o 09:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Może i przesadzam, ale jeżeli jest to jedyny aparat to może to podnieść ciśnienie.
    Jedyna zeschła bułka w chlebaku też podnosi ciśnienie. To tylko sprzęt, podlega awariom i nie wywraca całego świata do góry nogami.

  10. #10

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    26
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Wydaje mi się, że raczej nie. Nie grzebałem tego dnia w ustawieniach aparatu. Gdy to spostrzegłem wykonałem wiele zdjęć z różnymi nastawami aby dojść o co chodzi i nie miało to żadnego wpływu na te "przyciemnienia".
    Póki co nie mam jeszcze 2 obiektywu więc nie miałem jak tego sprawdzić.
    Na razie wszystko jest ok (odpukać)

Podobne wątki

  1. Olympus E-M1 Mark II
    By jagger in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 693
    Ostatni post / autor: 6.11.22, 22:41
  2. OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.12.15, 09:33
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18
  4. Pierścień redukcyjny 52>55 mm.Dziwna sprawa.
    By dominius in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.02.06, 16:07
  5. Olympus c770-niepokojąca sprawa.
    By macin79 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.03.05, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.