Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 275

Wątek: Zuiko Digital 14-54

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Takaszi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    119
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez daghda
    Przecież nie piszą oni, że ma szkła ED...
    Ano w tym sęk, że piszą i to ci co robią testy, chm....... i ci co sprzedają. A producent nie, więc ktoś, coć ten teges nategował.
    Więc roszę powiedzcie Mi jak to jest z tym obiektywem, może to jakaś nowość która jeszcze do Europy nie dotarła?
    Olympus E-510 Double Kit, Zuiko Digital 14-54mm, Samyang 500mm F6.3 i nadal Olympus Camedia C-4000 ZOOM + KING UV 52 mm.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar paakayttaja
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Rybnik / Jyväskylä
    Posty
    1.092
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Nie jest to żadna nowość. Ktoś po prostu ściemnia... Dla przykłądu, oferta pewnego sklepu w ČR:

    Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Takaszi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    119
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73
    nie złość się tylko zamawiaj b dobre szkło z dobrą kase
    Witam.
    Widzisz, jestem nowy w E-system i na dokładkę, ponoszę odpowiedzialność za rodzinę i takie tam. A że lubię robić zdjęcia to uzbierałem kasę z fuch i kupiłem Olka. Nie mam kasy na wydawanie na eksperymenty, więc opieram się na testach opiniach i jakoś staram się wypośrodkować informację. Ale skoro wydawało by się autor testu pisze takie rzeczy i na dokładkę sprzedający, a potem okazuje się, że to troszkę kiszka to czy ten obiektyw tak naprawdę nie ma cokolwiek zawyżonej ceny w stosunku do możliwości. No skoro opis jest nierzetelny to i cała reszta taka może być. Wydaje się to logiczną konkluzją. Czyż nie?
    Pozdrawiam.
    Olympus E-510 Double Kit, Zuiko Digital 14-54mm, Samyang 500mm F6.3 i nadal Olympus Camedia C-4000 ZOOM + KING UV 52 mm.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Takaszi, rozumiem Cię, to że jesteś nowy Cię tłumaczy, ale powiem, tak, za 1800zł u Canona lub Nikona może ci się tylko przyśnić. Lepszego nie dostaniesz, a tylko zbliżysz sie jak wydasz dwa razy więcej
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar paakayttaja
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Rybnik / Jyväskylä
    Posty
    1.092
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Takaszi, 14-54 to przyzwoite szkło i na pewno będziesz zadowolony. Błedy w opisie u sprzedawców wynikają po prostu z kiepskiego zaznajomienia się ze sprzedawanym towarem. Osobiście jestem zdecydowany dokupić m. in. to szkło - więcej mi nie potrzeba a 12-60 jest dla mnie jak na razie za drogie.
    Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Takaszi
    Cytat Zamieszczone przez kowal73
    nie złość się tylko zamawiaj b dobre szkło z dobrą kase
    Witam.
    Widzisz, jestem nowy w E-system i na dokładkę, ponoszę odpowiedzialność za rodzinę i takie tam. A że lubię robić zdjęcia to uzbierałem kasę z fuch i kupiłem Olka. Nie mam kasy na wydawanie na eksperymenty, więc opieram się na testach opiniach i jakoś staram się wypośrodkować informację. Ale skoro wydawało by się autor testu pisze takie rzeczy i na dokładkę sprzedający, a potem okazuje się, że to troszkę kiszka to czy ten obiektyw tak naprawdę nie ma cokolwiek zawyżonej ceny w stosunku do możliwości. No skoro opis jest nierzetelny to i cała reszta taka może być. Wydaje się to logiczną konkluzją. Czyż nie?
    Pozdrawiam.
    Jeżeli nie jesteś przekonany to olej to szkło. Ja kupiłem je ponieważ mam starą wersję 40-150 i brakowało mi ostrzenia z mniejszej odległości niż 1,5 na ogniskowej 50. Zostań na kitowcach. Przesiadka na 14-54 nie spowoduje jakiegoś niesamowitego polepszenia jakości zdjęć. To szkło jest jaśniejsze i bardziej uniwersalne niż 14-42 ale czy warte 1500zł to ty sam musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Takaszi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    119
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    Takaszi, rozumiem Cię, to że jesteś nowy Cię tłumaczy, ale powiem, tak, za 1800zł u Canona lub Nikona może ci się tylko przyśnić. Lepszego nie dostaniesz, a tylko zbliżysz sie jak wydasz dwa razy więcej
    Więc to tak wygląda. no ok. powiem szczerze, ż szwagier ma Canona i ostatnio patrzyłem na jego zdjęcia które robiliśmy razem w plenerze i powiem tak ma obiektyw 100 za 1800 zł (lub coś koło tego) z IS wiem tylko, że jest jasny, Ja robiłem 40-150 kitowym i zdjęcia są porównywalne na podobnych nastawach. Nie chcę się porównywać, ani ścigać z nikim, tylko cena za obiektyw 1500 zł przy cenie za kity Olympusa wydał mi się troszkę spora. Ale skoro tak mówicie to zapytam kuzynki w Kanadzie, czy ona nie mogła by takiego przysłać, może bez zysku własnego będzie taniej? A swoją drogą ciekawe ile kosztuje taki obiektyw w USA lub Kanadzie, może się ktoś orientuje?
    Pozdrawiam.
    Olympus E-510 Double Kit, Zuiko Digital 14-54mm, Samyang 500mm F6.3 i nadal Olympus Camedia C-4000 ZOOM + KING UV 52 mm.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Na allegro popatrz, tam można kupić takie sprowadzane z USA pare setek taniej, ale na tym ludzie zarabiają
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  9. #19
    | OlyJedi Awatar leodan
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    W-WA
    Posty
    619
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    W Kanadzie też nic nie ma o ED , bo w tym obiektywie go nie ma .
    http://www.beachcamera.com/shop/product.aspx?sku=OM1454

    Tu masz cenę w Kanadzie.
    Pozdrawiam LEO
    E-1 , 40-150 , Helios MC 44M-4 , Pentacon 4/200 , Metz 48AF-1 ,
    statyw Hakuba S-4500

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Jak miałem kupić swojego 14-54 też śledziłem to i inne fora i nie znalazłem żadnej negatywnej opinii o tym szkle. Kupiłem i nie jestem w stanie tak jak inni się do czegokolwiek doczepić. Ciężko mi porównywać osiągi ostrości 14-54 i kitowców, ale komfort użytkowania jest niesamowity, przyjemne DOBRE wykonanie, całkiem szybki AF, jasność
    MK

Podobne wątki

  1. 90-250mm moje własne odczucia
    By Muminek in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 31.05.12, 07:37
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  5. Zuiko Digital 35-100 f:2
    By P in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28.08.05, 10:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.