Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Jaki obiektyw dobrać do E-M10 II ?

  1. #1

    Dołączył
    May 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    22
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaki obiektyw dobrać do E-M10 II ?

    Bardzo proszę o radę doświadczonych forumowiczów. Kupuję OM-D E-M10 Mark II i zastanawiam się nad wyborem obiektywu. Będę używać tylko jednego, więc zależy mi, żeby był uniwersalny, ale przede wszystkim lekki i mały. Wybieram między M.ZUIKO DIGITAL ED 14‑42mm 1:3.5‑5.6 EZ Pancake a Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6.
    Na stronie http://robinwong.blogspot.com/2015/0...ii-review.html są śwetne zdjęcia zrobione m.in. kitowym obiektywem Olympusa, ale tu na forum i w necie przeczytałam o przewadze produktu Panasonica. Wiem, że będzie kosztował kilkaset złotych więcej, ale może warto? Proszę o radę który obiektyw wybrać.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    panas 14-140 ten jaśniejszy, jako jedyny sprawdzi się w 100 %
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Michaga Zobacz posta
    Bardzo proszę o radę doświadczonych forumowiczów. Kupuję OM-D E-M10 Mark II i zastanawiam się nad wyborem obiektywu. Będę używać tylko jednego, więc zależy mi, żeby był uniwersalny, ale przede wszystkim lekki i mały...
    Zastanowiłbym się nad tym obiektywem. Co do uniwersalności i lekkości spełnia wymagania Nie wiem co prawda jak by współpracował z korpusem od Olympusa, ale powinien dobrze. Główna "wada" to pewnie cena za nowość cuś ok. 2 tys. Moim zdaniem przesadzona jak za obiektyw tzw. kitowy (co prawda ma uszczelnienia, ale chyba lepiej by było jakby ich nie miał, ale za to miał lepsze światło). Przy cenie 1200 pewnie warto. W sprzedaży dopiero się pojawia. Może warto poczekać na obniżki cen...choć pewnie prędko nie nastąpią.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4

    Dołączył
    May 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    22
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi Ale (zacytuję samą siebie) "zależy mi, żeby był uniwersalny, ale przede wszystkim lekki i mały" Kiedyś przyjdzie czas na dodatkowe szkła, ale póki co chcę aparat stale nosić w torebce/kieszeni, więc wybiorę jeden z dwóch obiektywów, o które pytam.

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Witamy na Forum!
    Jaki obiektyw? To zależy. Z pewnością warto kupić obiektyw(y) kitowe - dodawane do zestawu, bo względnie tanio wychodzą. Ja nie upierałbym się ani przy naleśniku, ani elektrycznym zoomie, klasyczny obiektyw kitowy ciągle jest bardzo mały i lekki. Po jakimś czasie i tak pewnie będziesz chcieć mieć coś jaśniejszego, bądź dłuższego. Osobiście kupiłbym z dual kitem - 14-42 mm II R + 40-150 mm, bo są takie zestawy handlowe i po czasie ew. coś sprzedał, coś kupił - zależnie od preferencji. Może lektura poniższych wątków na coś Cię naprowadzi:
    https://forum.olympusclub.pl/threads...y-do-OM-D-EM-5
    https://forum.olympusclub.pl/threads...-E-M10-Mark-II
    https://forum.olympusclub.pl/threads...-Olympusa-OM-D
    https://forum.olympusclub.pl/threads...vs.-14-42-II-R
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Michaga Zobacz posta
    Dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi Ale (zacytuję samą siebie) "zależy mi, żeby był uniwersalny, ale przede wszystkim lekki i mały" Kiedyś przyjdzie czas na dodatkowe szkła, ale póki co chcę aparat stale nosić w torebce/kieszeni, więc wybiorę jeden z dwóch obiektywów, o które pytam.
    Ten co zaproponowałem jest na pewno uniwersalny (zakres ogniskowych) i lekki (waży ok. 210 gramów). Do najmniejszych pewnie się nie zalicza
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #7

    Dołączył
    May 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    22
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    To niesamowite, jak szybko można tu liczyć na odpowiedź. Myślałam, że o tej porze nikt się już nie odzywa, ale widzę, że gdy na dworze ciemno, watro chociaż pogadać o fotografii. Jeszcze raz dziękuję. Wątki czytałam, bo od dawna zastanawiam się nad zakupem. Czyli radzicie trzymać się obiektywu Olympusa?

    ---------- Post dodany o 23:50 ---------- Poprzedni post był o 23:45 ----------

    Wiem, że mężczyznom trudno to zrozumieć, ale dla mnie każdy gram się liczy. Te szkła, o których piszę ważą 90 i 70 g i o to właśnie mi chodzi.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Bierz ten którego ogniskowa bardziej Ci pasuje. Jakość będzie zbliżona, cena chyba też. Ja mam akurat Lumixa 12-32 i jestem zadowolony, ten zakres ogniskowych też bardziej mi odpowiadał. Z porównaniem będzie pewnie ciężko bo nie wiem czy znajdziesz kogoś kto ma/miał oba.

    ---------- Post dodany o 23:00 ---------- Poprzedni post był o 22:54 ----------

    Do kieszeni w sam raz i tu Ciebie rozumiem
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  9. #9

    Dołączył
    May 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    22
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Bierz ten którego ogniskowa bardziej Ci pasuje. Jakość będzie zbliżona, cena chyba też. Ja mam akurat Lumixa 12-32 i jestem zadowolony, ten zakres ogniskowych też bardziej mi odpowiadał. Z porównaniem będzie pewnie ciężko bo nie wiem czy znajdziesz kogoś kto ma/miał oba.

    ---------- Post dodany o 23:00 ---------- Poprzedni post był o 22:54 ----------

    Do kieszeni w sam raz i tu Ciebie rozumiem
    Obejrzałam sobie niektóre Twoje zdjęcia. Bardzo mi się podobają, ale pewnie te, które tu pokazujesz są robione lepszymi obiektywami?

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Michaga Zobacz posta
    ...Czyli radzicie trzymać się obiektywu Olympusa?
    Tak ogólnie jak wspomniałaś to Twój wybór i bardzo słusznie. Jako podstawowy, uniwersalny obiektyw mam panasa 14-45 f3.5-5.6. Choć głównie dlatego, że mam tez korpus od panasonika. Drugi dłuższy 40-150mm mam od Olympusa i z obydwu tych obiektywów jestem zadowolony.
    Cytat Zamieszczone przez Michaga Zobacz posta
    ...Wiem, że mężczyznom trudno to zrozumieć, ale dla mnie każdy gram się liczy. Te szkła, o których piszę ważą 90 i 70 g i o to właśnie mi chodzi.
    Oj tam, te 100 gram aż takiej różnicy nie robi w "dźwiganiu" Dziś miałem okazję robić (na prośbę) lustrzanką Nikona to lekko ręce mi się ugięły ( z przyzwyczajenia do mojego bezlusterkowca). Tak ok. 1 kg, a raczej nieco więcej to ważyło.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. obiektyw do e-500 , jaki??
    By sabaanna in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.11.15, 20:54
  2. Jaki obiektyw?
    By przemek1259 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11.07.13, 23:20
  3. Jakie dobrać czasy na meczu siatkówki
    By zmora40 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 3.12.08, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.