Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: efektywna stabilizacja IS w e-510

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Jeśli chodzi o stabilizację. Po analizie wielu testów, można dojść do wniosku, że stabilizacja w obiektywie jest bardziej efektywna niż w korpusie (test na optyczne - Leika 14-50). Senk w tym, że chcąc skompletować zestaw szkieł ze stabilizacją trzeba wydać fortunę, a stabilizacja obrazu w korpusie poprostu wychodzi taniej.

    A czy w 510 działa. Może to efekt placebo, jak słyszę szum IS, ale wydaje mi się, że to rozwiązanie działa. Niektóre zdjęcia z imprez jakie robiłem na ok 1/10 s. wychodziły mi na porządnym poziomie.

    Jeśli się wahasz czy wydać kilka stów więcej na 510, czy zaoszczędzić na 410 (a może 420 z naleśnikiem) to polecałbym 510 - wygodniej się go trzyma. A stabilizacja matrycy? - To brzmi dumnie
    MK

  2. #12
    Marcin510
    Gość
    oczywiscie ze dziala i to dobrze

    a najlepiej to widac podpinajac sobie obiektyw m42
    robi to duze wrazenie

    i potwierdzam, mozna zrobic ostre zdjecie przy 1/6 sekundy z IS na takim analogu, oczywiscie troche sie starajac
    (na obiektywie m42 50mm)

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wujek.samo.h
    Jeśli chodzi o stabilizację. Po analizie wielu testów, można dojść do wniosku, że stabilizacja w obiektywie jest bardziej efektywna niż w korpusie (test na optyczne - Leika 14-50). ...
    Zakładająć że poziom stabilizacji w korpusie i obiektywie jest dobry (skuteczny) to ja widzę tylko jedna przewagę stosowania tego w obiektywie: - dłuuuuga ogniskowa.
    Wtedy poza efektywnością dochodzi łatwość trafienia w cel (ustawienie ekspozycji, pomiar światła przy wąskim kącie, etc).

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wujek.samo.h
    Po analizie wielu testów, można dojść do wniosku, że stabilizacja w obiektywie jest bardziej efektywna niż w korpusie (test na optyczne - Leika 14-50).
    Po analizie podobnego testu na cameralabs.com można dojść do wniosku, że jest na odwrót. A jeden test na optycznych (w szczególności tam) to trochę za mało dla poparcia "analizy wielu testów".

  5. #15
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wujek.samo.h
    Jeśli chodzi o stabilizację. Po analizie wielu testów, można dojść do wniosku, że stabilizacja w obiektywie jest bardziej efektywna niż w korpusie (test na optyczne - Leika 14-50). Senk w tym, że chcąc skompletować zestaw szkieł ze stabilizacją trzeba wydać fortunę, a stabilizacja obrazu w korpusie poprostu wychodzi taniej.
    to chyba też zależy od body we wspomnianym przez Ciebie teście "stabilizacja MEGA O.I.S. jest skuteczna na poziomie ciut powyżej 3 EV" "W przypadku stabilizacji matrycy, wyniki są trochę gorsze i oscylują na poziomie nieznacznie powyżej 2 EV, co z grubsza zgadza się z wynikami 2.3-2.7 EV"
    Według specyfikacji E-510 "Około 4 stopnie EV" jest pewna różnica, ale już przy E-3 jest "Niezwykle sprawny zintegrowany w korpusie stabilizator obrazu stabilizujący wszystkie obiektywy (do 5 EV)" nie znalazłem konkretnego testu ale myślę, że będzie lepiej niż wspomniane 3 EV w obiektywie. No i cena tego szła Leiki

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Wszystko to sprawa względna zależąca od pewności trzymania aparatu przez fotografa. Ja sam robię więcej niż 50% ostrych zdjęć na czasach powyżej 1/10s z obiektywem o ogniskowej efektywnej 60mm (zdarza mi się sporo ostrych zdjęć nawet przy 1/4s).

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Korzystając z chwili wolnego czasu, zrobiłem eksperyment aby pokazać efekt stabilizacji w E-510. Obiektyw 70-300, ogniskowa 300mm, ISO 100, F/8, czas 1/4 sek.
    Z ręki, aparat nacelowany na szpatułkę z watką, czarne tło aby lepiej było widać
    1 - stabilizacja wyłączona

    2 - IS.2

    3- IS.1

    Tylko zmniejszone do rozmiaru 800x600.

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    23
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Faktycznie działa, a już miałem wątpliowści.
    Zrobiłem fotki tekstu na ekranie z odległości ok 1m, ogniskowa 42mm, ISO 100, czas 1/6 przy F/11
    Bez stabilizacji tekst przy 3 próbach był rozjechany, ze stabilizacją IS1 wszystkie 3 o wiele lepiej.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar raven66
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    KRáK/oFF
    Posty
    310
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Działa działa i to całkiem nieźle.
    Nie jest to może powód do dumy, bo to jedynie 23mm, ale przy czasie 1/5 powiększenie 100% wygląda całkiem miło.
    Wywołanie z RAWa, bez żadnych operacji, crop 100%, bez resamplowania.


Podobne wątki

  1. Stabilizacja obrazu w E-5
    By rafrr in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 23:30
  2. stabilizacja w e-420
    By marobufaro in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29.03.09, 16:14
  3. E430 ze stabilizacją (?)
    By C+ in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 6.03.09, 09:10
  4. STABILIZACJA w e-3
    By kallafiorr in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21.03.08, 14:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.