Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: teleobiektyw dla e510

  1. #1
    | OlyJedi Awatar taxman
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    31
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    teleobiektyw dla e510

    cześć

    Przymierzam sie do zakupu w USA teleobiektywu który będzie mi służył do focenia oczywiście zwierzaków wszelkiej maści: ptaki, sarny, nietoperze

    Czytałem gros tematów na ten temat na naszym forum ale czym więcej wiem tym zdaje mi sie ze jestem głupszy
    ale po kolei:
    e510 z 40-150 mam od ok miesiąca, jakość ZD 40-150 mnie naprawdę zaskoczyła ale mm stanowczo za mało.

    Obiektywy które biorę pod uwagę i przybliżone naprawdę z grubsza ceny w usa:

    Sigma 50-500 2,1k
    Sigma 135-400 1,4k
    ZD 70-300 0,9k
    ZD 50-200 2,1k ew /+tc 1,4 ok 0,8k/ razem +-3k

    Jeszcze kilka tygodni temu moim absolutnym faworytem była 50-500. Jednak wraz z przeglądaniem kolejnych for, opinie i zdjęć mam wątpliwość. Raz czy te 500 faktycznie jest potrzebne no a poza tym oczywiście ze nie ostra i strasznie ciemna a na dodatek wielka i ciężka. Mniejsza sigma jak widzę na forum tez nie zrobiła kariery wiec ja chyba powoli skreślam. A co do ZD 50-200 świetne ale przecież nie będzie wielkiej różnicy w mm względem 40-150 jedynie jasność i jakość. Teraz najbliższy jestem chyba jednak 70-300 które o ile jest gorsze to niewiele aniżeli 40-150 a cena jest absolutnie najniższa z przytaczanych szkieł. I strasznie podoba mi sie jego kompaktowy rozmiar.

    Proszę o jakiekolwiek opinie przynajmniej kilku osób, jestem niedoświadczony i nie chce sam podejmować decyzji. Moze np uniwersalność albo jasność /focenie w ciemnym lesie/ i ostrość 50-200 więcej by mi w tej chwili dały niż dodatkowe 200 mm ?

    z góry dziękuje i pozdrawiam
    "każdy dzień jest pierwszym dniem reszty twojego życia"
    e510

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    50-200 zdecydowanie.

  3. #3
    Stefan
    Gość
    50-200 to moim zdaniem trochę mało. To jest zdjęcie z Sigmy 100-200 (ale starej - manualnej) na maksymalnej ogniskowej z dodatkowym telekonwerterem x2 (czyli 400 mm).
    16.jpg
    Portret samej główki bez jakiejś osłony (czatowni) jest trudny do zrobienia.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Oprócz ZD 70-300 - mam oba i chwalę sobie oba.
    Pamiętaj, że nie obiektyw robi udane fotki, ale TEN co za aparatem stoi.
    Wybór tematu, czasu akcji, przygotowania do akcji, ciut wiedzy i umiejętności - "ćwiczenia", które zapewniają właściwe doświadczenia i cierpliwość.
    A - zapomniałem o "WENIE" twórczej, a może fotograficznym "OKU"!
    TO WSZYSTKO.
    Narzędzie jest ważne, ale nie decydujące o efekcie.
    Powodzenia i pozdrówka.

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Przecież piał o konwerterze

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Masz dwa wyjścia - spuścić nieco z ogniskowej i postawić na jakość zdjęć - wtedy ZD 50-200mm, lub odpuścić nieco jakość i postawić na ogniskową - wtedy najsensowniejszy jest 70-300mm, zaraz za nim 135-400 (bo droższy, a możliwości podobne).

    Przy tańszych i ciemniejszych szkłach będziesz musiał trochę bardziej uważać w plenerach i kontrolować, czy masz tyle światła ile trzeba (na korzyść przemawia fakt stabilizacji w e510).

  7. #7
    Stefan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Przecież piał o konwerterze
    Piał (pisał?) . Pisał x1.4, to da 280. Dlatego pokazałem, że 400 to też nie jest jeszcze za dużo. Mi te 400 jest za mało. Co z tego, że coś uda mi się złapać, kiedy to zajmuje mniej niż 1/4 wysokości kadru. No i konwerter to jednak i strata światła i strata jakości.

