Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: Jaki obiektyw dobrać do E-M10 II ?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Michaga Zobacz posta
    Obejrzałam sobie niektóre Twoje zdjęcia. Bardzo mi się podobają, ale pewnie te, które tu pokazujesz są robione lepszymi obiektywami?
    Tym też część zdjęć w moich wątkach jest robiona. Generalnie nie widzę specjalnie różnicy pomiędzy obiektywami - zdjęcia i tak po pomniejszeniu do internetu potrafią być wystarczająco ostre, gorzej gdy światła zaczyna brakować albo kropujesz.

    ---------- Post dodany o 23:18 ---------- Poprzedni post był o 23:16 ----------

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Oj tam, te 100 gram aż takiej różnicy nie robi w "dźwiganiu" Dziś miałem okazję robić (na prośbę) lustrzanką Nikona to lekko ręce mi się ugięły ( z przyzwyczajenia do mojego bezlusterkowca). Tak ok. 1 kg, a raczej nieco więcej to ważyło.
    100 gram nie ale rozmiar w kontekście wielkości kieszeni już zwykle tak.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  2. #12

    Dołączył
    May 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    22
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dla mnie liczy się i rozmiar, i nawet te 100 gramów.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zajrzyj do wątku o XZ-2, myślę, że ten aparat najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #14

    Dołączył
    May 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    22
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki, ale wybrałam jednak bardziej zaawansowany aparat i co do niego nie mam wątpliwości. Zastanawiam się tylko nad obiektywem

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    To może Panas LX100? Dużo jaśniejszy obiektyw. Aparaty z wymienną optyką mają sens jeśli chce się z tej wymienności korzystać. Kupowanie zaawansowanego korpusu z kiepskim i ciemnym zoomem wielkiego sensu moim zdaniem nie ma. To coś jak kupowanie najdroższego garnka do gotowania jajek. Bogatemu nikt nie zabroni, ale...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Z kolei kupowanie LX100 to jak kupowanie urządzenia do gotowania jajek. Trochę tańsze niż najdroższy garnek, ale niczego oprócz jajek do niego nie włożysz
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Ja wybralbym stalke 12mm 1:2.0, ale cena ...
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  8. #18

    Dołączył
    May 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    22
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To może Panas LX100? Dużo jaśniejszy obiektyw. Aparaty z wymienną optyką mają sens jeśli chce się z tej wymienności korzystać. Kupowanie zaawansowanego korpusu z kiepskim i ciemnym zoomem wielkiego sensu moim zdaniem nie ma. To coś jak kupowanie najdroższego garnka do gotowania jajek. Bogatemu nikt nie zabroni, ale...
    Oczywiście myślę o lepszych szkłach, ale dopiero za jakiś czas. Teraz będę gotować jajka, w przyszłości chateaubriand

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Za jakiś czas będą nowe, lepsze korpusy i będziesz miała dylemat: kupić szkło, czy nowy korpus Z pułapki "drogi korpus + tanie szkło" łatwo się nie wychodzi
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To może Panas LX100? Dużo jaśniejszy obiektyw. Aparaty z wymienną optyką mają sens jeśli chce się z tej wymienności korzystać. Kupowanie zaawansowanego korpusu z kiepskim i ciemnym zoomem wielkiego sensu moim zdaniem nie ma. To coś jak kupowanie najdroższego garnka do gotowania jajek. Bogatemu nikt nie zabroni, ale...
    Jeśli waga i wymiary mają duże znaczenie, a z tego co czytam to tak, to może E-PL7 nie byłby złym wyborem. Wiem że pytanie było o obiektyw, ale skoro padają nazwy innych korpusów, to jeśli nie jest przesądzony O-MD , za mniejsze pieniądze dostaniesz mniejszy aparat z taką samą jakością zdjęć. I również bardzo ładny . Z podpiętym 14-42 EZ ma wymiary kompaktu.( np LX100 )

Podobne wątki

  1. obiektyw do e-500 , jaki??
    By sabaanna in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.11.15, 20:54
  2. Jaki obiektyw?
    By przemek1259 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11.07.13, 23:20
  3. Jakie dobrać czasy na meczu siatkówki
    By zmora40 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 3.12.08, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.