Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Zdjęcia Stefana

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    231
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Panoramy - jak otworzyłem, to myślałem, że mi się jpeg cały nie ściąga, ale nie - odświeżyłem kilka razy. Po prostu tam nie ma dołu. Brakuje mi go - wygląda na górną część zdjęcia, a nie całe. A lepsza ta bardziej kolorowa, mz.
    7. Trochę nie ma na czym wzroku zaczepić, ale ładne...
    8. Tu zdecydowanie jest na czym - bardzo mi się podoba Nie pasuje mi tylko przycięty człowiek z prawej. Albo nie ciachać wcale, albo zupełnie go wywalić :]
    9. Moim zdaniem bardzo udane - paradoksalnie bardziej naturalne, niż kolorowe - ale z wybielanym śniegiem
    Zapraszam do oglądania, komentowania i krytykowania na moim wątku

  2. #12
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Witaj

    Kapitalne ostatnie fotki !
    9tka śliczna B&W, jak i w kolorze.
    pdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  3. #13
    Stefan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Krzyszcz
    Panoramy - jak otworzyłem, to myślałem, że mi się jpeg cały nie ściąga, ale nie - odświeżyłem kilka razy. Po prostu tam nie ma dołu. Brakuje mi go - wygląda na górną część zdjęcia, a nie całe. A lepsza ta bardziej kolorowa, mz.
    Tak - muszę poszukać reszty . 1500 zdjęć . Chyba rzeczywiście powinien być jeszcze drugi zestaw zdjęć z dołu. Nie mam doświadczenia w panoramach.


    Cytat Zamieszczone przez Krzyszcz
    7. Trochę nie ma na czym wzroku zaczepić, ale ładne...
    8. Tu zdecydowanie jest na czym - bardzo mi się podoba Nie pasuje mi tylko przycięty człowiek z prawej. Albo nie ciachać wcale, albo zupełnie go wywalić :]
    7 i 8 - Dopiero pracuję nad nimi (choć jeszcze nie wiem, czy włączę je do oficjalnego zbioru) - chciałem pokazać jak to było z tymi chmurami.

    Cytat Zamieszczone przez Krzyszcz
    9. Moim zdaniem bardzo udane - paradoksalnie bardziej naturalne, niż kolorowe - ale z wybielanym śniegiem
    Dziękuję wszystkim za uwagi i komentarze.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Spadł u mnie za oknem śnieg. Jak padał był raczej szary. Potem wyszło słońce i był biały jak jasna cholera. A teraz wyszło kilka chmurek i przesłoniły nieco słońce i śnieg jest wyraźnie niebieskawy. Pytałem jeszcze kilku osób i wszystkie mówią, że jest niebieskawy. Nie potrafię powiedzieć dlaczego się tak dzieje, ale zdecydowanie nieprawdą jest, że śnieg powinniśmy zawsze widzieć jako biały. Może to kąt padania promieni słonecznych, bo wcześniej krajobraz był biało szary, a teraz jest zdecydowanie biało niebieskawy.

    Zdjęcia z wybielonym/szarym śniegiem są wg mnie mniej naturalne (wyglądają jak fotomontaż b&w i koloru), chociaż na przedstawionych tu zdjęciach śnieg jest bardziej niebieski niż mam za oknem. Ale jestem w 100% przekonany, że śnieg może być widziany jako niebieski. Właśnie w tym momencie ja go tak widzę (w cieniach) i wszystkie osoby, które mam pod ręką.

  5. #15
    Stefan
    Gość
    Ale mi namieszaliście z tym śniegiem . Wczoraj próbowalem zrobić coś z 7, ale nie wiem, czy iść w niebieskie niebo (7a), czy może zostawić tylko chmury (7b). I jeszcze coś z tej samej serii (10).

    7a


    7b


    10


    Myślę, że z tym niebieskim (śniegiem, czy chmurami) to jest jak z wodą w morzu. Ile razy pojadę i zrobię zdjęcia, to ma ona inny kolor (11, 12, i 13).

    11


    12


    13



    Jakiekolwiek próby "naprawiania" koloru nie mają tu sensu i chyba podobnie jest ze śniegiem.

    Co do panoramy (5 i 6) Krzyszcz miał rację. Nie wiem jak to się stało, ale nie dokleiłem dolnej połówki . Tu jest poprawiona wersja:
    5a
    http://www.3n.com.pl/oly/karkonosze_panorama_3.jpg


    Dziękuję wszystkim za uwagi i komentarze.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Stefan
    Ale mi namieszaliście z tym śniegiem .
    Pomieszac dobra rzecz,jeszcze jak gesto pod reka

    Moze z ta 7-ka poszedl bys w kierunku ,zeby chmurki bardziej uwydatnic,a z niebem tak w strone a´la Dysney.Troche mieszalem,ale co namieszasz jak plik malo wazy.

  7. #17
    Stefan
    Gość
    No - ciekawe. Spróbuję pomieszać .
    Dzięki.

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    1- wejście na Snieżkę ciekawe i ładne kolorystycznie późniejsze przeróbki związane z dominantą moim zdaniem pozbawiały orginał wyrazistego soku za wielkim wyjątkiem przedstawienia go w wersji bw na zdjęciu nr 9. Panoramy 5 i 6 sprawiały wrażenie nienaturalnych i jakoś dziwnie zawieszonych ale kadr 5a dał nogom podporę i już jest tak jak powinno być i oczywiście się podoba. Zdjęcie 7 niemal bajkowa sceneria i bardzo malownicze a kadr 9 sprawia powrót z bajki do rzeczywistości, z uwagi na zawartą tematykę są dla mnie świetnymi zdjęciami. 11- niemal zlana linia horyzontu z morzem, świetna barwa i czerwonawy zafarb schowanego słońca czynią ponownie bardzo malowniczy kadr. 12 i 13 są dobrymi zdjęciami lecz nie wyzwalają szczególnych emocji. Pozdrawiam.

  9. #19
    Stefan
    Gość
    Dzięki za komentarz.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.616
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria
    Fotka nr 9 w B&W wyglada bardzo dobrze, zastanawiam sie czy nawet nie lepiej troche niz w kolorze
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.