    A w sprawie konwertera - strasznie drogie te oryginalne. Do M42 można kupić za kilkadziesiąt zł. Tylko trzeba byłoby przełożyć soczewkę w jakiś pierścień z bagnetami. A oryginalne pierścienie też widzę, ze trochę kosztują. Czy ktoś robi może jakieś tańsze zamienniki (pierścieni)?
    Uściślę - gdyby w pierścienie pośrednie, które zawierałyby przeniesienie połączeń z korpusu do obiektywu wstawić soczewkę z konwertera na M42, to na 99% działałby AF. Tyle, że pierścienie z przeniesieniem elektryki też są dość drogie.

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Sorki Stefan, ale przyrdę nie foci się z mega ogniskowych, ale z czatowni...

    użycie czegoś wiecej niż 600mm w warunkach nieotwartej przestrzeni graniczy z cudem.

  9. #9
    Stefan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Sorki Stefan, ale przyrdę nie foci się z mega ogniskowych, ale z czatowni...

    użycie czegoś wiecej niż 600mm w warunkach nieotwartej przestrzeni graniczy z cudem.
    No ok. Ale 200 x1.4 - to 280. A cena spora. A czatownia - to jednak spore zaangażowanie. Chciałoby się w słoneczne popołudnie ustrzelić coś jednak bez takiego zaangażowania .

  10. #10
    | OlyJedi Awatar taxman
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    31
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    dzięki wszystkim za zabranie głosu naprawdę cenne wskazówki dla mnie, mam nadzieję ze to jeszcze nie koniec

    i szczerze liczyłem ze ktoś wspomni o 50-500 to naprawdę był mój faworyt bardzo długo, powiem tak jeszcze nie miałem e510 a bylem przekonany ze kupie ta sigmę za oceanem po prostu nie droga a zakres ogniskowej ogromny !! w słoneczny dzień myślę potrafi dać dużo radości taki obiektyw tylko ta jakość właśnie

    Cytat Zamieszczone przez Stefan
    50-200 to moim zdaniem trochę mało. To jest zdjęcie z Sigmy 100-200 (ale starej - manualnej) na maksymalnej ogniskowej z dodatkowym telekonwerterem x2 (czyli 400 mm).
    16.jpg

    Portret samej główki bez jakiejś osłony (czatowni) jest trudny do zrobienia.
    Podzielam twoje zdanie, z takim szkłem to jedynie namiot z rana i czekanie tyle ze z drugiej strony może sie przydać w bardzo wielu innych sytuacjach np zwierzaki mniej płochliwe etc a wtedy bądź co bądź szkiełko profi.
    napisałem o konwerterze ale w sumie ta opcja cenowo nie bardzo mi pasuje ;/

    Cytat Zamieszczone przez witia1
    Oprócz ZD 70-300 - mam oba i chwalę sobie oba.
    Pamiętaj, że nie obiektyw robi udane fotki, ale TEN co za aparatem stoi...
    Doskonale o tym wiem

    Cytat Zamieszczone przez salvadhor
    Masz dwa wyjścia - spuścić nieco z ogniskowej i postawić na jakość zdjęć - wtedy ZD 50-200mm, lub odpuścić nieco jakość i postawić na ogniskową - wtedy najsensowniejszy jest 70-300mm, zaraz za nim 135-400 (bo droższy, a możliwości podobne).

    Przy tańszych i ciemniejszych szkłach będziesz musiał trochę bardziej uważać w plenerach i kontrolować, czy masz tyle światła ile trzeba (na korzyść przemawia fakt stabilizacji w e510).
    Jestem teraz najbliżej jednak najtańszej opcji, pieniądze nie duże a może używając 70-300 będę później bardziej świadomy czy potrzeba mi jeszcze więcej mm czyli 50-500 czy może światła a niekoniecznie mm 50-200


    A porównując tylko zd 70-300 z sigmami jak to widzicie ;>?? mniejsza sigma jest tylko nieznacznie dłuższa i nieznacznie droższa od 70-300
    "każdy dzień jest pierwszym dniem reszty twojego życia"
    e510

Podobne wątki

  1. Tani teleobiektyw do E-500
    By spogi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.08.09, 00:33
  2. teleobiektyw do e-510
    By gumarop in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 7.05.08, 23:02
  3. teleobiektyw do E-systemu
    By bepeh in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27.05.07, 19:59
  4. Teleobiektyw ARSAT
    By Tazek in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18.06.06, 12:19
  5. Teleobiektyw do E-1?
    By Grzes55 in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23.06.05, 10:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.